POLSKA
Like

Niebywałe! Na Komisji Obrony politycy PO poddawali w wątpliwość sens stacjonowania wojsk amerykańskich

19/06/2020
608 Wyświetlenia
0 Komentarze
5 minut czytania
no-cover

Jak informuje w mediach społecznościowych poseł PiS Bartosz Kownacki, podczas dzisiejszego posiedzenia Komisji Obrony politycy PO poddawali w wątpliwość… zasadność stacjonowania wojsk amerykańskich w Polsce. – Niebywałe – komentuje polityk. Głupota, brak elementarnej wiedzy czy zdrada narodowa ? Być może tego typu działania podejmowane przez polityków PO mają na celu zdeprecjonowanie wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w USA, który 24 czerwca w Waszyngtonie spotka się z prezydentem Donaldem Trumpem. Pytań jest wiele – dlaczego działacze PO pragną w ewidentny sposób utracić bezpieczeństwo narodowe, co jest niezgodne z koncepcją obronną kraju wyrażoną w dokumencie – https://www.gov.pl/web/obrona-narodowa/koncepcja-obronna-krajuu POwcy wolą, jak pokazują fakty, by w Polsce stacjonowali Niemcy i Rosjanie, przez miedzę, więc chętnie by się polskim terytorium pewno podzielili. Kłania się tutaj znajomość […]

0


Jak informuje w mediach społecznościowych poseł PiS Bartosz Kownacki, podczas dzisiejszego posiedzenia Komisji Obrony politycy PO poddawali w wątpliwość… zasadność stacjonowania wojsk amerykańskich w Polsce. – Niebywałe – komentuje polityk.

Głupota, brak elementarnej wiedzy czy zdrada narodowa ? Być może tego typu działania podejmowane przez polityków PO mają na celu zdeprecjonowanie wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w USA, który 24 czerwca w Waszyngtonie spotka się z prezydentem Donaldem Trumpem.

Pytań jest wiele – dlaczego działacze PO pragną w ewidentny sposób utracić bezpieczeństwo narodowe, co jest niezgodne z koncepcją obronną kraju wyrażoną w dokumencie – https://www.gov.pl/web/obrona-narodowa/koncepcja-obronna-krajuu

POwcy wolą, jak pokazują fakty, by w Polsce stacjonowali Niemcy i Rosjanie, przez miedzę, więc chętnie by się polskim terytorium pewno podzielili. Kłania się tutaj znajomość historii Polski, widocznie niektórzy posłowie PO jej nie znają, może faktycznie lepiej znają historię ZSRR I Rosji !

Zatrzymanie rozpoczętej inwestycji przekopu Mierzei Wiślanej, atak na wojska amerykańskie stacjonujące w Polsce to nic innego jak reprezentowanie interesów…..Rosji !

Kilka miesięcy temu Media informowały:

“Rosjanie nie są zadowoleni ze spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z amerykańskim przywódcą, Donaldem Trumpem. Władimir Dżabarow, deputowany rosyjskiego parlamentu tak skomentował plany USA dotyczące wysłania sił do Polski oraz rozmieszczenia w naszym kraju eskadry bezzałogowych statków powietrznych: „Polska może być celem uderzenia odwetowego w razie ataku na Rosję”. Z kolei inny deputowany, szef komisji obrony w Dumie Państwowej, Władimir Szamanow stwierdził natomiast, że Rosja ma do dyspozycji „szeroki arsenał” działań, które może podjąć w odpowiedzi na rozmieszczenie w Polsce eskadry statków powietrznych MQ-9. „Sytuacja zmierza w kierunku powtórzenia kryzysu karaibskiego. Jeśli wydaje im się, że takimi sposobami spróbują Rosję zastraszyć, to im się to nie uda”-przekonywał rosyjski polityk.

Zapewnił, że Moskwa podejmie „działania w odpowiedzi” i dysponuje „wystarczająco szerokim arsenałem środków, które może zastosować”. Polskę postanowił postraszyć również zasiadający w komisji obrony Rady Federacji Franc Klincewicz. „Ta decyzja jeszcze bardziej zaostrzy sytuację na kontynencie europejskim, nie zmieniając zarazem w żadnym stopniu stosunku sił. Jest oczywiste, że podejmiemy wszelkie niezbędne działania w odpowiedzi” – napisał na Facebooku. Wczoraj oficjalnie poinformowano, że Stany Zjednoczone planują zwiększyć swoją obecność wojskową w Polsce, wynoszącą ok. 4500 rotujących się członków personelu wojskowego, o ok. 1000 dodatkowych żołnierzy. W podpisanej w Waszyngtonie przez prezydentów obu państw deklaracji dotyczącej współpracy obronnej zapisano m.in. utworzenie w Polsce Wysuniętego Dowództwa Dywizyjnego USA oraz eskadry bezzałogowych statków powietrznych MQ-9 Sił Powietrznych USA.

Reakcję Federacji Rosyjskiej na spotkanie przywódców Polski i USA skomentował szef publicystyki TVP Info, Tadeusz Płużański. „Słychać już pohukiwania deputowanych do Dumy Rosyjskiej, że to jest nieodpowiedzialne. Putin dał do zrozumienia, że stosunki amerykańsko-rosyjskie są coraz gorsze. Rosyjscy deputowani straszą, że Polska może stać się poligonem doświadczalnym dla ich wojska” – powiedział w Telewizji Republika. „Niektórzy już szukają dziury w całym. To są brednie, to jest propaganda rosyjska. (…) Ameryka może mieć interes w tym, że kupujemy od nich sprzęt. Warto zdawać sobie sprawę z kontekstu..”.

Polska nie jest światowym graczem. USA jest mocarstwem. To że chcą oni z nami rozmawiać to jest wielka sprawa. To niezwykle ważna brama do bezpieczeństwa w Europie” – ocenił prezes Fundacji „Łączka”.

Rosja jest gotowa i chce używać siły, aby zmieniać granice Europy – powiedział w Brukseli szef NATO Jens Stoltenberg po spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą.

Wybór Trzaskowskiego będzie ukłonem w stronę Putina i jego wrogiej polityki wobec Polski, ukłonem wobec wrogich działań Żyda Sorosa wobec Polaków i narodowych tradycji. Próbą zniszczenia naszej tradycji i wiary.

Ja decyzję już podjąłem, wybieram Polskę patriotyczną opartą na dziedzictwie Żołnierzy Wyklętych – wybieram Andrzeja Dudę.

Źródło: https://niepoprawni.pl/blog/tezeusz/niebywale-na-komisji-obrony-politycy-po-poddawali-w-watpliwosc-sens-stacjonowania-wojsk

©: autor tekstu w serwisie Niepoprawni.pl | Dziękujemy! :). <- Bądź uczciwy, nie kasuj informacji o źródle – blogerzy piszą za darmo, szanuj ich pracę.

Inne zapisy autora:

0

Tezeusz
Tezeusz

" Patriotą się jest lub się bywa, bywają ci dla których interes własny jest ważniejszy od ojczyzny" - Rotmistrz Witold Pilecki. Patriotyzm to nie słowo, to godność bycia Polakiem.

117 publikacje
1 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816