Bez kategorii
Like

Nie oddawajcie Niemcom obwodu kaliningradzkiego!

26/01/2013
316 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

List Otwarty do Narodów Federacji Rosyjskiej

0


     Zwracam się do Was jako Polak – przedstawiciel narodu miłującego pokój i wolność, narodu, którego historia nad wyraz często zmuszała do największych ofiar w obronie ojczyzny. Dziś ojczyzna moja po raz kolejny znalazła się w wielkim niebezpieczeństwie. Kilka lat temu okłamywany naród polski – w nadziei na polepszenie swojego bytu – wyraził zgodę na przystąpienie do Unii Europejskiej. Okazało się, że pod hasłami europeizacji i demokratyzacji kryła się najzwyklejsza grabież majątku narodowego oraz żądza cywilizacyjnej germanizacji ziem polskich. Jesteśmy świadkami gwałtownego wzmacniania się potęgi niemieckiej, która kryjąc się za szyldem Unii Europejskiej konsekwentnie kontynuuje proces odrodzenia Wielkich Niemiec w dawnych ich granicach.

 

      Dlatego bardzo niepokoi mnie to, co dzieje wokół rosyjskiego obwodu kaliningradzkiego. W mediach całej Europy coraz głośniej mówi się o możliwości przekazania tej części Federacji Rosyjskiej państwu niemieckiemu. Z tym większą obawą obserwuję wzrastającą tam aktywność Berlina, który stosuje tę samą taktykę germanizacji, którą tak skutecznie od kilku lat realizuje na ziemiach polskiego Pomorza, Wielkopolski, Górnego i Dolnego Śląska oraz Warmii i Mazur. Obwód kaliningradzki zaczyna oplatać gęsta sieć stowarzyszeń i fundacji, których jedynym celem jest promocja żywiołu niemieckiego i przywrócenie tej ziemi pruskiego ducha.

 

      Pragnę Wam przypomnieć, że okręg kaliningradzki jest częścią dawnej potęgi Prus Wschodnich – państwa niemieckiego podstępnie powstałego na odwiecznych ziemiach słowiańskich. To w Prusach Wschodnich narodził się i rozwinął duch imperializmu i militaryzmu, który z czasem owładnął całe Niemcy i pchnął je ku rozpętaniu obu tragicznych w skutkach wojen światowych. Historia lubi się powtarzać, a rosnąca dziś potęga niemiecka i mania wielkości wyrażona w groźnym „Drang nach Osten”nie zapowiada Europie i światu niczego dobrego.

 

      Niemcy nie mają żadnych praw do tej ziemi, ani historycznych, ani moralnych. Nie wolno Wam oddać obwodu kaliningradzkiego w ich ręce! Nie wolno Wam dopuścić, by narody Europy znów z niepokojem wsłuchiwały się w dochodzące stamtąd agresywne pomruki!

 

      Niech zwycięży mądrość wszystkich tych, którzy cenią sobie pokój i sprawiedliwość.

 

 

      Krzysztof Zagozda, Przewodniczący Błękitnej Polski

 

     Warszawa, 26 stycznia 2013 r.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Krzysztof Zagozda

Krzysztof Zagozda, Przewodniczacy Blekitnej Polski

27 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816