Komentarze dnia
Like

Netanjahu: nie będę tolerował „dyktatu Rady Bezpieczeństwa” ONZ

22/12/2014
1130 Wyświetlenia
1 Komentarze
1 minut czytania
Netanjahu: nie będę tolerował „dyktatu Rady Bezpieczeństwa” ONZ

Izraelski premier Benjamin Netanjahu zapowiedział w niedzielę, że mimo iż nie oczekuje, aby Rada Bezpieczeństwa ONZ wydała werdykt korzystny dla inicjatywy, z którą wystąpili Palestyńczycy, to odrzuca jej rezolucję i „nie będzie tolerował dyktatu”.

0


 

Benjamin-Netanjahu

Benjamin Netanjahu

Z inicjatywą w sprawie wyznaczenia ostatecznego terminu wycofania się Izraela z terytoriów okupowanych wystąpiła w tym tygodniu Jordania, niestały członek Rady Bezpieczeństwa ONZ.

 

Netanjahu powiedział, że „próbuje się narzucić ustanowienie państwa palestyńskiego”, według niego w sposób niemożliwy do zaakceptowania dla Izraela. Z takim oświadczeniem wystąpił podczas wojskowej uroczystości zapalenia świec z okazji żydowskiego święta Chanuka w miejscowości Latrun, położonej między Jerozolimą a Tel-Awiwem.

 

„Oczekujemy, że propozycja zostanie odrzucona, ale tak czy owak my ją odrzucimy i nie będziemy działać pod czyimś dyktatem” – deklarował szef izraelskiego rządu, o czym poinformowało izraelskie radio publiczne.

 

Jednocześnie izraelskie media piszą, że władze Autonomii Palestyńskiej poddawane są silnym naciskom, aby zgodziły się na odroczenie głosowania nad jordańską rezolucją zgłoszoną w Radzie Bezpieczeństwa ONZ.

 

Jordania formalnie złożyła w środę w Radzie, w imieniu Palestyńczyków, projekt rezolucji wzywającej do zawarcia pokoju między Palestyńczykami a Izraelem w ciągu 12 miesięcy i zakończenia izraelskiej okupacji palestyńskich terytoriów do końca 2017 roku.

 

ik/ ro/mp

 

Źródło: PAP

0

Wiadomosci 3obieg.pl

Napisz do nas jeśli w Twoim otoczeniu dzieje się coś, co wymaga interwencji dziennikarskiej redakcja@3obieg.pl

1314 publikacje
11 komentarze
 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758