BIZNES
Like

Nasza Kochana Policja

13/03/2015
1023 Wyświetlenia
2 Komentarze
4 minut czytania
Nasza Kochana Policja

Na wstępie pragnę podkreślić kilka punktów które powinny cechować Policjanta. Policja umundurowana i uzbrojona formacja przeznaczona do ochrony bezpieczeństwa ludzi i mienia oraz do utrzymywania bezpieczeństwa i porządku publicznego. Zasady etyki zawodowej Policjanta to między innymi:

0


 

 

§ 2 W sytuacjach nieuregulowanych przepisami prawa lub nieujętych w niniejszych zasadach etyki zawodowej policjant powinien kierować się zasadami współżycia społecznego i postępować tak, aby jego działania mogły być przykładem praworządności i prowadziły do pogłębiania społecznego zaufania do Policji.

§ 6 Postępowanie policjanta w kontaktach z ludźmi powinna cechować życzliwość oraz bezstronność wykluczająca uprzedzenia rasowe, narodowościowe, wyznaniowe, polityczne, światopoglądowe lub wynikające z innych przyczyn.

§ 7 Policjant powinien przestrzegać zasad poprawnego zachowania, kultury osobistej i dbać o schludny wygląd.

Oczywiście jest wiele więcej punktów poprawnego zachowania Policjanta ,Jednak opiszę jedną z sytuacji która się wydarzyła 25 lutego 2015 roku w Jędrzejowie Województwo Świętokrzyskie .

VID_20150225_121024.3gp_snapshot_02.16_[2015.03.13_13.40.26]

Otóż na ulicy Armi Krajowej .Stał zaparkowany radiowóz w bramie wjazdowej na zakazie .Postanowiłem zwrócić uwagę Funkcjonariuszowi siedzącemu w tym radiowozie jako pasażer kierowcy nie było .Usłyszałem od Policjanta który był pasażerem że on nie jest kierowcą ,więc powiedziałem że poczekam na kierowcę i poproszę o jej (kierowcy) ukaranie mandatem bo jest to wykroczenie z Art 49 pkt 8 .Policjant dalej (pasażer ) po może 1 minucie pasażer przesiadł się z kierownice o bardzo nerwowo ruszył radiowozem i zaparkował kilka metrów dalej może jakieś 30 m.i tam już było można parkować był to parking przy Ośrodku Zdrowie .jednak ze względu na zachowanie pasażera nerwowe a wręcz wulgarne postanowiłem ni odpuszczać. Podszedłem do tego pasażera on wysiadał z radiowozu i poprosiłem o okazanie Legitymacji Służbowej .Oczywiście zostałem zignorowany .Podstawą poproszenia Funkcjonariusza o okazanie Legitymacji było zgłoszone prze zemnie wykroczenie .Postanowiłem poczekać na Funkcjonariuszy na zewnątrz ,jednak po kilkunastu minutach postanowiłem wejść do środka .Po wejściu zapytałem Policjantkę czy jest kierowcą Radiowozu o numerach HPS A5X7 i numerem bocznym S 2X4 Uzyskałem odpowiedz twierdzącą .Zapytałem dlaczego zatrzymała się na zakazie oraz w bramie wjazdowej ? Usłyszałem odp że tam może stać .Ponownie poprosiłem pasażera Policjanta o ukaranie kierującego za wykroczenie .Odmówiono mi .Więc poprosiłem o okazanie Legitymacji Służbowych obydwojga Policjantów jednak nie pokazali ,tłumacząc że nie prowadzą wobec mojej osoby czynności służbowych .Oczywiście to się zgadza ale ja powiedziałem że chcę złożyć skargę na nich i w tym celu potrzebuję informacji kim oni są .Być może to Przebierańcy a po ich zachowaniu to można a nawet trzeba wywnioskować ze to przebierańcy ponieważ odwracali się tyłem byli bardzo niegrzeczni ,brak jakiejkolwiek kultury .Przedstawiłem się jako dziennikarz a oni powiedzieli że nie mogę nagrywać ,poprosiłem podstawę prawną jednak nie otrzymałem takiej .Po wyjściu pojechałem do Komendy i złożyłem zawiadomienie Pytań jest wiele…np ;Co Policjanci podczas pełnienia Służby robili w Ośrodku zdrowia ? Czyżby załatwiała prywatne sprawy ? A może służbowe ? Jakie otrzymamy stanowisko KPPJ o zgłoszeniu zdarzenia ?Czy policjantka zostanie ukarana mandatem ? A może tylko pouczona ? A może po prostu okaże się że wolno tak parkować ? Na te i na inne pytania odpowiemy w kolejnym artykule po otrzymaniu stanowiska KPPJ .

 

Meker & Meker

0

Meker & Meker http://www.prawonadrodze.org.pl

Należę do Stowarzyszenie Prawo na Drodze

1 publikacje
1 komentarze
 

2 komentarz

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758