POLSKA
1

Na czym polega payroll outsourcing?

28/07/2021
334 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
Na czym polega payroll outsourcing?

Administracja personalna to obszar odpowiadający za przebieg procesów kadrowych, bez którego nie może się obejść żadna większa firma. To tutaj przetwarzane są wszelkie informacje dotyczące zatrudnienia pracowniczego, tutaj też orazustanawiana jest strategia zarządzania zasobami ludzkimi. Administracja personalna musi wcale funkcjonować w strukturach przedsiębiorstwa. W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszy się rozwiązanie zwane outsourcingiem, czyli podwykonawstwo oparte na długofalowej współpracy. Może  to  obejmować różne funkcje organizacyjne niezbędne dla sprawnego działania przedsiębiorstwa, a jednocześnie może zajmować to zbyt dużo czasu i być pracochłonne, by obsługiwać je samodzielnie. Dobrym rozwiązaniem jest świadczenie usług kadrowych, ang. Payroll outsourcing. Jak przebiega payroll outsourcing? Przedsiębiorca, który chciałby wdrożyć w swojej firmie outsourcing kadr, musi zacząć od znalezienia dobrego, rzetelnego i godnego zaufania biura HR oraz […]

0


Administracja personalna to obszar odpowiadający za przebieg procesów kadrowych, bez którego nie może się obejść żadna większa firma. To tutaj przetwarzane są wszelkie informacje dotyczące zatrudnienia pracowniczego, tutaj też orazustanawiana jest strategia zarządzania zasobami ludzkimi. Administracja personalna musi wcale funkcjonować w strukturach przedsiębiorstwa.

W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszy się rozwiązanie zwane outsourcingiem, czyli podwykonawstwo oparte na długofalowej współpracy. Może  to  obejmować różne funkcje organizacyjne niezbędne dla sprawnego działania przedsiębiorstwa, a jednocześnie może zajmować to zbyt dużo czasu i być pracochłonne, by obsługiwać je samodzielnie. Dobrym rozwiązaniem jest świadczenie usług kadrowych, ang. Payroll outsourcing.

Jak przebiega payroll outsourcing?

Przedsiębiorca, który chciałby wdrożyć w swojej firmie outsourcing kadr, musi zacząć od znalezienia dobrego, rzetelnego i godnego zaufania biura HR oraz podpisania z nim umowy na zdalną realizację obsługi kadrowo-płacowej. Umowa ta powinna uwzględniać między innymi zakres usług, jakie obejmie outsourcing, harmonogram ich świadczenia, kwestie odpowiedzialności każdej ze stron oraz klauzulę poufności. Po podpisaniu umowy zewnętrzne biuro HR przejmuje wszystkie powierzone mu obowiązki związane z administracją kadrową. Od tej pory dokumentacja pracownicza będzie sporządzana, przetwarzana i archiwizowana przez zatrudnionych w nim ekspertów ds. kadr i płac. Da to gwarancję kompetentnej i kompleksowej obsługi  z tego obszaru, a przy okazji pozwoli na znaczne obniżenie kosztów operacyjnych.

Co wchodzi w zakres payroll outsourcing?

Kompleksowy outsourcing kadr jak u BPION obejmuje szeroki zakres usług, z których najważniejsze to:

  • tworzenie polityki personalnej firmy;
  • prowadzenie akt osobowych;
  • ewidencjonowanie czasu pracy;
  • sporządzanie umów o pracę i cywilnoprawnych;
  • organizacja i koordynacja szkoleń BHP.

Poza tym outsourcing może obejmować także obsługę płacową, czyli naliczanie wynagrodzeń, zasiłków, podatków i składek ZUS. Im większy jest zakres oferowanych usług, tym większe   stanowi to odciążenie dla przedsiębiorcy, z tego względu wiele  firm wybiera kompleksowe rozwiązanie, zapewniając sobie tym samym większe bezpieczeństwo w postaci oszczędności czasu i optymalizacji wydajności.

0

kampanieonline

239 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758