Bez kategorii
Like

Możemy protestować na Facebooku: “Goń z pomnika bolszewika”

01/03/2012
326 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Gdy komunistyczni bandyci w PRL odsłaniali ten sowiecki pomnik “śpiących” — kilkaset metrów dalej bestialsko przesłuchiwano i mordowano Polaków i chowano ich ciała potajemnie w bezimiennych zbiorowych mogiłach. Domagamy się uszanowania Ich Pamięci.

0


 

 

 

 

 

Goń z pomnika bolszewika

Goń z pomnika bolszewika - niezalezna.pl(foto. Zbyszek Kaczmarek)

 1 marca upamiętniamy Żołnierzy Wyklętych, a jednocześnie dowiadujemy się, że w Warszawie nadal ma tkwić monument dla ich oprawców.

A przecież wreszcie można usunąć ze stolicy upokarzającą pamiątkę sowieckiej dominacji – pomnik tzw. braterstwa broni (czterech śpiących). Z powodu budowy metra został on zdemontowany, ale władze Warszawy zamierzają przywrócić go na dawne miejsce.

Mało tego – chcą przeznaczyć 1 mln zł na jego renowację. Warszawa nie ma pomnika poświęconego Bitwie 1920 r. ani Żołnierzom Wyklętym, a jej władze chcą restaurować pomnik ku czci okupantów!

Możemy protestować: na Facebooku,  na profilu "Goń z pomnika bolszewika" oraz na stronie:  petycje.pl/petycja/8251/protest.

Cytowane za: http://niezalezna.pl/24419-gon-z-pomnika-bolszewika


 

Skład Honorowego Komitetu Poparcia Akcji KoLibra "Goń z pomnika bolszewika"

O protestach przeciwko ponownemu ustawieniu w Warszaie  zbudowanego przez sowieckich masowych morderców polskich patriotów — tow. Gomułkę oraz tow. Bieruta — pomniku "czterech śpiących" bandytów sowieckich pisałem w notce: 

Petycja Społecznego Komitetu Protestu Przeciwko Przywróceniu Pomnika Braterstwa Broni (tzw. „Czterech Śpiących”)

Społeczny Komitet Protestu Przeciwko Przywróceniu  Pomnika Braterstwa Broni (tzw. „Czterech Śpiących”) wraz ze Światowym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej i Fundacją "Wolność i Demokracja", przy wsparciu Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie  zwraca się do władz stołecznego miasta Warszawy o podjęcie decyzji w sprawie definitywnego usunięcia pomnika Braterstwa Broni z przestrzeni publicznej stolicy i ostatecznego przekazania go do miejskiego magazynu lub do skansenu komunistycznych rzeźb w Kozłówce.

 


 Zobacz także notkę:

Związek Konfederatów Polski Niepodległej 1979-89 od lat domaga się usunięcia pomników okupanta sowieckiego, pomników zdrajców i innych reliktów komunistycznych z przestrzeni publicznej.

Inne zapisy autora:

0

Andy-aandy
Andy-aandy http://blogmedia24.pl/blog/3727

Niezależny wędrownik po necie, czasem komentujący... -- Ekstraktem komunizmu i jego naturą, tak samo jak naturą kaądego komunisty i lewaka są: nienawiść, mord, rabunek, okrucieństwo i donos... Serendipity — the faculty or phenomenon of finding valuable or agreeable things not sought for...

823 publikacje
236 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758