Globalnie i Lokalnie
Like

Mormoni. Religia z kulturą

05/03/2014
1626 Wyświetlenia
0 Komentarze
7 minut czytania
Mormoni. Religia z kulturą

Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich zalicza się do wyznań chrześcijańskich. Niezwykle skrupulatnie przestrzegają zasad wiary, które regulują życie religijne ale i nawet podpowiadają
jak się ubierać.

0


 

Jak cię widza tak cię piszą. Dlatego wygląd zewnętrzny powinien odzwierciedlać wygląd wnętrza człowieka. Obkolczykowany jak świnia na skupie żywca, wytatuowany od stóp do głów osobnik nie może pretendować jako  przedstawiciel jakiejkolwiek wiary. Ciało jest świątynią duszy więc kto nie potrafi uszanować własnego ciała nie potrafi także zadbać o duszę. To dla masoneria promuje takie ekstremizmy:

    

Bóg jest miłosierny ale czy wybaczy takim osobnikom to co oni zrobili z ciałem jakim ich obdarzył?

Mormoni nie mają kodu wyglądu zewnętrznego specyficznie wyróżniającego członków tego Kościoła pośród innych osób ale upowszechniają pewne zasady nawet na swojej stronie internetowej. Podkreślana jest potrzeba zachowania w wyglądzie – skromności.

 
Nie od razu można rozpoznać  Mormona według  jego  lub  jej ubrania. Odzież jaką noszą Mormoni  jest modna, zwykła, wybrany przez samych członków Kościoła odpowiednio do ich indywidualnego stylu,  jednak w ramach wytycznych.
Jednak jeśli obserwuje się grupę nastolatków, można zauważyć, że istnieje różnica. Dziewczyny nie mają bluzek odsłaniających ich brzuszek, ramiona będą osłonięte  a ich sukienki będą sięgały do  kolan. Ich ubrania nie będą „rzucały się w oczy”, nawet jeśli będą modne. Nie noszą więcej  więcej niż jedną parę kolczyków, umieszczonych w miejscu zwykle na nie przeznaczonym – w uszach
.
Chłopcy nie noszą zbyt  luźnych spodnie, spod których widać bieliznę  i rozporek nie zwisa w między kolanami. ich obwód talii nie wiszą niskie. Ramiona, brzuchy i klatki piersiowe są okryte.
Żadna z tych grup nie posiada na swoim ciele  tatuaży.
Zasady dla mormonów misjonarzy (zwykle młodzi mężczyźni i kobiety),  którzy na misje udają się zwykle co roku są sprecyzowane bardziej specyficznie:
Odzież. Kobiety powinny nosić „profesjonalne kostiumy, spódnice, bluzki, kurtki, swetry i sukienki.” Jeansy lub spodnie są tylko dopuszczalne w niektórych działaniach , takich np. jak  ćwiczenia .
Bluzki bez rękawów nie mogą być noszone samodzielnie. Ale kobiety nie muszą ich wpuszczać . Podczas gdy noszenie warstwowe bluzek jest w porządku, podkoszulka powinna być znacznie dłuższa niż górna warstw.
Spódnice i sukienki muszą okryć całe kolano podczas siedzenia lub  na stojąco. Nie nosi się nylonów, kabaretek lub  koronkowych rajstop. A jeśli zakłada się legginsy, pośladki nie mogą być widoczne. Gdy nosi się nylony, muszą one być dobrane do płaskich butów. Wszystka odzież powinna być „atrakcyjna, kolorowa, dopasowana  i konserwatywna w stylu.
Włosy i makijaż
Nie istnieje specyficzny styl ale długość lub kolor włosów, powinny być „atrakcyjne”, „łatwe w utrzymaniu,” „naturalne” oraz „konserwatywne”.
W przypadku kobiet nie należy nosić żadnych dodatków, takich jak klipsy lub opaski, nie mogą zwracać uwagi lub „odwracać uwagę od niesionego przesłania.”
Makijaż nie jest wymagany, ale może pomagać  kobiecie wyglądać jak najlepiej. Jeśli kobiety decydują używać kosmetyki, powinny one być „neutralne i konserwatywne w  stylu i kolorze.” To samo dotyczy malowania paznokci.
Oczywiście, „kąpać należy się codziennie, należy używać dezodorantu i myć często włosy.” Użyte  perfumy, nie może być „przytłaczając lub rozpraszać.”
Buty i akcesoria.
Ta sekcja obejmuje wszystko: mieszkanie, obuwie, obcasy, obuwie do ćwiczeń, kolczyki, kolie, bransoletki, zegarki, pierścionki i torby.Ze względów bezpieczeństwa kobiety powinny nosić buty z okrytymi  palcami i piętami. Również dla bezpieczeństwa  kolczyki, (tylko jeden w każdym uchu) nie mogą zwisać dłużej niż około 2,5 cm poniżej płatka ucha. Naturalnie tatuaże, kolczyki w nosie i na ciele czy pierścienie na palcach nóg są absolutnie niedopuszczalne. Wreszcie „plecaki są nieprofesjonalne.
Mężczyźni. Powinni nosić niegniotące się garnitury i krawaty. Przy wyborze jaśniejszych kolorów, muszą one  utrzymywać się w tonie szarym lub brązowym. Tylko poliestru, białe koszule, mogą być noszone do garniturów.  W chłodniejsze dni swetry i kamizelki są również dozwolone. Mężczyźni również  mają nosić zamknięte obuwie zakrywające palce i pięty, dopasowane do nich kolorem pasującymi skarpetki. Nie zezwala się na zamszowe buty lub buty kowbojskie. Nie nosi się plecaków lub bluz z kapturem.
Włosy powinny być zadbane „stosunkowo krótkie i równomiernie przystrzyżone. ” Irokezy” i inne udziwacznione  style oraz brudne włosy są zabronione. Nie należy  rozjaśniać lub farbować włosów. Baki nie mogą być dłuższe niż połowy do ucha .Należy kąpać się, golić i szczotkować zęby każdego dnia. Używaj dezodorantu i myj włosy często.” Nie wspomina  się o zaroście ale wszyscy mężczyźni jakich widać na stronie internetowej są ogoleni.
Oczywiście nie trzeba mówić o zakazie palenia i picia bo to jest oczywiste.
No katolicy. Czy myślicie że takie zasady dałoby się uczynić obowiązkowe?

0

Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758