Globalnie i Lokalnie
Like

Niemiecka rodzina dostaje „azyl” w USA i wychowa dzieci po katolicku

05/03/2014
967 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
Niemiecka rodzina dostaje „azyl”  w USA i wychowa dzieci po katolicku

Rodzina Romeików odmówiła posyłania dzieci do niemieckiej szkoły państwowej prowadząc dla nich szkołę domową i była zagrozona odebraniem dzieci przez państwo. Mogą zostać w USA  wychowując je po chrześcijańsku.

Niemiecka rodzina Romejko  która starała się o prawo azylu w Stanach  Zjednoczonych gdyż nie chcieli posyłać swoich dzieci do państwowej szkoły ale uczyli je w szkole domowej , będzie mogła pozostać w Ameryce.

0


 

Edukacja domowa (ang. homeschooling) – rodzaj kształcenia opieki i wychowania indywidualnego w relacji rodzic (opiekun prawny) a dziecko (uczeń), która odbywa się w granicach domu bądź mieszkania które jest skromnie wyposażone w pomoce dydaktyczne. Kierunek pedagogiki alternatywnej otwierający nowe możliwości edukacyjne IT w grupach lub zespołach społecznych.Od tradycji pokoleń to rodzice odpowiadają za wykształcenie własnych dzieci. Edukacja domowa jest popularna w krajach anglosaskich (USA, Kanada, Wielka Brytania, Australia). Prowadzone w tych krajach badania wykazują, że dzieci uczone w domu przez rodziców osiągają lepsze wyniki w nauce niż ich rówieśnicy uczęszczający do szkół zbiorowych

    

Jeszcze w poniedziałek, Romejkowie myśleli, że będą zmuszeni do powrotu do Niemiec, gdzie państwo mogłoby  odebrać im dzieci ze względu na poglądy religijne. W najlepszym przypadku spotkałyby ich szykany i surowe kary za to że nie posyłali dzieci do szkoły akceptowanej przez Niemieckie państwo.

Uwe i Hannelore Romeike walczyli o pozostanie w Stanach Zjednoczonych od 2008 roku, kiedy uciekli z Niemiec  do Tennessee, ale Sąd Najwyższy w poniedziałek odmówił rozpatrzenia ich apelacji o azyl. groziła deportacja.

Ale już następnego dnia we wtorek Departament Homeland Security poinformował im że deportacja nie będzie, zostaje odłożona bezterminowo i rodzina może legalnie pozostać w USA.

Teraz mają „“indefinite deferred status”czyli mogą przebywać na terytorium USA dopóki , dopóty nie zostaną uznani winnymi przestępstwa.

To jest niesamowita zmiana w ciągu 24 godzin. Chwalcie Pana.

Księga Przysłów 21:1 „Serce króla w ręku Pana jak płynąca woda, on prowadzi je tam , gdzie mu się podoba.”

„Jesteśmy szczęśliwi, że mamy bezterminowy status, nawet jeśli nie będziemy w stanie uzyskać amerykańskiego obywatelstwa w najbliższym czasie. Tak długo, jak możemy żyć w spokoju tutaj, jesteśmy szczęśliwi. Zawsze byliśmy gotowi iść tam, gdzie Pan  nas doprowadzi i wiem, że obywatelstwo nie jest tak naprawdę dla nas, na ziemi sprawą najważniejszą” – mówią rodzice.
Rodzina przeniosła się do Morristown, w stanie Tennessee, w roku 2008 po tym jak w Niemczech ukarano ich  grzywną za odmowę wysłania swoje dzieci do zatwierdzonej przez państwo szkoły, tak jak wymaga tego prawo.  Gdyby  Romejkowie pozostali  w Niemczech,  groziła im utrata opieki nad dziećmi.Niemiecki rząd  prześladował ich, gdy chcieli  wychowywać swoje dzieci zgodnie z wierzeniami chrześcijańskimi.

Początkowo rodzinie w 2010 roku przyznano azyl, na podstawie prawa do wolności religijnej, ale administracja Obama postanowiła odwołać się tej decyzji i wygrała. W poniedziałek Sąd Najwyższy odmówił rozpatrzenia  apelacji rodziny. Ich starania wspierała organizacja Home School Legal Defense Association – skutecznie.

PS. Może jednak warto i trzeba walczyć o możliwość wychowania potomstwa według własnych przekonań rodziców. Teoretycznie polska Konstytucja takie prawo gwarantuje.

0

Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758