Bez kategorii
Like

MOJŻESZ I ”MOJŻESZE”, PRZYWÓDCY BUNTOWNIKÓW!

25/01/2013
711 Wyświetlenia
0 Komentarze
15 minut czytania
no-cover

(19) I mówili do Mojżesza: Mów ty z nami, a my będziemy cię słuchać!
Ale Bóg NIECH NIE przemawia do nas, abyśmy nie pomarli! (Wyj.20:19)

0


Witaj Kerenie!


Zaczelam pisac odpowiedz do ciebie, ale zobacz w co sie to przerodzilo. Powstala notka dla wszystkich, szczegolnie dla buntownikow, do ktorych kiedys nalezalam.


Ciesze sie z tej naszej dyskusji, bo temat jest BARDZO wazny, wazny dla kazdego czlowieka, ktory mowi, ze wierzy w Boga.

Apostol Pawel radzi nam uczyc sie na bledach Izraelitow. To bardzo wazna rada, nie moge slowami wyrazic, jak bardzo wazne jest dla nas, wszystkich wierzacych,  przeanalizowanie bledow Izraelitow, a wlasciwie JEDNEGO bledu, bo wszystkie inne, sa konsekwencja tego JEDNEGO bledu!


Najpierw Jetro. On nie byl Izraelita, wiec poniekad ”mial prawo” postapic niestosownie, albo inaczej jako nie znajacy Boga, nie Izraelita ”powinien” popelniac takie bledy.

Zwracasz uwage na Miriam.
Slusznie, ale o ile Jetro doradzal Mojzeszowi z dobrego serca i dzialal nieswiadomie, chcial Mojzeszowi pomoc, o tyle Miriam wystapila przeciw Mojzeszowi, jej motywy byly zupelnie inne.
Dlatego inaczej ocenil Bog jej postepowanie.
Bog zna serce KAZDEGO z nas, czlowiek moze ukryc swoje motywy przed drugim czlowiekiem, ale NIE przed Bogiem.

Apostol Pawel podkresla, ze niektorzy sie buntowali i slusznie, bo ZAWSZE wsrod ludu sa prowokatorzy, dlatego NIGDY nie powinnismy sluchac czlowieka, ZAWSZE z kazda sprawa powinnismy zwracac sie do Boga.

Podobnie bylo, kiedy niewielka grupa przywodcow religijnych spowodowala, ze lud wrzeszczal: Na krzyz z Nim!
Echo tych okrzykow slychac z watykanu!
Rzym Go ukrzyzowal, spelniajac wole szatana i Rzym w nagrode dostal od szatana wladze na ziemi!

Ale, wracajac do Mojzesza.
Bog postawil Mojzesza w bardzo trudnej sytuacji, w sytuacji beznadziejnej powiedzialabym, bo choc Mojzesz bardzo wierzyl Bogu, byl tylko czlowiekiem.
Czlowiek NIE zostal stworzony przez Boga po to, by ZASTEPOWAL Boga, by rzadzil ludzmi.

Kiedy Izraelici odrzucili sluchanie Boga (Wyj.20:19), NIEPOWODZENIE Pierwszego Przymierza bylo przesadzone.
Bog wiedzial o tym ZANIM powolal Mojzesza. To lekcja dla nas wszystkich, BARDZO wazna lekcja!

 (11) A WSZYSTKO TO przydarzyło się IM JAKO zapowiedź rzeczy przyszłych, SPISANE zaś zostało KU POUCZENIU NAS, których dosięga kres czasów. (1Kor.10:11)

 

Jak popatrzymy na to co sie dzialo PO TYM, jak Izraelici NIE chcieli sluchac Boga (Wy.20:19), widzimy jak na dloni, ze na Mojzesza spadlo tak wiele obowiazkow, ze nic dziwnego, ze Jetro doradzil Mojzeszowi ustanowienie sedziow.


Jak lud NIE slucha Boga, powstaja organizacje religijne, powstaja hierarchie, sa one DLA BUNTOWNIKOW!


TYLKO buntownicy potrzebuja organizacji religijnej!

TYLKO ci, ktorzy Boga NIE chca sluchac, pytaja sie czlowieka co maja robic, jak maja myslec, co napisano w Biblii…!

Dlaczego lud przychodzil w kazdej sprawie do Mojzesza? Wlasnie dlatego, ze powiedzieli:


(19) I mówili do Mojżesza: Mów ty z nami, a my będziemy cię słuchać!
Ale Bóg NIECH NIE przemawia do nas, abyśmy nie pomarli! (Wyj.20:19)

 

Skad Mojzesz wiedzial co maja zrobic? Sprawdzmy:

 

”(6) Znaleźli się jednak mężowie, którzy z powodu [dotknięcia] zwłok ludzkich zaciągnęli nieczystość i nie mogli w tym dniu obchodzić Paschy.
Mężowie ci stanęli w owym dni przed Mojżeszem i Aaronem (7) i rzekli do nich: Zaciągnęliśmy nieczystość z powodu [dotknięcia] zwłok ludzkich.
Czemuż więc mamy być wykluczeni ze złożenia daru ofiarnego dla Pana w oznaczonym czasie razem ze wszystkimi Izraelitami?
(8) A Mojżesz im odpowiedział:
ZACZEKAJCIE, A JA POSŁUCHAM PANA,  CO PAN WZGLĘDEM WAS ROZPORZĄDZI.
(9) Pan w ten sposób przemówił do Mojżesza:
(10) Tak mów do Izraelitów:
Jeśli kto z was albo z waszych potomków zaciągnie nieczystość przy zwłokach albo będzie w tym czasie odbywał daleką podróż, winien [mimo to] obchodzić Paschę dla Pana.” (Liczb 9:6-10)

 

Mojzesz tez NIE wiedzial co oni maja zrobic. NIE mowil do NICH ja wiem, ja NIEOMYLNY jestem (a jest taki jeden nieomylny).

Dlatego, ze NIE wiedzial spytal sie Boga.

 

ZADEN CZLOWIEK NIE WIE! Dlatego KAZDY musi TAK jak Mojzesz zwrocic sie BEZPOSREDNIO do BOGA, kazdy czlowiek!

 

Dlaczego Izraelici po buncie (Wyj.20:19) pytali, AKURAT Mojzesza, a NIE kogos innego?

 

BO BYLI SWIADKAMI, ZE BOG ROZMAWIA Z MOJZESZEM!!!

 

I tu lekcja dla KAZDEGO, kto mowi, ze wierzy w Boga, a JEDNAK nalezy do jakiejs hierarchii religijnej.

Izraelici, jakkolwiek zbuntowani byli, NIE byli tak NAIWNI, jak dzisiejsi chrzescijanie, bo Izraelici SLYSZELI na wlasne uszy i WIDZIELI na wlasne oczy, ze BOG mowi do Mojzesza!!!

A czy wy chrzescijanie slyszeliscie i widzieliscie, TAK JAK slyszeli to Izraelici, ze BOG MOWI do WASZYCH ”mojzeszy”?

KATOLIKU, CZY SLYSZALES BOGA MOWIACEGO DO PAPIEZA???


Cale papiestwo jest zbudowane na OSZUSTWIE, BOG do papieza NIE mowi!

Ktos INNY do niego mowi! I teraz katoliku wiesz dlaczego ten, ktory do papieza mowi, mowi mu: pamietaj, ludzie NIE beda katolikami, NIE beda do ciebie (do mnie) nalezec, NIE beda ciebie (mnie) sluchac, JESLI poznaja BIBLIE!
Napisz wiec Katechizm, niech ta ksiega bedzie zrodlem informacji, ale niech BIBLII NIE ZNAJA, NIECH BOGA NIE sluchaja, bo UCIEKNA od nas do Boga i beda sie zwracac bezposrednio do Boga, a wtedy tu runiesz, nie bedziesz mial zadnych zaszczytow, nikt sie z toba nie bedzie liczyl!
Ten sam szepce do brooklynowcow i wszystkich innych przywodcow religijnych, oni wszyscy mowia wam co macie wiedziec, co macie robic, ale do ZADNEGO z nich BOG NIE MOWI!
Nalezycie do nich (do niego), BO NIE chcecie BOGA sluchac BEZPOSREDNIO!

 

Bog (poprzez Swoje Tchnienie – Ducha Swietego) moze byc w kazdym miejscu na raz, przy kazdym z nas, mowic do nas.


Szatan natomiast jako aniol, moze byc TYLKO w jednym miejscu, ma co prawda swoich upadlych aniolow do pomocy, ale jest ich stanowczo za malo, aby kazdego czlowieka z osobna zwodzic. Dlatego szatan MUSI miec organizacje religijne. Szefowie tych organizacji zwodza swych poddanych, was drodzy chrzescijanie.


Skad wiemy, ze anioly NIE moga byc w kilku miejscach na raz?  
Z Biblii:


”Nie bój się, Danielu, gdyż od pierwszego dnia, gdy postanowiłeś zrozumieć i ukorzyć się przed swoim Bogiem, słowa twoje zostały wysłuchane, a ja przyszedłem z powodu twoich słów!

(13) Lecz książę ANIELSKI królestwa perskiego sprzeciwiał mi się przez dwadzieścia jeden dni, lecz oto Michał, jeden z pierwszych książąt ANIELSKICH, przyszedł mi na pomoc, dlatego ja zostawiłem go tam przy księciu anielskim królestwa perskiego, (14) i przyszedłem, aby ci objawić, co ma przyjść na twój lud w dniach ostatecznych, bo widzenie znów dotyczy dni przyszłych.” (Dan.10:12-14)


Moze teraz juz wiecie dlaczego ”troskliwi ” przywodcy mowia, ze jest za duzo ludzi na planecie ziemi? Bog Powiedzial, abysmy zaludniali ziemie, dla Boga nie jest nas za duzo i nigdy nie bedzie!

 

Tak, jak Izraelici, ktorzy NIE chcieli Boga sluchac, zebrali GNIEW Boga, Bog dozwolil im utworzenie hierarchicznej organizacji religijnej, gdzie czlowiek slucha czlowieka, ZAMIAST Boga.

Dostali wtedy drakonskie Prawo Mojzeszowe, bo 10 Przykazan Boga NIE spelniali, BO Boga NIE chcieli sluchac, dostali wiec co chcieli!


W koncu po wielu wiekach coraz gorszych wypaczeni, wydali na smierc Zbawiciela!

Do tego prowadzi sluchanie NIE Boga, lecz przywodcow religijnych! Pozniej (70r.) pod przewodnictwem swych mesjaszy zbuntowali sie przeciwko Rzymowi, i znow Bog im dozwolil, i zebrali co siali, Rzymianie zrownali Jerozlime z ziemia!


A Pan Jezus zapowiadal to, uczniowie Zbawiciela wyszli z Jerozolimy, jak zobaczyli wojsko rzymskie.

Trzeba Boga bezposrednio sluchac, albo zbieramy GNIEW Boga!


Tak wlasnie objawia sie Gniew Boga, jesli Go nie sluchamy, Bog dozwala nam, abysmy zebrali co siejemy.
Bog na sile NIKOGO nie nawraca. Nie chcesz czlowieku sluchac Boga? Nie sluchaj, a zobaczysz jak na tym wyjdziesz!

 

”(18) Albowiem GNIEW Boży ujawnia się z nieba na wszelką bezbożność i nieprawość tych ludzi, którzy przez nieprawość nakładają prawdzie pęta.
(19) To bowiem, co o Bogu można poznać, JAWNE jest wśród nich, gdyż Bóg IM TO UJAWNIŁ(20) Albowiem od stworzenia świata niewidzialne Jego przymioty – wiekuista Jego potęga oraz bóstwo – stają się widzialne dla umysłu przez Jego dzieła, tak że NIE mogą się wymówić  OD WINY.
(21) Ponieważ, choć Boga POZNALI, NIE oddali Mu czci jako Bogu ani Mu NIE dziękowali, lecz znikczemnieli w swoich myślach i zaćmione zostało BEZROZUMNE ich serce.
(22) Podając się za mądrych stali się GŁUPIMI.
(23) I ZAMIENILI chwałę niezniszczalnego Boga na PODBIZNY i obrazy śmiertelnego CZŁOWIEKA, ptaków, czworonożnych zwierząt i płazów.
(24) Dlatego WYDAŁ ich Bóg poprzez pożądania ICH SERC na łup nieczystości, tak iż dopuszczali się bezczeszczenia własnych ciał.
(25) Prawdę Bożą PRZEMIENILI ONI w kłamstwo i STWORZENIU oddawali cześć, i służyli JEMU, ZAMIAST służyć Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen. ”(Rzym.1:18-25)

 

Bylam kiedys tak jak ty, BUNTOWNIKIEM, NIE sluchalam Boga, lecz ”mojzesza” – papieza sluchalam, ale zaczelam poznawac Biblie i zaczelam Zbawiciela prosic o pomoc w zrozumieniu, bo zrozumialam dlaczego Powiedzial: BEZE Mnie NIC NIE mozecie.

Wtedy usluszalam:Wyjdź z niej..!


”(4) I usłyszałem inny głos z NIEBA mówiący:

Ludu mój, wyjdźcie z niej, byście nie mieli udziału w jej grzechach i żadnej z jej plag nie ponieśli:

(5) bo grzechy jej narosły – aż do nieba, i wspomniał Bóg na jej zbrodnie.(Ap.18:4-5)

 

I wyszlam, nie jestem katoliczka, teraz Boga, Zbawiciela mojego slucham! NIE buntuje sie jak ci na pustyni!!!

NAPISANO:

”(7) Dlatego /postępujcie/, jak mówi Duch Święty:

DZIŚ, jeśli głos Jego UŁYSZYCIE, (8) NIE zatwardzajcie serc waszych jak w buncie, jak w dzień kuszenia na pustyni, (9) gdzie kusili Mię ojcowie wasi przez wystawianie na próbę, chociaż widzieli dzieła moje przez czterdzieści lat.

(10) Rozgniewałem się przeto na to pokolenie i powiedziałem:

Zawsze błądzą w sercu.

Oni zaś nie poznali dróg moich, (11) toteż przysiągłem w gniewie moim:

Nie wejdą do mego odpoczynku.

(12) Uważajcie, bracia, aby nie było w kimś z was przewrotnego serca niewiary, której skutkiem jest odstąpienie od Boga żywego, (13) lecz zachęcajcie się wzajemnie każdego dnia, póki trwa to, co dziś się zwie, aby żaden z was nie uległ zatwardziałości przez oszustwo grzechu.

(14) Jesteśmy bowiem uczestnikami Chrystusa, jeśli pierwotną nadzieję do końca zachowamy silną.

(15) Jest bowiem powiedziane:

Dziś, jeśli głos Jego usłyszycie, nie zatwardzajcie serc waszych jak w buncie!

(16) Kim rzeczywiście są ci, którzy, gdy USŁYSZELI, ZBUNTOWALI się?

Czyż to nie wszyscy ci, którzy WYSZLI z Egiptu pod wodzą Mojżesza?

(17) Na kogo to Gniewał się przez czterdzieści lat? Czy nie na tych, którzy zgrzeszyli, a których trupy porozrzucał po pustyni?

(18) Którym to zaś złożył przysięgę, że NIE wejdą do Jego odpoczynku, jeśli nie tym, którzy NIE byli POSŁUSZNI?

(19) Widzimy zatem, iż nie mogli wejść z powodu NIEDOWIARSTWA.(Hebr.3:7)

 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Bara-bar http://trzeciobieg.com

'' Nikt też nie zna Syna, tylko Ojciec, ani Ojca nikt nie zna, tylko Syn, i ten, komu Syn zechce objawić. (;Mat.11:27)

17 publikacje
2 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816