HYDE PARK
1

Moda do trumny

29/10/2014
2999 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

Jednym z elementów, o jakie musimy zadbać, organizując pogrzeb bliskiej nam osoby, jest kwestia ubioru. Może się wydawać, że problem ten jest niczym wobec całej trudnej sytuacji, jednak zmarłego trzeba ubrać i strój ten powinien prezentować się estetycznie. Czy wobec tego można mówić o modzie funeralnej? Ubiór na ostatnią drogę naszej bliskiej osoby możemy wybrać spośród jego garderoby. Czasem zdarza się jednak, że nie znajdujemy niczego stosownego – wtedy pozostaje nam zakupić odpowiedni strój. W tym celu możemy skorzystać chociażby z usług przedsiębiorców pogrzebowych, którzy w ramach swojej działalności, oferują również odzież dla zmarłych. Znajdziemy zarówno stroje męskie, jak i damskie – koszule, garnitury, swetry, sukienki, szale, żakiety czy krawaty. Większość ubrań dostępna jest w wielu różnych rozmiarach, dzięki czemu […]

0


Jednym z elementów, o jakie musimy zadbać, organizując pogrzeb bliskiej nam osoby, jest kwestia ubioru. Może się wydawać, że problem ten jest niczym wobec całej trudnej sytuacji, jednak zmarłego trzeba ubrać i strój ten powinien prezentować się estetycznie. Czy wobec tego można mówić o modzie funeralnej?

Ubiór na ostatnią drogę naszej bliskiej osoby możemy wybrać spośród jego garderoby. Czasem zdarza się jednak, że nie znajdujemy niczego stosownego – wtedy pozostaje nam zakupić odpowiedni strój.

W tym celu możemy skorzystać chociażby z usług przedsiębiorców pogrzebowych, którzy w ramach swojej działalności, oferują również odzież dla zmarłych. Znajdziemy zarówno stroje męskie, jak i damskie – koszule, garnitury, swetry, sukienki, szale, żakiety czy krawaty. Większość ubrań dostępna jest w wielu różnych rozmiarach, dzięki czemu w łatwy sposób dopasujemy odpowiednią odzież dla naszego zmarłego.

Co więcej, w domach pogrzebowych znajdziemy także kreacje dla samych żałobników, którzy – jeśli korzystają z usług danej firmy – często będą mogli zakupić ją ze stosownym rabatem.

Chociaż biznes funeralny wciąż oferuje potencjalnym klientom coraz więcej możliwości, nawet tych nietypowych, wręcz ekstrawaganckich, w chwilach żałoby nie szuka się raczej sposobu na zwrócenie uwagi – czy to konduktem żałobnym, czy wyrafinowany strojem. Dlatego większość żałobników decyduje się na stroje tradycyjne i stonowane, które uznajmy za eleganckie.

Zdania jednak są podzielone. Niektórzy uważają, że strój do trumny powinien odpowiadać charakterowi zmarłego i jego osobowości. Jeżeli zmarły nie chodził w garniturach, a wręcz ich nie znosił, dlatego więc nie pochować do w jeansach albo ulubionym dresie? Ten sposób myślenia jest jednak rewolucyjny i stosowanie go w praktyce wydaj się być nieodpowiednie wobec powagi sytuacji i ceremonii. Zwykle więc ubieramy zmarłych na czarno – nawet jeśli ten kolor do nich nie pasuje.

Codziennością są natomiast pośmiertne zabiegi upiększające, jak np. manicure, uczesanie czy makijaż. Zwłaszcza w przypadku pań – tutaj obowiązkowo stosuje się tusz do rzęs, róż do policzków szminkę.

Przeczytaj więcej informacji na poodobny temat.

0

Majkel007

37 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758