Artykuły redakcyjne
Like

Śmiecie

29/10/2014
689 Wyświetlenia
8 Komentarze
3 minut czytania
Śmiecie

Stefan Niesiołowski dał kolejny popis – nazwał dziennikarzy śmieciami.

0


To nie pierwszy taki występ tego Pana. Niesiołowski od lat znany jest z „psychicznych” wypowiedzi i zachowań. Całkiem niedawno był łaskaw stwierdzić: „Kamiński (b. szef CBA) – przyp.) jest chwastem, który trzeba wyrwać”. Trudno oprzeć się wrażeniu, że niezwykle trafnie jest nazywany Chodzącą Reklamą Psychotropów.

 

To, że Niesiołowski nazywa dziennikarzy śmieciami, jest w gruncie rzeczy mniej istotne. Istotne jest to, że praktycznie nikt z dziennikarzy Agory, ITI, „odzyskanych” mediów publicznych i z pomniejszych redakcji, zwanych „zaprzyjaźnionymi”, nie zareagował. To milczenie jest jednoznaczne – ci dziennikarze de facto sankcjonują i popierają kolejny „wysoki standard” Platformy Obywatelskiej. Nie dopuszczają możliwości, że taki język może i ich dotknąć? A przecież może, bo skoro nie protestuje się przeciwko chamówie posła Platformy, to tym samym pozwala się innym by publicznie używali pojęcia „peowskie śmiecie”. Jeśli jakiś polityk użyje takiego języka wobec „zaprzyjaźnionych” dziennikarzy, to nikt z nich nie będzie miał prawa protestować, bo odebrał sobie to prawo nie protestując, czy milcząc, po skandalicznej wypowiedzi Niesiołowskiego.

 

Mechanizm przemilczania faktów niewygodnych dla obecnej władzy ma swoje korzenie w najczarniejszych czasach totalitaryzmów. Sprowadza się do bezmyślnej doktryny – „Tego, o czym nie piszemy i o czym nie mówimy, nie ma”. Takie zachowania wpisują się w obowiązującą dziś generalną linię informacyjną, sformułowaną przez jednego z czołowych pisofobów – Waldemara Kuczyńskiego – „1. Nie krytykujmy Platformy i jej rządów, bo to służy PiS. 2. Nie ma obowiązku krytykowania władzy”. I ta linia, ta Doktryna, obowiązuje w majnstrimowych mediach. Czertsko-wiertniczy desant do TVP jest faktem. Nie nastąpił by poprawić jakość, rzetelność informacyjną. Nastąpił wyłącznie w celu ujednolicenia przekazów medialnych, zgodnych z Doktryną Kuczyńskiego.

 

Jeśli media świadomie rezygnują ze swojej roli kontrolnej, to tym samym stają się wspólnikami rządzących. Zapewniają władzy bezkarność a tym samym władzę rozzuchwalają. Czynią ją bezczelną, zachłanną, pozbawioną hamulców, kłamliwą do bólu. Rządzącej dziś koalicji nie zaszkodziły afery – od hazardowej po taśmową. I wiele pomniejszych. Oddani władzy dziennikarze albo przemilczą albo zrelatywizują. Zrobią tak wyłącznie, moim zdaniem, by ochronić układ gwarantujący im stałe wpływy na konta bankowe. A taka sytuacja może obrócić się przeciwko nim. Zmieni się władza, zmienią się priorytety. I co wówczas? Na pewno jedno – nikt ze wspólników obecnej władzy nie będzie miał prawa protestować, bo to prawo sam sobie odebrał wchodząc z nią w układ. Amen.

Inne zapisy autora:

0

Wojciech Oniszek
Wojciech Oniszek

Zasadniczo pobieżnie.

204 publikacje
40 komentarze
 

 1. Bo to prawda.
  .

  “Każdy z obecnych tutaj wie, że niezależna prasa nie istnieje. Wy to wiecie i ja to wiem: żaden z was nie ośmieliłby się ogłosić na łamach gazety własnych opinii; a gdyby nawet się ośmielił, zdajecie sobie sprawę z tego, że nie zostałyby one nigdy wydrukowane. Dostaję ileś dolarów tygodniowo za to, żebym powstrzymywał się od wyrażania własnych poglądów i opinii w gazecie, w której pracuję. Wielu tu obecnych otrzymuje podobną zapłatę na identycznych zasadach. Gdyby ktoś z was był na tyle szalony, by uczciwie opisać sprawy, znalazłby się natychmiast na bruku. Gdybym dopuścił, by moje prawdziwe opinie zostały opublikowane w którymkolwiek numerze gazety, straciłbym pracę w niecałe 24 godziny. Praca dziennikarza polega na niszczeniu prawdy, łganiu na potęgę, deprawowaniu, zohydzaniu, czołganiu się u stóp mamony, sprzedawaniu siebie, sprzedawaniu swojego kraju i swojego narodu w zamian za chleb swój powszedni, czy też – co się sprowadza do tego samego – za swoją pensję. Wiecie to wy i wiem to ja. Cóż to więc za szaleństwo wznosić toast za niezależną prasę! My, dziennikarze, jesteśmy wasalami, instrumentami w rękach bogaczy, którzy potajemnie spiskują i kierują wszystkim zza kulis! My jesteśmy ich marionetkami! To oni pociągają za sznurki, a my tańczymy! Nasz czas, nasz potencjał i nasze talenty są w rękach tych ludzi. Jesteśmy intelektualnymi prostytutkami!”.
  .
  Powiedziano to dawno temu, ale jest niestety aktualne do dziś.

  0
 2. Avatar Ada

  Konfident szaleje, ona tak zawsze ma. Popatrzcie na innych konfidentów jak np. Bolek, identycznie zachowuje się jak stefek.

  0
 3. Avatar kanton

  Niesiołowski czuje się mocny, bo przecież dostał od Bundeswery Krzyż zasługi. Podobno to jest złoty krzyż. Czemu się nie pochwali, przed kolegami z partii tym odzanczeniem.
  Za co dostał to ja nie wiem. I gówno mnie to obchodzi. Ale dziennikarze winni go trochę przeciągnąć. Dopytać się jego za co ten krzyż dostał.

  0
 4. Avatar dżej dżej

  Jeżeli w tym artykule jest mowa o wypowiedzi Stefana w tvn u Moniki Olejnik, to akurat oglądałem i z dziennikarskiej przyzwoitości należałoby doprecyzować (o ile autor mieni się dziennikarzem), że nie nazwał dziennikarzy śmieciami. Nazwał tak proPiSowskie media, nie precyzując jakie to media. Leciało to jakoś tak: “(…) i publikują/piszą w tych PiSowskich śmieciach (…).” Bez względu na czyjkolwiek stosunek do Stefana i fakt, że chłopak nie ma za(c)hamowań, to jednak różnica nazwać coś, a nie kogoś smieciem.

  0
 5. Avatar Michigan

  GNIDA Stefan Nasiłowski (lat 70) jest na urzędach państwowych od 1991 roku do dzisiaj tzn. 2014 roku czyli razem 23 LATA o ZGROZO ! … i dlatego on jest taki arogancki, ze tak długo pierdzi w stołek.
  Ten ANALFABETA w sprawach wojskowych jest PRZEWODNICZOCYM Komisja Obrony Narodowej w Sejmie o ZGROZO ! … dlatego polska Armia jest w ROZSYPCE bo ten INBECYL wojskowy nie ma zielonego pojęcia o wojskowości, gdyż z wykształcenia jest od fachowcem spraw Zoologii Bezkręgowców !

  Przecież to ABSURD aby taki osobnik był PRZEWODNICZOCYM Komisja Obrony Narodowej w Sejmie o ZGROZO !

  Następny ABSURD to taki, że ten CHAM Nasiłowski pochodzi z Łodzi, zawsze mieszkał w Łodzi ale reprezentuje Ziemie Lubuską (okreg Nr 8 Zielona Góra) gdzie NIGDY NIE mieszkał czyli jest partyjnym SPADOCHRONIARZEM !
  To jest też skandalicznym ABSURDALNYM systemem w tej durnowatej III RP bo Wy polscy obywatele WYBORCY nie domagacie się zmiany w popierrdolonym systemie, gdzie nie ma takiego wymogu jak na przykład w USA – aby się ubiegać o stołek do parlamentu to trzeba UDOKUMENTOWAC MINIMUM miejsce zamieszkania w okresie 24 miesiące z kąd się kandyduje! Spadochroniarstwo partyjne jest NIE możliwe !!!

  W Polsce MUSICIE zawsze DODAWAC do tekstu obok nazwiska pierdziela politycznego ile LAT dany PERDZIUCH polityczny jest na urzędzie.
  Czym dłużej PIERDZIUCH polityczny jest na urzędzie tym bardzej staje się BEZCZELNY, organizuje swoje LEWE układy, bierze ŁAPÓWKI, jest PRZEKUPNY, organizuje NEPOTYZM …. itp. i działa na SZKODĘ obywateli.

  Dlatego KONIECZNIE wyborcy muszą KATEGORYCZNIE ŻĄDAC do uchwalenia zasady ograniczenia kadencji PIERDZIUCHA politycznego na zajmowanym urzędzie najwyżej do 3-ch kadencji i potem WYNOCHA !

  W prasie 2-o obiegu w USA zaczynają podawac ILOŚC lat w nawiasie za nazwiskiem PIERDZIELA POLITYCZNEGO przy wymienianiu nazwiska ILE ten lat jest na urzędzie aby ludzie wiedzieli.
  PROSZĘ abyście tą zasadę zaczęli STOSOWAC na codzień w III RP !

  0
 6. Avatar policjant łapówkarz

  Pomiędzy niesiołowskim a pisem nie ma żadnej różnicy.

  0
 7. Avatar Michigan

  W USA wybory do Kongresu i Senatu odbywają się co 2 lata dlatego, że tylko POŁOWĘ tam siedzących pierdzieli politycznych się wymienia, a druga połowa zostaje aby była tzw. ciagłośc, aby nie było drastycznych zmian politycznych gdyby został wymieniony cały Kongres tak jak w III RP, że nagle przychodzi cała zgraja i wszystko przewraca nogami co ci ich poprzednicy uchwalili zmieniając politykę w zupełnie innym kierunku co jest szkodliwe dla instytucji państwa. Przez procez zmian nie jest taki gwałtowny, a o zmiany muszą się dłużej kłucic i targować.
  Oczywiście kadencja pierdziela politycznego w Kongresie(Sejmie) i Senacie trwa 4 lata.

  Własnie w tym roku 4 listopada 2014 są wybory połowy Kongresu, Senatu i połowy gubernatorów stanowych.

  I tak parę dni temu w lokalnej gazecie w Stanie Illinois w Chicago ukazało się zdiecie z trzema pierdzielami Quinn, Madigan i Cullerton.
  Pod zdięciem był podpis: “100 yaers of failure Quinn, Madigan i Cullerton” – gdyż oni wszyscy razem już siedzą na urządach 100 lat, czyli średnio każdy z nich po 33 lata.
  Ten łysy zasiedziały na urzedzie pierdziel Pat Quinn znowuż chce być gubernatorem w Stanie Illinois ale w końcu już nie będzie bo ludzie w USA doszli do przekonania że pierdziele siedzący dziesiątki lat na urzędach UTOPILI amerykę, kradną, biorą łapówki od korporacji, organizują nepotyzm, nic nie robią i są figurantami … itp.
  Wszyscy w USA teraz domagają się ustalenia ustawy, że tylko można być 3-y kadencje na urzędzie a potem WYNOCHA.
  W Stanie Illinois 5-u z ostatnich 7-u gubernatorów siedziało w WĘZIENIU !
  Przedostani gubernator Stanu Illinois o nazwisku Rod Blagojevich odsiaduje karę 14 lat WĘZIENIA 14 za korubcje polityczną, a w tym też branie łapówek w czasie załatwianiu przez niego obsadzenia porzuconego stanowiska senatora po tym jak Burak Obama został prezydentem USA, który wyjechał do Waszynktonu. W sumie naliczono Blagojevichowi 23 przestępstwa, które w sumie uzbierały te 14 lat.
  W USA nie ma kary dożywocia lecz liczy się każde przestępstwo dokonywane w czasie kryminalnej akcji i się sumuje lata węzienia za każde przestępstwo oddzielnie. W ten sposób może się na przykład w sumie uzbierać 500 lat węzienia …

  http://en.wikipedia.org/wiki/Rod_Blagojevich

  Przed Rodem Blagojevichem gubernatorem Stanu Illinois był George Ryan, który też trafił do węzienia na 7 lat za branie łapówek za załatwienie wydawanie 56 praw jazdy zawodowych dla osób którym nie wolno było wydac prawa jazdy za popełnione wcześniej przestępstwa drogowe, które nie uległy przedawnienieniu. Kumpel partyjny(republikański) George Ryana posiadał szkołę która szkoliła kierowców na duże ciężarówki i to właśnie dla uczniów z tej szkoły po znajomości gubernator złatwiał po znajmosci te prawa jazdy.
  Sprawa się WYDAŁA, gdy kilku z tych kierowców z wydanymi zawodowymi prawami jazdy po znajomości spowodowali ZNOWÓŻ wypadek drogowy ale już ciężarówką i wtedy sprawa się wydała.
  Wtedy prokuratura prześwietliła WSZYSTKICH adeptów, którzy skończyli ta “szkołę na zawodowe prawo jazdy” kumpla gubernatora z czego znaleziono że nie zgodnie z prawem było ich aż 56-u. Ci co dostali te prawa jazdy wcześniej wypełniali papiery urzadowe w których skłamali, że nigdy nie spowodowali wypadku. Za te fałszerstwa płacili kary dziesiątki tysięcy lub mogli to zamienic na węzienie.
  Razem gubernatorem George Ryanam oczywiście poszedł do pierdla jego kumpel i jeszcze różne sekratarki i inni “załatwiacze” z urzędów Stanowych.

  A ilu wojewodów czy marszałków województwa warszawskiego lub innego w Polsce siedziało w WĘZIENIU ??
  Chyba NIKT – bo ta żydo-mafijna III RP to “najuczciwszy kraj na Świecie” bo są UTAJNIANE wszystkie dochodzenia, rozprawy i wyroki, nie ma ławy przysięgłych w sądach w tym PYYEBIE o nazwie gangstersko-mafijna III RP … TFUUU !

  0
 8. Re;policjant lapowkarz. I jak sie tu z Panem nie zgodzic. Oni wszyscy siebie warci.

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816