Bez kategorii
Like

Mirror Wikileaks na serwerze rosyjskich cyberprzestępców

01/02/2011
419 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

Organizacja „Spamhaus” podała, że strona Wikileaks (wikileaks.org) przekierowywała odwiedzających na stronę mirror.wikileaks.info… Czyli na stronę znajdującą się na serwerze w Moskwie należącym do mafii i kontrolowanym przez przestępców z Rosji.

0


 

Mirror Wikileaks na serwerze rosyjskich cyberprzestępców

Jak podaje organizacja zajmująca się zwalczaniem spamu w Internecie "Spamhouse" na jednym z serwerów rosyjskiej mafii w Moskwie umieszczono mirror Wikileaks.

Organizacja "Spamhaus" podała, że strona Wikileaks (wikileaks.org) przekierowywała odwiedzających na stronę mirror.wikileaks.info… Czyli na stronę znajdującą się na serwerze w Moskwie należącym do mafii i kontrolowanym przez przestępców z Rosji.

 

Zdaniem "Spamhaus", ci znani rosyjscy przestępcy w Moskwie są od lat dostawcami internetu w Rosji — w tym także wszelkiego rodzaju wirusów infekujących komputery oraz przejmujących kontrolę nad komputerami osobistymi użytkowników ich serwisów internetowych.

Oczywiście, władze rosyjskie miłujące bicie oraz mordowanie opozycjonistów — na te przestępcze działania nie reagują… 

 

"Spamhaus" śledzi nadawców spamu

"Spamhaus" śledzi najgorszych nadawców spamu znanych jako „Spam Gangs“ i „Nadawcy służący spamerom“ oraz współpracuje z dostawcami internetu i agencjami zwalcającymi przestępczość. "Spamhaus" został założony w 1998 roku i ma siedziby w Genewie oraz Londynie. Posiada 28 specjalistów w 8 krajach.  

Obecnie skrzynki pocztowe ponad 1.4 mialiarda użytkowników poczty e-mailowej są chronione przez tę organizację.

"Spamhouse" podaje, że zarówno w przesłości jak i obecnie — cyberprzestępcy wielokrotnie fałszowali e-maile podając się za przedstawicieli "Spamhaus". Za pomocą tych e-maili  cyberprzestępcy usiłują pozyskać zaufanie odbiorców i instalować na ich komputerach wirusy oraz malware przejmujący kontrolę nad tymi komputerami…

Tego typu działalność działalność cyberprzestępców, którzy m.in. starają się w ten sposób otrzymać dostęp do numerów kont bankowych oraz haseł właścicieli tych kont została określona jako "phishing"…

______________________

Dane za: Wikileaks Mirror Malware Warning,http://www.spamhaus.org/news.lasso?article=665

 

0

Andy-aandy http://blogmedia24.pl/blog/3727

Niezależny wędrownik po necie, czasem komentujący... -- Ekstraktem komunizmu i jego naturą, tak samo jak naturą kaądego komunisty i lewaka są: nienawiść, mord, rabunek, okrucieństwo i donos... Serendipity — the faculty or phenomenon of finding valuable or agreeable things not sought for...

823 publikacje
236 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758