Bez kategorii
Like

Miłość i wiara.

14/12/2012
237 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

Bóg jest miłością. Czy miłość Boga potrzebuje dodatkowo wiary w Boga? Miłość wiarę zawiera – w sobie.

0


 Nie ma więc wiara większego znaczenia, gdy całym swoim sercem i całą duszą kochamy Boga. Nabiera znaczenia, gdy miłość słabnie – nie nabiera prawdy, dobra i piękna w sieć serc.

 

Wiara nabiera znaczenia, gdy miłość jeszcze  nie obudziła się ze snów ego, albo rozczarowała, obraziła, załamała, zdradziła – pod ciężarem braku widzialnego dobra w świecie, pod balastem intryg i wojen dysharmonii.

Miłość w sercu człowieka potrzebuje światła błogosławieństw. Wówczas rozkwita. Dotyka fraktalnej harmonii ducha, która – głębiej – wprost z chaosu porządek dusz ustawia. Jako w niebie, tak i na ziemi. Światło promienieje od wewnątrz na zewnątrz, od umysłu do doświadczenia, od duszy do duszy. W tym procesie – z historii do wieczności – dusze powracają do godności w ciałach osób. W tym procesie, zmartwychwstaje, co uświęcone.

Miłość jest jak róża w ogrodzie – potrzebuje światła błogosławieństw. W mroku przekleństw nienawiści – uczuciem chorym, myślą wypaczoną, mową i czynem haniebnym  – miotanych z nienasyconej pychy ego,  ogród zasycha, a po róży zostają kolce i ciernie.

Ogród miłości choruje bez Boga, cywilizacja stacza się w śmierć bez nadziei. W takim świecie warto przywracać wiarę w Boga.

Wystarczy wierzyć, że powrócimy do miłości, do Boga. I wówczas zobaczymy, co Słowo niosło w świetle błogosławieństw. Prostą Prawdę i prosty Sens Drogi.

W duszy, każdy z nas, ma ukryty skarb istnienia – potencjał doświadczenia miłości Boga. Ten skarb to nic specjalnego, nic tajemniczego dla miłości. To tylko woda żywa, która gasi pragnienie, ożywia ogród miłości.

W ogrodzie miłości nie ma pytań o istnienie Boga, gdyż doświadczenie mówi – tak. W ogrodzie ogrodnik nie uprawia teologii, lecz troszczy się o każde istnienie, praktykuje codzienną pracę, która nie stroni od wiedzy i oczyszcza strumienie wiary. I wówczas róża rozkwita.

Bóg istnieje, ale dopiero w ogrodzie miłości żyje. Oddycha w nas i nie jest Bogiem poza nami.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Synergie

sciezki duchowe w labiryncie zycia i smierci sa otwarte. Ten blog to ostatnie miejsce, gdzie bedziemy je zamykac kluczami doktryn i dogmatów.

196 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816