PRAWO
Like

WOLNY CZYN: Miernik Tortowy aresztowany!

21/07/2013
849 Wyświetlenia
2 Komentarze
3 minut czytania
WOLNY CZYN: Miernik Tortowy aresztowany!

Zygmunt Miernik, działacz NSZZ „Solidarność”, były internowany i więzień polityczny z doświadczeniem z lat PRL, znany z „protestu tortowego” przeciw bezkarności zbrodniarzy komunistycznych – Kiszczaka i Jaruzelskiego – i ich wspólników z wymiaru niesprawiedliwości, onegdaj ukarany został grzywną za rzekomą odmowę wylegitymowania się policji (okazał prawo jazdy, bo nie miał z sobą dowodu osobistego). W następstwie protestu tortowego (5 czerwca 2013) wymiar niesprawiedliwości zabrał się za niepokornego działacza Solidarności.

0


Zygmunt Miernik, Zabrze 6 lipca 2013. Fot. Wolny Czyn

Tylko walka – a więc i ofiary – przywrócą Polsce niepodległość. Jedynym praktycznym wymiarem patriotyzmu w Polsce jest dziś walka i gotowość do ofiary.

Zygmunt Miernik, działacz NSZZ „Solidarność”, były internowany i więzień polityczny z doświadczeniem z lat PRL, znany z „protestu tortowego” przeciw bezkarności zbrodniarzy komunistycznych – Kiszczaka i Jaruzelskiego – i ich wspólników z wymiaru niesprawiedliwości, onegdaj ukarany został grzywną za rzekomą odmowę wylegitymowania się policji (okazał prawo jazdy, bo nie miał z sobą dowodu osobistego). W następstwie protestu tortowego (5 czerwca 2013) wymiar niesprawiedliwości zabrał się za niepokornego działacza Solidarności. Najpierw stracił pracę, a 10 lipca b.r. został bestialsko pobity przez nieumundurowanych policjantów po akcji demontażu pomnika okupanta rosyjskiego w Katowicach (zob. zdjęcia pobitego Miernika tutaj:

). Dyspozycyjny lokalny „sąd” „przypomniał” sobie też o zmyślonej przez siebie winie Miernika związanej z nienoszeniem przy sobie dowodu osobistego. Grzywnę zamieniono mu zaocznie na areszt 15 dni kłamliwie informując go przy tym o rzekomej niemożliwości odwołania. Po kilku dniach nadesłano kolejną informację, że odwołanie jednak przysługuje – choć samego postanowienia sądu nie zawieszono; zapewne po to, by móc rozgłosić w szczekaczkach, że za Miernikiem wydano list gończy. Rozgłos taki w założeniu byłby dodatkowym elementem pognębienia człowieka, który ośmieszył marionetkowy „rząd” Trzeciej Rzeszy Pospolitej – kryminaliści bowiem siłą rzeczy mierzą innych własną miarą. By zniweczyć ten zamiar, Ruch Byłych i Przyszłych Więźniów Politycznych sam zaprosił dziennikarzy na 20 lipca b.r., gdy Zygmunt Miernik demonstracyjnie stawił się w areszcie w Wojkowicach. Miernik naturalnie odwoła się też od bezprawnego, zaocznego postanowienia sądu o jego uwięzieniu by otrzymać rekompensatę za „niewątpliwie niesłuszne” pozbawienie wolności.

Tylko walka – a więc i ofiary – przywrócą Polsce niepodległość. Jedynym praktycznym wymiarem patriotyzmu w Polsce jest dziś walka i gotowość do ofiary. Gadzinówki okupanta spróbują zamilczeć ofiary po stronie polskiej; prosimy więc o nagłaśnianie represji za działalność niepodległościową.

 

Kamera: Przemysław Krystera

* * *

Kontakt z redakcją: tel. 511 060 559

https://sites.google.com/site/wolnyczyn/  

http://www.youtube.com/user/wolnyczyn  

http://wolnyczyn.nowyekran.net/  

http://mariuszcysewski.blogspot.com/  

ppraworzadnosc@gmail.com

Inne zapisy autora:

0

Wolny Czyn
Wolny Czyn https://sites.google.com/site/wolnyczyn/

W matriksie ""3 RP""... https://sites.google.com/site/wolnyczyn/

644 publikacje
103 komentarze
 

2 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758