HYDE PARK
Like

Michnik pcha ukraińską opozycję do aktu zdrady narodowej

28/01/2014
701 Wyświetlenia
2 Komentarze
16 minut czytania
Michnik pcha ukraińską opozycję do aktu zdrady narodowej

Michnik jest gotów dużo zrobić , aby wszystko co złe pozostało po staremu . Dlatego pcha ukraińską opozycje do czegoś na wzór zdrady narodowej jaka był Okrągły Stół przy którym utrzymano kolonialny status Polski. W większości agenci , prymitywy intelektualne i marionetki zgodziły się na wprowadzenie w Polsce ustroju zwanego socjalizmem niemieckim i statusu kolonialnego poprzez narzucone jarzmo Konsensusu Waszyngtońskiego.

0


Adam Michnik „Losy Ukrainy będą się rozgrywać na Ukrainie. Nie ulega wątpliwości, że Ukraina jest podzielona. W tej chwili obserwujemy delegitymizację reżimu Janukowycza, którego niewątpliwym wsparciem, sponsorem, protektorem jest reżim Putina. Tu nie chodzi tylko o pieniądze. Tu chodzi o coś więcej. To bardzo skomplikowany splot interesów tych dwóch reżimu „…”Nigdy wielki szef nie szanuje większego lokaja. To jest pytanie na ile Janukowycz jest suwerenem Ukrainy, a na ile jest kimś na kształt jak Szczerbicki w epoce Breżniewa albo Kaganowicz w epoce Stalina, na ile marionetką reżimu kremlowskiego. Na to pytanie odpowiedzieć nie potrafię, ale kiedy przyglądam się polityce Janukowycza, jego postępowaniu, to mam nieodparte wrażenie, że to pasmo beznadziejnych błędów, które prowadzą w przepaść i Ukrainę i jego samego. „…”Ale z tego nie wynika, że można się godzić na to, że de facto przywódcy Ukrainy są marionetkami w rękach reżimu putinowskiego. „…”Jeżeli się uda Ukrainie, to to otwiera zupełnie inną procedurę dla Rosji. „…”Wczoraj oglądałem rosyjską telewizję, ….Z jednej strony jest ton propagandy goebelsowskiej, nienawiści, przedstawianie ludzi z Majdanu jako w prostej linii następców ukraińskich hitlerowców, a z drugiej strony jest to przerażenie przed tym, że taki Majdan mogą mieć u siebie w Moskwie. Próbką tego były demonstracje na Błotnym, których też nikt się nie spodziewał. „….”Trzeba się modlić o cud, żeby Janukowycza olśniło, żeby miał mądrość, wyobraźnię Wojciecha Jaruzelskiego i żeby poszedł na kompromis, a nie szedł na czołowe zderzenie „….”Oczywiście, zostaną chwilę potem oskarżeni o zdradę, o porozumienie różowych z czerwnonymi, usłyszymy że Kliczko, Tymoszenko i Jaceniuk to są resortowe dzieci. To pewne. Bo za kompromis się  płaci, ale to cena, którą warto zapłacić, aby uratować Ukrainę od wojny domowej. To jest rewolucja. Tam działa zupełnie inny mechanizm. To nie jest mechanizm gier szachowych „…”Bronimy Rosji dlatego, że tylko Rosja bez Ukrainy ma szansę być krajem demokratycznym, a my chcemy demokratycznej Rosji. „…(źródło )

Adam Michnik „ Jesteśmy podzieleni. Wielka część naszych rodaków definiuje naszą sytuację jako katastrofę, ruinę ubekistan. Na to jest jedna rada cierpliwość. Cukier musi się rozpuścić. Cierpliwość to powinność patriotyczna „…”Cierpliwość oznacza, że metodami wojskowymi, pałkami się do niczego ludzi nie przekona. Trzeba wierzyć, że kropla drąży skałę „…..(więcej )

Zabawnie wygląda też końcówka tej “debaty”. „…”Michnik:Najmniej prawdopodobny scenariusz to ten z konstytucyjną większością PiS. Ale to wykluczone nie jest, bo na Węgrzech wyglądało, że jest niemożliwe, a okazało się możliwe. I dziś Orban ma pełnię władzy.Smolar:Ale tam była taka megaautokompromitacja. W Polsce tego nie będzie.Michnik:Oby Bóg mówił przez twoje usta.”. ….(więcej )

—–
Mój komentarz

Michnik jest gotów dużo zrobić , aby wszystko co złe pozostało po staremu . Dlatego pcha ukraińską opozycje do czegoś na wzór zdrady narodowej jaka był Okrągły Stół przy którym utrzymano kolonialny status Polski. W większości agenci , prymitywy intelektualne i marionetki zgodziły się na wprowadzenie w Polsce ustroju zwanego socjalizmem niemieckim i statusu kolonialnego poprzez narzucone jarzmo Konsensusu Waszyngtońskiego.

Ukraina niczym zasadniczo się nie różni do Polski . System podatkowy, polityczny , zwany demokracja fasadową i militarystyczne ubezpieczenia społeczne występują w takiej samej formie . Jedyne drugorzędne różnice to skala złodziejstwa, korupcji , bandytyzmu urzędniczego i większy udział własnych rodów posiadających koncerny , przywileje podatkowe i monopole. W Polsce nie mamy rodzimej magnaterii koncernowej , za to lichwiarskie rody niemieckie , angielskie, czy amerykańskie.

I teraz Michnik za wszelką cenę chce utrzymać bandycki , prymitywny system socjalistyczny i w wcześniej , czy później rzucić Ukrainę i Ukraińców na kolana i włożyć im jarzmo Konsensusu Waszyngtońskiego

Na Ukrainie nie działo się lepiej też i za Juszczenki . Jeżeli na Ukrainie jest teraz trochę gorzej to tylko dlatego ,że cały system socjalizmu niemieckiego się załamuje na całym kontynencie . Dotyczy to też Rosji. Depopulacja, upadek cywilizacyjny , gospodarczy, społeczny .

Jeżeli po upadku Janukowycza jego następy nie obalą obrzydłego ustroju to upadek Ukrainy będzie postępował , a w tym chaosie lichwiarstwo i Niemcy razem z Rosją będą rwali między sobą i darli na strzępy postawę sukna jakim stanie się Ukraina .

Oczywiście lepiej z punktu widzenia polskiej racji stanu byłoby , aby nawet taka Ukraina razem z Polska w ramach Unii odbudował polityczną, gospodarczą i kulturową przestrzeń I Rzeczpospolitej. Razem jako strategiczny sojusz polsko ukraiński polityczno gospodarczy byłoby nam łatwiej wyjść z Unii . Warto przypomnieć ,że sojusz taki był marzeniem Lecha Kaczyńskiego

Ukraińcy pokazali ,że nie są rabami zdychającymi pod batem kolaboracyjnego rządu na stojąco. Oby nie posłuchali Michnika i obalili socjalizm , bo tylko wtedy ich rewolucja uczyni Ukrainę naprawdę wolną

Konsensus Waszyngtońskidokument, będący podstawą poprawnie prowadzonej i zalecanej polityki gospodarczej USA, przedstawiony przez amerykańskiego ekonomistę Johna Williamsona pod koniec lat 80. XX wieku. Obecnie jest kanonem polityki gospodarczej Międzynarodowego Funduszu Walutowego oraz Banku Światowego. ….(więcej )

video Ukraina: demokracja czy chaos?”…
video Paris: des heurts à la fin de la manifestation anti-Hollande
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz  i Twitte

Historyk Uniwersytetu Georgetown, profesor Carroll Quigley: „Elity kapitału finansowego posiadają długoterminowy plan realizacji ostatecznego celu, którym jest kontrola nad światem poprzez ustanowienie jednego systemu finansowego. Ta machina ma być nadzorowana przez małą grupkę, która będzie zdolna rządzić strukturami politycznymi i światową gospodarką „ ….(więcej )

Piński „Podobno Bank Światowy i Międzynarodowy Fundusz Walutowy walczą z kryzysem. Dwanaście lat temu Joseph Stiglitz,główny ekonomista BŚ oskarżył swoją instytucję o grabież krajów, którym rzekomo miała pomagać.„….”Stiglitz, to osoba, którą trudno dyskredytować. W 2002 r. dostał nagrodę Nobla z ekonomii. Gdy publicznie skrytykował Bank Światowy i MFW został zmuszony do rezygnacji.Dziś Polska i inne kraje mają przekazać fundusze do MFW, za które będzie on “walczyć” z kryzysem.Zobaczmy jak wyglądała ta “walka” pod koniec ubiegłego wieku.Odchodząc Stiglitz zabrał ze sobą dużo dokumentów. Wynika z nich, że MFW uzależniał pomoc dla znajdujących się w kryzysie państw od podpisania tajnego protokołu złożonego ze 111 artykułów, w których znajdowały się zobowiązania do wyprzedaży narodowego majątku (surowce naturalne, infrastruktura, banki itp.). Aby “pomóc” klasie politycznej w podejmowaniu decyzji część z pieniędzy ze sprzedaży dóbr była transferowana na tajne konta z przeznaczeniem na łapówki.”….”Teraz przykład z ostatnich tygodni. Gdy Węgry poprosiły w grudniu ubiegłego roku o pomoc, to MFW i UE nie zgodziły się, bo ich zdaniem rząd dopuścił się zamachu na niezależny bank centralny. Zamach ów miał polegać na zwiększeniu liczby członków rady banku wybieranych przez parlament.Nie chodzi oczywiście o niezależność. W polskim systemie bankowym dziś jest pełna jedność działań rządu i Narodowego Banku Polskiego. Chodzi o to, aby kontroli nad bankiem centralnym nie otrzymały osoby, które mogą zachwiać pseudorynkową polityką takich instytucji jak MFW czy Bank Światowy. Marek Belka został nominowany przez Platformę Obywatelską na funkcję szefa NBP, chociaż w czerwcu 2005 r. Donald Tusk w liście do Aleksandra Kwaśniewskiego zarzucał Belce kłamstwo przed komisją ds. PKN Orlen, gdzie premier zeznał iż nie współpracował z SB. Zdaniem Tuska (z czerwca 2005 r.) to członkowie komisji śledczej ds. PKN Orlen, a nie premier mówili prawdę na temat jego współpracy z tajnymi służbami PRL.W sprawie współpracy Belki z SB. Niedźwiedzią przysługę zrobiła Belce “Gazeta Wyborcza” publikując w internecie całość jego teczki, łącznie z instrukcją wyjazdową, w której zgodził się współpracować z wywiadem na zasadach konspiracji. Co ciekawe teksty te od blisko roku nie są dostępne na stronach gazeta.pl (proszę wpisać w google “Belka nie współpracował z SB” i spróbować otworzyć tekst) Warto uważnie obserwować przekazywanie pieniędzy z Polski do instytucji finansowych, które oskarżane są o przestępczą działalność przez byłych pracowników, laureatów Nagrody Nobla. „…(więce

Profesor Barbara Liberska „Czy consensus Pekiński zastąpi waszyngtoński „ Noblista Robert Fogel twierdzi, że w roku 2040 wartość chińskiego Produktu Krajowego Brutto osiągnie 123 biliony USD – prawie osiem razy tyle, ile obecnie wynosi amerykańskie PKB. „….”hińscy przywódcy mają już opracowane plany, które mają do tego doprowadzić. Bo to jest kraj, który ma świetnych ekonomistów, znakomite ośrodki badawcze, które są w stanie opracować wszystkie elementy niezbędne dla kreowania najlepszej polityki gospodarczej. Na tym polega fenomen tej gospodarki. Chińczycy na każdym etapie rozwoju są świadomi wewnętrznych i zewnętrznych uwarunkowań i szukają takich rozwiązań, które są dla nich najbardziej korzystne, niezależnie od tego, co mówią inni. „….”Bo Chiny mają nie tylko fabryki pełne niewykształconych wieśniaków, ale także armię naukowców. Jak się podróżuje po Chinach i wjeżdża nawet do średnich jak na warunki tego kraju miast, to widać przepiękne kompleksy nowych uniwersytetów technologicznych, w których w sumie kształci się prawdopodobnie więcej osób niż w całym świecie zachodnim. „….”co roku doktorów matematyki, fizyki czy informatyki w Chinach przybywa więcej niż w USA. Mało tego – wielu z nich zdobyło te doktoraty na najlepszych amerykańskich uniwersytetach. „….”Konsensus pekiński”…”Ja ten model, który przyjęły Chiny, nazywam globalizacją kontrolowaną, niektórzy mówią o globalizacji zarządzanej. To znaczy, że kraj otwiera się na globalizację, ale na swoich własnych warunkach, nie rezygnując z możliwości kontroli nad przepływami kapitału i nad działaniami inwestorów zagranicznych, przyjmując selektywnie reguły wolnorynkowej gry i otwierając się tylko w wybranych sektorach.Ten chiński model jest atrakcyjny dla wielu krajów Trzeciego Świata, które przeżywały w przeszłości rozmaite kryzysy walutowe czy finansowe w efekcie słuchania się rad MFW i otwarcia rynków finansowych. Więc przynajmniej tak długo, dopóki Chiny są w stanie nie dopuścić do podobnego kryzysu u siebie, będą one uważały, że chiński wzorzec jest rozwiązaniem pozwalającym ustrzec się kryzysowych sytuacji.
Ktoś nawet użył określenia Bejing consensus w opozycji do pojęcia Washington consensus, czyli neoliberalnego modelu, jaki Międzynarodowy Fundusz Walutowy proponował krajom słabiej rozwiniętym, które chciały wyciągnąć korzyści z globalizacji.” ….(więcej)

„Na Kubie zainaugurowano najnowocześniejszy port w Ameryce Łacińskiej, zbudowany za 957 mln dolarów przez Brazylię, przystosowany do obsługi statków przepływających przez rozbudowany Kanał Panamski. „…”Terminal kontenerowy w Mariel obsługiwany przez singapurskiego operatora portowego PSA International otrzymał połączenie kolejowe i drogowe, zastąpi Hawanę jako najważniejszy port na Kubie. Specjalna strefa rozwoju Mariel ma powierzchnię 466 km2 wokół Zatoki Mariel położonej 45 km od stolicy kraju. „…(źródło )

video Ukraina: demokracja czy chaos?”…
video Paris: des heurts à la fin de la manifestation anti-Hollande
Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz  i Twitte

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Marek Mojsiewicz

Europejczyk

924 publikacje
0 komentarze
 

2 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816