POLSKA
Like

Michał Kamiński: postawcie krzyżyk na Platformie Obywatelskiej!

19/10/2015
1419 Wyświetlenia
5 Komentarze
3 minut czytania
Michał Kamiński: postawcie krzyżyk na Platformie Obywatelskiej!

Doradca premier Ewy Kopacz nawołuje słuchaczy RMF, aby położyli lachę na PO?

0


0004RK87AMAL768O-C431

W poniedziałek, 19 października 2015 roku, Michał Kamiński, doradca premier Ewy Kopacz (z domu Lis), w Kontrwywiadzie RMF powiedział między innymi:

.

Polacy zadecydują. Każdy z naszych słuchaczy dzisiaj wie, że za tydzień dokładnie, no prawie za tydzień, w niedzielę będzie mógł pójść do wyborów i postawić krzyżyk.

I ja was proszę, postawcie krzyżyk na Platformie Obywatelskiej(…). *

.

titanic-po-idzie-na-dno-e1433979722482

.

Język polski do łatwych nie należy. Jednak pewne zwroty frazeologiczne mają w nim ustalone znaczenie.

.

Synonimy do wyrażenia postawić krzyżyk na czymś:
cisnąć coś w kąt, cofnąć się, dać sobie spokój z czymś, dać sobie spokój z kimś, dać sobie z czymś spokój, dać za wygraną, darować coś sobie, darować sobie, darować sobie coś, kapitulować, kłaść na coś lachę, kłaść na czymś lachę, machnąć na coś ręką, obejść się, odpuścić, odpuścić sobie, odstąpić, odstąpić od czegoś, odstąpić od zamiaru, odżegnać się, osłabnąć w zapędach, poddać się, podziękować, położyć krzyżyk na czymś, położyć krzyżyk na kimś, położyć na coś lachę, położyć na czymś lachę, położyć na kimś lachę, położyć na kogoś lachę, poniechać, porzucić, porzucić myśl o czymś, postawić krzyżyk na kimś, pożegnać się, przerwać, przerwać zabiegi, przestać, rozmyślić się, rozstać się, rozstać się z myślą o czymś, rzucić, rzucić coś w diabły, skapitulować, skończyć z czymś, spasować, ugiąć się, ustąpić, ustąpić z placu, ustąpić z pola, wycofać się, wycofać się rakiem, wymięknąć, wypisać się, wyrzec się, wyzbyć się, wziąć z czymś rozbrat, zaniechać, zaniechać wysiłków, zaniedbać, zaprzestać, zarzucić, zerwać, złożyć broń, zniechęcić się, zrezygnować, zrobić koniec z czymś, zrzec się, zwinąć chorągiewkę, zwinąć flagę, zwinąć żagle.
http://synonim.net/synonim/postawi%C4%87+krzy%C5%BCyk+na+czym%C5%9B

.

.

maxresdefault

,

Zdaniem głównego doradcy Ewy Kopacz słuchacze RMF w najbliższą niedzielę powinni dać sobie spokój z PO. Odżegnać się od niej, wyrzec. PO prostu zrobić z nią koniec.

.
Czy „Misiek” Kamiński jest prorokiem, okaże się już w niedzielę.

19.10 2015

_______________________________________
* Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/wywiady/kontrwywiad/news-kaminski-premier-pojdzie-na-debate-z-marszu-nie-ma-czasu-na-,nId,1905879#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

0

Humpty Dumpty

1842 publikacje
75 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758