Artykuły redakcyjne
Like

Michał Boni – kłamca i tchórz.

11/07/2014
1523 Wyświetlenia
13 Komentarze
2 minut czytania
Michał Boni – kłamca i tchórz.

Nawet nie przypuszczałem, że mój tekst z roku 2009 http://niepoprawni.pl/blog/260/panie-michale-ja-panu-wybaczam-rev doczeka się ciągu dalszego. Boni dostał „z liścia”. Nie pochwalam Janusza Korwin-Mikkego za to co zrobił ale „liść” nie jest przedmiotem w sprawie. Jest nim Michał Boni.

0


Proszę się nie obruszać, że Boniego traktuję przedmiotowo. Traktuję, bo ten rzekomo wybitny opozycjonista, okazał się kłamcą i tchórzem.

 

Historia Boniego jest prosta – podpisał Deklarację Współpracy z SB. Ten fakt UKRYWAŁ przez wiele lat. Mogę zrozumieć, że bał się przyznać w czasach PRL ale czego się bał w III RP? Dlaczego nie znalazł w sobie honoru i odwagi by przyznać się i poddać ocenie? Albo wystąpić o autolustrację? Mógł ale tego nie zrobił. Tchórz wziął górę nad kłamcą czy odwrotnie?

 

Dziś Michał Boni dalej brnie w kłamstwo. Dziś „tłumaczy”, że przeprosił za podpis, za wieloletnie milczenie, za wieloletnie życie w kłamstwie i wieloletnie okłamywanie innych. Nie przepraszał, gdy fakt współpracy z SB wyszedł na jaw w roku 1992. Przeprosił dopiero gdy musiał – 22 lata po podpisaniu Deklaracji Współpracy z SB i 18 lat po nastaniu III RP.

 

Michał Boni swoje kłamliwe milczenie tłumaczył strachem przed utratą twarzy. Nie zauważył, że twarz utracił gdy zdecydował się żyć w kłamstwie. Dziś została mu co najwyżej gęba esbeckiego kapusia. Gęba Maleszki.

 

Casus Boniego ma głębszy sens. Obrońcy spoliczkowanego TW Znaka nie chcą pamiętać o jego haniebnym milczeniu, o jego nikczemnych kłamstwach, o jego tchórzostwie. To dla nich nieistotne – bo sami są tchórzliwymi kłamcami. Policzek, wymierzony tchórzliwemu kłamcy, został całkowicie oderwany od faktów. Dla tchórzliwych kłamców nie jest istotna podłota, którą dziś objawia Michał Boni. Nie jest istotne, że Boni, z pozycji wielkiego opozycjonisty, spadł do pozycji maluczkiego gnoma – tchórza i kłamcy.

 

Czy kogoś dziwi, że bandytę Jaruzela pochowano z honorami? Dziwi, że ci sami, którzy pochwalali honorowy pochówek bandyty, dziś bronią Boniego? Mnie nie. Bandycka mentalność zawsze będzie bronić bandyty. Tak jak tchórzliwe kłamstwo będzie bronić tchórzliwego kłamcy.

Inne zapisy autora:

0

Wojciech Oniszek
Wojciech Oniszek

Zasadniczo pobieżnie.

204 publikacje
40 komentarze
 

 1. Mirosław Kraszewski Mirosław Kraszewski

  Ani kłamstwo ani tchórzostwo, lecz po prostu dalsza duchowa przynależność do rzekomo zlikwidowanego systemu – jego małpowanie opozycjonisty i człowieka który czegoś żałuje to tylko służbowa rola

  0
  • Ponton Ponton

   Profesor Wolniewicz powiedział że “komunizm nie upadł tylko mutuje” oczywiście wspólnie i w porozumieniu z awangardą tej ideologii !!!

   0
 2. Korwin-Mikke spoliczkował Boniego
  Żałosne jest to, że nikt nie dostrzega, że to kolejna medialno- służbowa ustawka. Bo jak wytłumaczyć fakt, że wsie media trąbią o Korwinie i Bonim przez cały wieczór i jak sądzę całe popołudnie.

  Panowie rozkaz wykonali… nagrody odbiorą w najbliższym lub też dalszym czasie.

  Przy tej okazji można było sobie zobaczyć stare, zakazane mordy stojące murem za Bonim. Wszystkie z podobną wredna komunistyczno- sowiecką przeszłością i teraźniejszością. Mam tylko nadzieję, że przyszłość ich zmiecie z powierzchni ziemi już niebawem.

  0
 3. Kiedy najgorliwsi euronaziści i solidarni folksdojcze polikwidowali większość klubów bokserskich w Polsce, to teraz przyjdzie nam coraz częściej oglądać pojedynki takich krogulczych/myszygene anorektyków. Narobili szumu i jeszcze zrobią z tego niezły “handele, geszeft”, dwie frakcje krogulców/myszygene bawią się świetnie i do tego mając poparcie od Australii do Kanady, będą wiecznie przy korytku, najsmutniejsze jest to, że to wszystko zapisywane jest na polskie konto. Tak niewiele potrzeba, aby zostać “bochaterem” narodowym. Wystarczy przeskoczyć przez płot, albo dać komuś po pysku…Koszerny spryt… Jeden staje się bojownikiem o wolność narodową i europejską, drugi męczennikiem narodowym i europejskim. Niestety Ozjasz G czy JKM nie miał racji mówiąc, że Boni powinien do niego wysłać sekundantów w celu ustalenia warunków ewentualnego pojedynku. By to zrobić trzeba mieć zdolność honorową, a myszygene/krogulce obojętnie z której strony jej nigdy nie mają i nigdy mieć nie będą, gdyż ta męska gnida, bladź (kurduplowaty 1.5 m na obcasach parch Bauer vel Boni) nie ma zdolności honorowej jak i sam OG/JKM. Gnidy policzkujemy jak już nie możemy ich obecności w danym towarzystwie zdzierżyć panie Ozjaszu G czy JKM/ rękawiczką, aby się nie skalać, pobrudzić. Stąd nauka jest dla żuka, iż zawsze trzeba nosić jakąś awaryjna parę rękawiczek. Na wszelki wypadek 😉 Zatem jedynym wyjściem było wysłać parobków aby oszczercę i donosiciela kijami obili czyli wybatożyli. A kodeks Boziewicza w rozdziale 1, artykuł 8, punkt 2 wyraźnie wyklucza z grona dżentelmenów zdolnych do dawania satysfakcji w pojedynku denuncjatów i zdrajców – no cóż… Zgodnie z Art. 8. „Polskiego Kodeksu Honorowego” określającym Osoby zdolne do żądania i dawania satysfakcji honorowej, wykluczonymi ze społeczności ludzi honorowych są osoby, które dopuściły się pewnego ściśle kodeksem honorowym określonego czynu; a więc indywidua następujące:

  1. osoby karane przez sąd państwowy za przestępstwo pochodzące z chciwości zysku lub inne, mogące danego osobnika poniżyć w opinii ogółu; 2. denuncjant i zdrajca; 3. tchórz w pojedynku lub na polu bitwy; 4. homoseksualista; 5. dezerter z armii polskiej; 6. nieżądający satysfakcji za ciężką zniewagę, wyrządzoną przez człowieka honorowego; 7. przekraczający zasady honorowe w czasie pojedynku lub pertraktacji honorowych; 8. odwołujący obrazę na miejscu starcia przed pierwszym złożeniem względnie pierwszą wymianą strzałów; 9. przyjmujący utrzymanie od kobiet nie będących jego najbliższymi krewnymi; 10. kompromitujący cześć kobiet niedyskrecją; 11. notorycznie łamiący słowo honoru; 12.zeznający fałsz przed sądem honorowym; 13. gospodarz łamiący prawa gościnności przez obrażanie gości we własnym mieszkaniu; 14. ten, kto nie broni czci kobiet pod jego opieką pozostających; 15. piszący anonimy; 16. oszczerca;
  A więc tw. Znak czyli obleśny żyd Bauer vel Boni spełnia zatem trzy przesłanki negatywne, które wykluczają go z grona osób honorowych. Uważam więc, że ludzi nie posiadających tej zdolności powinno się raczej unikać niż dawać jakąkolwiek satysfakcję 🙂 . Myszygene/krogulec Bauer vel Boni jest SB-ckim donosicielem, a zatem dżentelmenem nie jest. Można mu obić pysk, ale satysfakcji za to żądać nie może. Może co najwyżej próbować oddać cios, gdy uważa, że jego chamstwo jest grzecznością. Moim zdaniem takie oddanie byłoby niewłaściwe, ale dopuszczalne. Prawo powinno na to zezwalać. Którykolwiek z nich, który w związku z taką scysją próbowałby się odwoływać do publicznych sądów wykazałby się niedopuszczalną postawą pieniacza, który marnotrawi publiczne fundusze. niestety JKM nie miał racji mówiąc, że Boni powinien do niego wysłać sekundantów w celu ustalenia warunków ewentualnego pojedynku. By to zrobić trzeba mieć zdolność honorową. A kodeks Boziewicza w rozdziale 1, artykuł 8, punkt 2 wyraźnie wyklucza z grona dżentelmenów zdolnych do dawania satysfakcji w pojedynku denuncjatów i zdrajców. Boni jest SB-ckim donosicielem, a zatem dżentelmenem nie jest. Można mu obić pysk, ale satysfakcji za to żądać nie może. Może co najwyżej próbować oddać cios, gdy uważa, że jego chamstwo jest grzecznością. Moim zdaniem takie oddanie byłoby niewłaściwe, ale dopuszczalne. Prawo powinno na to zezwalać. Którykolwiek z nich, który w związku z taką scysją próbowałby się odwoływać do publicznych sądów wykazałby się niedopuszczalną postawą pieniacza, który marnotrawi publiczne fundusze.

  Ps. Proponuję aby każdy Polak dał po pysku czy raczej wybatożył każdego krogulca/myszygene, zdrajcę lub Antypolaka w Polsce jemu znanemu gdy tylko go spotka – takich jak np. (w porządku alfabetycznym) :

  Arabski Tomasz, Bahr Jerzy, Aaron Bucholtz vel Balcerowicz Leszek, Bartoszewski Władysław, Bielecki Krzysztof, Blumsztajn Seweryn, Bodnar Adam, Berman vel Borowski Marek, Borusewicz Bogdan, Bugajski Ryszard, Buzek Jerzy, Chodkowski Paweł, Cimoszewicz Włodzimierz,
  Cyganowski Grzegorz, Czempiński Gromosław, Czerniawski Iwo, Ćwiąkalski Zbigniew, Dochnal Marek, Dombrowicz Konstanty, Dukaczewski Marek, Durczok Kamil, Dworak Jan Aleksander, Frasyniuk Władysław, Friedman Andrzej, Gebert Konstanty, Grad Aleksander, Graś Paweł, Gross Jan Tomasz, Grzegorz Miecugow, Gugała Jarosław, Hall Aleksander,
  Hartman Jan, Janusz Palikot, Jarosław Kurski, Jedlicki Jerzy, Kaczmarek Wiesław, Kadlčik Piotr Krzysztof, Kalisz Ryszard,
  Kalwas Andrzej, Karapata Miroslaw, Karol Szwalbe, Kieres Leon, Klich Bohdan, Klich Edmund, Komorowski Bronisław,
  Korzeniewski Krzysztof, Kotliński Roman, Kowalski Sergiusz, Krajewski Stanislaw, Krzeminski Adam, Kunert Andrzej Krzysztof, Kupicha Piotr, Izaak Stolzman junior vel Kwaśniewski Aleksander, Lewandowski Janusz, Lis Tomasz, Lityński Jan, Lizut Mikołaj, Luft Krzysztof Stanisław, Łazarewicz Cezary, Łozowski Wojciech, Marcinkiewicz Kazimierz, Marian Waldemar Kuczyński,
  Mazowiecki z synalkiem Wojciechem, Meller Stefan, Michnik Adam, Miller Leszek, Morozowski Andrzej, Naczas Łukasz,
  Napieralski Grzegorz, Niesiołowski Stefan, Olechowski Andrzej, Onyszkiewicz Janusz, Owsiak Jerzy, Pasikowski Władysław,
  Passent Daniel, Pastusiak Longin, Paziński Piotr, Piróg Marcin, Rafał Myszkowski, Robert Grzegorz Wojtaś, Rokita Jan Maria, Rossati Dariusz, Rostowski Jacek, Rotfeld Adam Daniel, Rudnicki Zbigniew, Sasin Jacek, Schetyna Grzegorz, Schnepf Ryszard, Schudrich Michael Joseph, Sej Jarosław, Seremet Andrzej, Sierakowski Sławomir, Sikorski Radosław,
  Siwiec Marek, Sławomir Ryszard Nowak, Szczepański Jarosław, Sztaba Adam, Szudrich Michael, Ślepokura Dariusz, Tomasz Siemoniak, Tusk Donald, Tymański Ryszard, Uklański Piotr, Urban Jerzy, Walny Adam, Wałęsa z synalkami Bogdanem-Sławomirem-Przemysławem-Jarosławem, Wąsacz Emil, Wildstein Dawid, Wojewódzki Jakub, Wróblewski Tomasz, Wróblewski Tomasz, Zdrojewski Bogdan, Zoll Andrzej, Żakowski Jacek, Żmijewski Artur.

  Gdyby Polacy każdego z nich wybatożyli lub dali po pysku to by się bali wychodzić z domu bo jak by wyszli to by wrócili z obitymi plecami lub obita gębą 🙂 .

  0
 4. Avatar magneto

  Bonie w ogóle po raz kolejny pokazał jakim małym jest człowieczkiem – poskarżył się na Korwina, jak pospolity skarżypyta w szkole podstawowej i odział się w szaty męczeństwa. Nie widzi żenady w piastowaniu funkcji publicznych. Kapuś pozostanie kapusiem.

  0
 5. Avatar Rados

  W tym wykazie Żydów jest błąd- Artur Żmijewski nie ma pochodzenia żydowskiego. Jego dziadkowie byli zwykłymi chłopami z Branicy Suchowolskiej na lubelszczyźnie. Trochę się Pan zapędził w tym wyliczaniu.

  0
 6. a komu to przeszkadza …artur zmijewski nawet jak nie jest, to zawsze moze byc…. dla tych idiotów.A tak na marginesie to Boni popelnił ten blad ze przyznał sie PO korwinie do wspolpracy.Co skutecznie wkurwiło korwina …..bo on był pierwszy.Ale to tak na marginesie bo korwin to tez zyd.

  0
 7. Avatar adon

  To jest ślepa droga.Donikąd.Prawie wszyscy myślący,mieszkający w Polsce, mają w sobie żydowską krew.Widzę ich na każdym kroku.Nawet na zabitej wsi.Ważne jest,czy pracują dla Polski,czy szkodzą .To jest moc,która może nam pomóc.Cały czas trwa walka o świadomośc.To jest najlepszy materiał na ziemi.Klasa LUX XXX.Potrzebny człowiek który to zbierze do kupy, dla chwały Polski.To jest potężna siła,trzeba ją wykorzystać by Polsce służyła.

  0
 8. Avatar kanton

  Ja patrzę na Boniego jak na ministra od cyfryzacji. Cuda się w tej jego firmie zdarzają częściej niż to wynika ze statystyk. Są takie miejsca w kraju gdzie można obejrzeć 2 lub trzy programy Polsatu, TV4,TV6, że nie wspmnę dwóch programach TV2.
  I naprawdę ie trzeba szukać po kanałach takich cudów. Po prostu one są.
  Czas zobaczyć jak Boni tę sprawę załatwiał. W cyfryzacji cudów. Za to są “wżiątki”.

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816