Media Watch i recenzje
Like

Media USA – Polska zmienia sądy by „zrównać sędziów z ludźmi nie stawiać ponad nimi

13/12/2017
1166 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
Media USA – Polska zmienia sądy by „zrównać sędziów z ludźmi nie stawiać ponad nimi

Co cieszy to to, że europejskie media (w tym przypadku Breitbart Londyn), zaczynają uczciwie pisać o polskiej dobrej zmianie.

0


Polscy prawodawcy w przeważającej większości zatwierdzili projekt ustawy zmieniającej proces powoływania Krajowej Rady Sądownictwa, która wyznacza sędziów. Ustawę będącą elementem szerszej reformy systemu sprawiedliwości w tym kraju.

Niższa izba parlamentu przegłosowała ustawę 237-166, 22 osoby wstrzymały się od głosu. Posłowie opozycji wykrzykiwali mantrę „dyktatura!” zapominając dodać słowo – „upada”. Bo w ten sposób właśnie upadła w Polsce dyktatura.

Poland Changes Justice System to ‘Make Judges Equal to People, Not Above Them’

image

Ustawa daje posłom prawo wyboru 15 spośród 25 sędziów rady. Obecnie wszyscy wybieralni członkowie są wybierani przez innych sędziów.

Ustawę  tą uchwalono krótko po przyjęciu ustawy towarzyszącej. zmieniającej zasady rządzące Sądem Najwyższym. Ustawy sprawią, że sądy będą skuteczniejsze i lepiej reagują na potrzeby zwykłych Polaków.

Jeden z posłów tak powiedział „Associated Press”: „Sędziowie mają służyć ludziom, a nie poniżać ich, tak jak to było dotychczas”.

Powiedział że teraz sędziowie „będą teraz równi zwykłym ludziom, bo nie mogą być nad nimi.”

A komentarze? Proszę oto przykład:”Kolejne uderzenie w globalizm, dobra robota Polsko!

0

Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758