Bez kategorii
Like

Mecenas Tuleya

13/01/2013
406 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

O co tu chodzi z tymi ,,stalinowskimi metodami”, po co tyle wywiadów i artykułów ? Sprawa wydaje się bardzo prosta.

0


 

 

Art. 304 k.p.k.

§ 1. Każdy dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuratora lub Policję. Przepis art. 191 § 3 stosuje się odpowiednio.

 

§ 2. Instytucje państwowe i samorządowe, które w związku ze swą działalnością dowiedziały się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, są obowiązane niezwłocznie zawiadomić o tym prokuratora lub Policję oraz przedsięwziąć niezbędne czynności do czasu przybycia organu powołanego do ścigania przestępstw lub do czasu wydania przez ten organ stosownego zarządzenia, aby nie dopuścić do zatarcia śladów i dowodów przestępstwa.

 

§ 3. Zawiadomienie o przestępstwie, co do którego prowadzenie śledztwa przez prokuratora jest obowiązkowe, lub własne dane świadczące o popełnieniu takiego przestępstwa Policja przekazuje wraz z zebranymi materiałami niezwłocznie prokuratorowi.

 

Okazało się jednak, że sędzia Tuleya nie złożył zawiadomienia w świetle przytoczonego artykułu, z pewnością ze względu na brak tożsamości pomiędzy ściganymi z urzędu czynami a ,,stalinowskimi”, na temat których sędzia posiadł wiedzę w rozpatrywanej sprawie.

 

§ 21 Z.z.e.z.s.

Sędzia nie może świadczyć usług prawniczych.

 

 

Zatem biorąc powyższe pod rozwagę oraz fakt, iż łańcuch sędziowski w momencie ogłaszania wyroku w sprawie doktora G. nie leżał na chwilę we właściwej pozycji, orzeczono jak w tytule.

 

Inne zapisy autora:

0

Polaczok
Polaczok

Tu jest Polska

105 publikacje
95 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816