Globalnie i Lokalnie
Like

Marihuana rujnuje mózg i ciało.

12/01/2014
1926 Wyświetlenia
12 Komentarze
6 minut czytania
Marihuana rujnuje mózg i ciało.

Tytoń jest już skończony. Wyrok wydany, egzekucja w trakcie. Jest NWO.Tytoń ma zastąpić marihuana. Najpierw wmówiono ludziom że to jest lekarstwo a teraz, gdy legalizacja w wielu krajach staje się faktem, mówią że jest zdrowa.

Wmawianie ludziom że palenie marihuany jest zdrowsze (mniej szkodzi) niż papierosy, przypomina tłumaczenie że arszenik jest mniej trujący niż cyjanek. A przecież można uczciwie powiedzieć że zdecydowano iż ludzkość będzie uzależniana przy pomocy trucizny która każdy może wyhodować w domu w doniczce. Państwo pobierze tylko podatek.

0


 

Legalizacja marihuany nie poprawia sytuacji zagrożenia narkotykami a mafia która traci w ten sposób dochody   już szuka możliwości kompensacji strat i sytuacja staje się groźniejsza niż była.

Najpierw zdecydowano zamknąć biznes papierosowy. Jeszcze 20 lat temu karton papierosów kosztował tyle co dziś jedna paczka. Raptem zaczęto troszczyć się o palaczy. Po ceny dodano podatek który miał służyć leczeniu nałogowców, zapobiegać i leczyć raka. Paczka Marlboro kosztowała 50 centów , dziś 7 dolarów lub więcej. Gdzie idą te ogromne pieniądze? Nigdy nie spotkałem nikogo kto skorzystałby (jako palacz) z tych środków.

Teraz przyszedł czas na marihuanę , którą najpierw legalizowano jako lekarstwo, przepisywane na receptę, dziś już nikt nie dba o pozory i legalizacja idzie pełną parą. Są kraje ,takie jak liberalna Holandia, które sprzeciwiają się legalizacji tego “dobrodziejstwa ”

    

I mają racje bowiem okazuje się że ten “lek” robi więcej szkody niż pożytku. Rujnuje i mózg i ciało.

Zagrożenie czai się nie w nikotynie ale w chemicznym związku zwanym tetrahydrokanabinol, znanym również jako THC, który znajduje się w różnym stężeniu.Większość skutków THC dzieje się w mózgu, gdzie substancje chemicznych reagują z receptorami w komórkach mózgu zwanymi cannibinoid . Nasze ciało co prawda wytwarza substancje chemiczne bardzo podobne do THC, używane do normalnego funkcjonowania mózgu i dlatego THC wykorzystuje te naturalne ścieżki do produkcji większości jego negatywnych skutków.

Zwróćcie uwagę że uboczne skutki marihuany upośledzają ludzi umysłowo, pozwalając ludźmi manipulować.

Blokowanie pamięci. Aktywny składnik marihuany oddziałuje na część mózgu zwaną hipokamp, regulującą sposób, w jaki przetwarzane są dane i jak powstają wspomnienia. Badania na zwierzętach wykazały, że jest to szczególnie ważne, gdy mózg się rozwija – a marihuana jest szczególnie popularna wśród młodzieży. Blokada jaka się tworzy powoduje upośledzenie pamięci  i procesów poznawczych w okresie dojrzewania i w wieku dorosłym. Może również powodować przyspieszenie utraty komórek mózgu związane z wiekiem. To prawda mimo iż sugeruje się że  marihuana  spowalnia postęp choroby Alzheimera.

Upośledza system ocen. Gdy system oceniania jest upośledzony, na przykład, przez nadużycie narkotyków, takich jak kokaina, to ulega zakłóceniom i powoduje uzależnienia (lub w skrajnych przypadkach nałóg) gdyż wywołuje poczucie satysfakcji . Upośledza też normalne czynności, jak jedzenie, czucie przyczyniając się do powodowania apatii i uzależnienia od narkotyków.

THC zakłóca zmysł równowagi. THC oddziałuje na różne obszary mózgu, móżdżek i zwoje podstawy mózgu, które regulują równowagę, koordynację i czas reakcji. Gdy te obszary mózgu są zaburzone, występują problemy z chodzeniem i wysławianiem  (bełkotanie).To także wpływa zdolność prowadzenia pojazdów. Badania w Holandii pokazały, że palenie marihuany zwiększa ryzyko wystąpienia depresji u młodych ludzi, którzy mają genetyczna podatność na choroby psychiczne. Długoterminowe palenie marihuany zwiększa objawy depresji u pacjentów  oraz zwiększa ryzyko wpadnięcia w depresje.

Około między 20 a 30 procent  używających marihuany “rekreacyjnie”  reaguje objawami intensywnego lęku po zażyciu , co jest jednym z najczęściej występujących skutków ubocznych.

U użytkowników marihuany, gdy stosują duże dawki, mogą wystąpić ostre psychozy, które obejmują halucynacje, urojenia lub utrata poczucia tożsamości. Dochodzi też do halucynacji wzroku i słuchu.

THC, główna aktywna substancja chemiczna w marihuanie, jak wykazano w badaniach, powoduje  przerwanie później fazy snu REM, która jest najbardziej istotne dla odczucie że ciało po przebudzeniu czuje się zrelaksowane.

Inhalacja marihuany powoduje przyspieszenie akcji serca o około 20-50 uderzeń na minutę (norma 50-80). Często zdarza się dwukrotne zwiększenie tętna- tak jak przy innych narkotykach.

Użytkownika marihuany można poznać po czerwonych oczach, co spowodowane jest rozszerzeniem naczyń krwionośnych w gałce ocznej. Inną niedogodnością jest “susza w ustach” lub zwiększone pragnienie, gdyż jest upośledzone działanie ślinianek. Używanie marihuany powoduje też zwiększony apetyt, co prowadzi do tycia.

Gdy THC dociera do komórek mózgu, powoduje wydalanie dopaminy, substancji chemicznych w mózgu która jest sprawcą dobrego samopoczucia. W normalnych warunkach to sprawia, że odczuwasz satysfakcję , gdy robisz rzeczy, które służą do twego przetrwania  i przedłużenia gatunku. Te rzeczy to:  jedzenie i prokreacja. Gdy system ten jest pobudzony przez marihuanę (inny narkotyk) może dojść do poczucia euforii.

Teraz wiecie dlaczego legalizują marihuanę. Czyż można sobie wyobrazić coś lepszego do zarządzania niż leming-lobotomek? Ma zdrowsze płuca ale wyretuszowane mózgowie.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

 1. Avatar kanton

  Bardzo ciekawy artykuł. Dowiedziałem się z niego dzisiaj więcej, niż przez całe swoje życie.
  Chociaż narkotyki mnie nie interesowały. (bardziej palenie papierosów, 7 razy rzucałem palenie )
  Jednak wiedzy nigdy za wiele.
  To prawda , łatwiej się steruje bezmózgowcem o zdrowych płucach.

  0
  • So many cafes, so little time. We need to work out how to fit more than 3 meals into a day! The Dutch bresafkat sound like proper comfort/hangover food. Must drop by some time soon! Thanks for sharing.

   0
 2. Avatar AS (niedobry)

  Też tak uważam. Wszystko co jest zdrowe dla budżetu, jest tak samo zdrowe dla wszystkich. To wisiało od paru lat w powietrzu. I stało się. Ale najpierw musiało być to sądowane w co poniektórych stanach i krajach. Test wyszedł pozytywnie i już można.

  0
 3. Avatar Magellan

  Nie rozumiem, dlaczego wszędzie brak rzetelnej wiedzy i oceny sytuacji! Oczywiście, że marihuana ma właściwości medyczne i na tym polu nie ma dyskusji. Dodatkowo zdjęcie dorzucone do artykułu jest nie związane z tematem,BRAWO! redaktorze, gdyż podpis brzmi “teen nearly dies smoking fake pot” czyli dzieciak blisko umiera od zapalenia podrobionej marihuany – czyli pochodzącej nie ze sprawdzonego źródła w tym przypadku czyli nielegalnej. Dzieciak nie powinien mieć dostępu, ale gdyby była legalna to przynajmniej pierwszy raz zapaliłby coś zdrowego z punktu widzenia procesu jej wytwarzania (czysta , zdrowa, bez wzmacniaczy mocy). Co jest niezwykle ważne, gdyż w wyniku braku legalizacji na rynku mnóstwo jest podrabianego szkodzącego zdrowiu towaru, a ludzie z tego korzystają, gdyż nie maja legalnego rozwiązania. Co do badań, które szanowny redaktor tutaj przedstawia też mam wiele do powiedzenia i zastrzeżeń, ale pozostawię już bez komentarza. Artykuły szczególnie na tak kontrowersyjne tematy powinni pisać ludzie naprawdę znający się na temacie, a nie szukający rozgłosu czy popularności.

  0
  • A konkretnie, krytykancie?

   Jesteś palaczem marychy czy nie. Zacznijmy od tego. Więc jak?

   Po drugie To dziecko ni byłoby zagrozone śmiecią od fałszywej marihuany gdyby NWO nie popularyzowało wszelkimi sposobami tego narkotyku i nie dopuszczało go do uzytku.

   Po trzecie jest wystarczająca ilośc i dobór lekow i nie trzeba marihuany. Ostanio widziałem jak aplikowano marihuanę trzyletniemu dziecku. Tym co to robia trzeba łeb urać i na szyję nas…ć i wyjdzie taki sam pozytek

   Wreszczie ktory z negatywnych skutków ogłupiania ludzkoiści nie odpowiada prawdzie?

   PS. Nalezy przypuszczać że taki komentarz jak twój jest przykladem jednego z negatywnych skutków marihuany.

   0
   • Avatar Jakub

    Artykuł jest bardzo stronniczy to raz. W moim komentarzu odniosę się tylko do wymienionych przez Ciebie negatywnych skutków działania marihuany, gdyż reszta jest poniżej jakiegokolwiek poziomu. Więc tak: “Może również powodować przyspieszenie utraty komórek mózgu związane z wiekiem” – ot luźno rzucona informacja bez jakichkolwiek podstaw. To jest bardzo dobry przykład zwykłej papki i manipulacji. Ty śmiesz pisać o używce, którą można używać do manipulowania ludźmi, a sam robisz dokładnie to samo. Próbujesz wpoić fałszywy obraz. Pewnie Cię to zdziwi, ale niektóre rodzaje kannabinoidów stymulują neurogenezę w rejonach hipokampu (odsyłam do badań prowadzonych na Hebrew University i ich dzieła: HU-210).
    Następnie: “Upośledza system ocen.”- to jest bardzo osobista kwestia, bo jak ktoś przed pierwszym użyciem marihuany już ma upośledzony ten “system”, to trawka może to tylko spotęgować. Tylko że tak samo może zadziałać kokaina, alkohol, amfetamina i inne. Więc też minus dla Ciebie.
    I na koniec bo nie mam już czasu, autor artykułu powołuje się na jakieś “negatywne efekty”, z których część istnieje naprawdę, ale wg. mnie są zbyt interpretowane na swojaki sposób autora.
    Sam próbowałem tego i owego i powiem tak: nie podoba mi się stan “po użyciu” czegokolwiek, bo to jest po prostu zmiana trybu pracy organizmu. Przetestowałem kilka różnych substancji i mam teraz jaśniejszy obraz efektów. Człowiek inteligentny od razu wyłapie że coś próbuje go zmienić, w przeciwnym wypadku upadnie, niezależnie czy to będzie heroina, kawa lub marihuana.
    Pozdrawiam

    0
 4. Avatar davib

  Kto chce palić, niech pali, kto chce się wieszać niech się wiesza, jego wolna wola, jedyne co możemy to wypowiadać swoje zdanie na temat jego czynów i przekonywać że popełnia błąd.
  Nie jestem za legalizacją, jestem za tym by nie zakazywać.

  0
  • I dream of a virtual cine9-club on the net that wuodln’t be bound by the inaccessibility of prints. A post-screening conversation anyone in the world could attend. A cinephile “chatroom” around an ideal program, ideal because it’s retrieved from the library of our memory and we don’t have to rent it or wait for a screening. Although it’s difficult to pretend the motivation to discuss following an actual projection.re: Kyrou quoteYou can’t tell this to anybody though… I doubt people who never watch good films can see the sublime in bad films.

   0
  • Actually I saw the documentary at this year’s SF Intl’ Film Festival, and wrote about it and Vogel in my on it, which I even bodlly titled Video as a Subversive Art even though I didn’t quite delve into the subversive qualities of the video revolution in filmmaking as deeply as I hoped I would in the piece.I tried to track down a copy of the Scott MacDonald-edited book Cinema 16 before writing the piece but failed. Luckily I’ve since found a copy and my understading of the the importance of Vogel and his film society has increased exponentially.I love the Critical Cinema books. I don’t own any but have checked each out from my public library at least once.

   0
 5. Avatar Polakmały

  Ludzie obudźcie się Polska jest rozkradana przez rudego Lisa,
  który przyszedł do waszej zagrody upolować kuraka co z tego że zje jednego ale zabije wszystkie kury bo tak ma!
  A wy cały czas odwracacie uwagę od rzeczy ważnych dla ogółu społeczeństwa bo ktoś specjalnie podsunie wam niewygodny temat na którym autor tekstu wie tyle co ja o Kosmonautyce!
  Ukradziono nam pieniądze z OFE a wszyscy – NIC się nie stało!
  Podwyższono wiek emerytalny -Nic się nie stało!
  Zabrano ustawowo pieniądze z Lasów Państwowych -Nic się nie stało!
  Czy tylko ja mam Deja-vi jak słyszę kolejny raz obietnice RUDEGO LISA
  Ogłaszam sezon polowań na LISY za otwarty!!!!!!!!!

  0
 6. Avatar Aga

  jesteś niespełna rozumu, czy tylko trochę niedorozwinięty?

  0
 7. Gdyby kogoś interesowała spokojna i rzeczowa analiza wpływu marihuany na społeczeństwo, to zapraszam do lektury 2 książek, które są poświęcone tym zagadnieniom: http://odklamywaniemarihuany.pl/ksiazki/

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816