POLSKA
Like

manipulacja

09/11/2014
532 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
manipulacja

Kiedy w 1979 roku po raz pierwszy z pielgrzymką do Polski zawitał Jan Paweł II telewizja miała niełatwe zadanie. Bo z jednej strony władze partyjne i państwowe (tak się wtedy mówiło) wymagały pokazywania co najwyżej rozmodlonych babć i sióstr zakonnych, z drugiej jednak Papieża-Polaka witały tłumy o wiele większe, niż kiedykolwiek wcześniej udało się spędzić sowieckim namiestnikom.

0


35 lat temu żyliśmy w kraju opanowanym przez sowietów. Opanowanym, bo podbitym, z rządem suwerennym o tyle, że nie musiał o każdą pierdołę pytać się moskiewskiej centrali. Pilnie strzec należało jedynie obowiązującej ideologii. Po 1989 roku takie zachowania powinny być niechlubną przeszłością, interesująca jedynie historyków. Okazuje się jednak, że jest inaczej.

1.

Sowiecki model socjalizmu zastąpiła nam „POprawność POlityczna”. W imię nowej ideologii przykrawa się więc rzeczywistość tak, aby niczego nieświadom odbiorca wysuwał wnioski „po linii i na bazie”. Tak samo, jak ongi nakazywał stalinowski „Notatnik Lektora”.
Oto najnowszy przykład. Na początku października w Krakowie odbyła się manifestacja fundacji Pro- Prawo do życia.
Wg informacji Radia Kraków w manifestacji wzięły udział dość leciwe osoby.

radio Kraków babcie protestują

https://www.facebook.com/radiokrakow/photos/a.10150381508460959.354572.295599380958/10152438445825959/?type=1&permPage=1

Oczywiście zdjęcie zostało wybrane nieprzypadkowo, o czym świadczą komentarze pod tekstem:
Średnia wieku 70 lat – ich dzieci ,o których piszą na transparentach już mają swoje dzieci. Katotalibska ciemnota kościółkowa…
A toto jeszcze żyje?? czy z za grobu straszy? Kościół, to rządzi w Polsce….nie daleko im do islamizmu, niczym się nie różnią.
Babcie nie bardzo wiedzą chyba o co chodzi w tym proteście hahahah ale kazali to … protestują.

2.

Fundacja Pro – Prawo do życia musiała zamieścić sprostowanie. Najkrócej, jak można tak, aby przekaz trafił do odbiorcy.

stop aborcji

Ale te zdjęcia nie pasują do obowiązującego obrazka. Bo przecież przeciw edukacji seksualnej czteroletnich dzieci oficjalnie występują jedynie mohery…

3.

Czym różni się manipulacja sprzed 35 lat od tej, jaką pokazałem wyżej? Wszak i jedna, i druga dokonywane były (są) w imię wyznawanej ideologii.

9.11 2014

Inne zapisy autora:

0

Humpty Dumpty
Humpty Dumpty

1842 publikacje
76 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816