ONA I ON
Like

Malowanie metodą natryskową jak to działa?

16/06/2015
730 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Malowanie metodą natryskową jak to działa?   Wiele osób malowało już kiedyś w swoim życiu jakieś pomieszczenie. Niektórym ta praca przypadła do gustu, a niektórzy tego nie lubią i wolą, gdy zrobi to za nich ktoś inny. Są różne sposoby na malowanie pokoi czy domu. Jednak ostatnimi czasy bardzo popularna stała się metoda natryskowa. Na czym ona polega?   Co to jest malowanie natryskowe?   Malowanie natryskowe polega na natryskiwaniu farby pod ciśnieniem na przygotowaną powierzchnię. Do takiego malowania potrzebny jest agregat hydrodynamiczny, w którym farba rozbijana jest na drobne kropelki pod wpływem sprężonego powietrza. To nowoczesna, szybka i wydajna metoda malowania. Średnie tempo pokrywania farbą powierzchni to 4 m2 na minutę. Zaletą tej technologii jest doskonałe krycie, a powierzchnia […]

0


Malowanie metodą natryskową jak to działa?

 

Wiele osób malowało już kiedyś w swoim życiu jakieś pomieszczenie. Niektórym ta praca przypadła do gustu, a niektórzy tego nie lubią i wolą, gdy zrobi to za nich ktoś inny. Są różne sposoby na malowanie pokoi czy domu. Jednak ostatnimi czasy bardzo popularna stała się metoda natryskowa. Na czym ona polega?

 

Co to jest malowanie natryskowe?

 

Malowanie natryskowe polega na natryskiwaniu farby pod ciśnieniem na przygotowaną powierzchnię. Do takiego malowania potrzebny jest agregat hydrodynamiczny, w którym farba rozbijana jest na drobne kropelki pod wpływem sprężonego powietrza. To nowoczesna, szybka i wydajna metoda malowania. Średnie tempo pokrywania farbą powierzchni to 4 m2 na minutę. Zaletą tej technologii jest doskonałe krycie, a powierzchnia jest gładka i jednolita.

 

Kto może malować metodą natryskową?

 

Malowanie natryskowe wymaga wprawy, jednak nawet osoba początkująca, dzięki odpowiedniemu instruktażowi, może dać sobie z tym radę. By poradzić sobie z tym sposobem malowania należy ściśle trzymać się określonych zasad, a nasze pokoje szybko będą pomalowane, my natomiast będziemy mogli cieszyć się większą ilością czasu wolnego.

 

Farba jak ją odpowiednio przygotować?

 

W przypadku malowania metodą natryskową, należy postępować zgodnie z zaleceniami producenta farby. Najczęściej dotyczą one dokładnego wstrząśnięcia farby i jej przefiltrowania, w celu pozbycia się nieczystości.

 

Podłączenie pistoletu

 

Bardzo ważne jest by odpowiednio zamontować pistolet do malowania metodą natryskową, ponieważ w innym wypadku może skończyć się to katastrofą. Pistolet łączymy z kompresorem za pomocą giętkiego przewodu ciśnieniowego. Potem należy wypełnić pistolet farbą, jeśli uda nam się go wypełnić taką ilością farby, która starczy na pokrycie całej powierzchni, nie będziemy musieli przerywać raz rozpoczętej pracy. Zobacz więcej

0

paatteer

10 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758