Strona główna
6

Mafia farmaceutyczna, czyli kto chce nas pozbawić zdrowia

05/02/2019
11066 Wyświetlenia
22 Komentarze
7 minut czytania
Mafia farmaceutyczna, czyli kto chce nas pozbawić zdrowia

Jak zrobić z człowieka zdrowego, przewlekle chorego?

0


Regres współczesnej medycyny rozpoczął się wraz z powstaniem potężnych globalnych koncernów farmaceutycznych. W ich interesie jest sprzedawanie jak największej liczby lekarstw które produkują. Aby ten cel osiągnąć muszą one na te leki znaleźć nabywców za wszelką cenę, nawet za cenę uczynienia z ludzi zdrowych, przewlekle chorych!

Ponieważ zarówno koncerny farmaceutyczne jak i media światowe tak zwanego „głównego nurtu” znajdują się w tych samych rękach oligarchów finansowych (najczęściej żydowskiego pochodzenia), więc zadanie „przerobienia” ludzi zdrowych w przewlekle chorych okazało się dziecinnie proste! Z pomocą pospieszyli skorumpowani przez koncerny naukowcy, lekarze i dziennikarze. Dzięki takiej kooperacji, setki milionów zdrowych ludzi na całym świecie wpędzono w choroby przewlekłe czyniąc z nich dozgonnych konsumentów przeróżnych leków!

Jak taki mechanizm „przerabiania” ludzi zdrowych w przewlekle chorych działa?

Najpierw media światowe rozpoczynają akcję dezinformacyjną mającą na celu zniechęcenie ludzi do działań prozdrowotnych, przedstawiając je jako….zagrażające zdrowiu. Posiłkując się „autorytetem” skorumpowanych naukowców i lekarzy, media rozpowszechniają kłamliwe tezy, na przykład takie, że przebywanie na słońcu powoduje raka skóry. Ludzie którzy w taką propagandę uwierzą mogą faktycznie zachorować na raka skóry, ale nie dlatego, że na słońcu przebywają, ale dlatego, że słońca unikają!

Statystyki przyczyn zgonów w poszczególnych państwach pokazują, że rak skóry jest bardzo rzadkim nowotworem występującym prawie trzy razy częściej w państwach o małym rocznym nasłonecznieniu (Finlandia, Norwegia, Szwecja,) niż w państwach o dużym rocznym nasłonecznieniu (Portugalia, Hiszpania, Grecja) (1)

Jedną z najważniejszych witamin w organizmie człowieka jest witamina D3. Jest ona wytwarzana w ludzkiej skórze pod wpływem promieni słonecznych. W organizmie człowiek który unika słońca nie wytworzy się witamina D3 w odpowiedniej ilości. Jej niedobór powoduje szereg negatywnych konsekwencji zdrowotnych, takich jak nadciśnienie tętnicze, osłabienie odporności organizmu, itp. Przy bardzo niskim poziomie witaminy D3 w organizmie, jest on atakowany przez różne nowotwory.

Jeśli niedobór witaminy D3 jest znaczący, człowiek zaczyna chorować, gdyż jego organizm nie jest w stanie poradzić sobie z wirusami, bakteriami, itp. Gdyby osoba unikająca słońca uzupełniła brak witaminy D3 poprzez odpowiednią dietę, to miałaby ona szansę zachowania zdrowia. Jednak i o tym przypadku pomyśleli specjaliści od dezinformacji.

Największe ilości witaminy D3 zawierają jajka oraz ryby. Przez wiele lat media wmawiały ludziom, że jajka są szkodliwe dla zdrowia gdyż podnoszą poziom cholesterolu. (z tym cholesterolem to następny perfidny przekręt!), zaś ryby również są niezdrowe gdyż zawierają trujące metale ciężkie które dostają się do ich organizmów z zatrutych wód!

Każdy kto ulegnie przedstawionej propagandzie, może pożegnać się ze zdrowiem! Jeśli brak witaminy D3 ujawni się u niego w postaci nadciśnienia tętniczego, to zdemoralizowani lekarze (nie podejmując nawet próby ustalenia przyczyny nadciśnienia) rozpoczną „leczenie” (likwidujące objawy), lekami mającymi dziesiątki działań ubocznych. Po wielu latach przyjmowania takich leków zdrowy człowiek (który unikał kąpieli słonecznych oraz odpowiedniej diety) staje się osobą przewlekle chorą! Cel działania koncernów farmaceutycznych zostanie tym samym wobec niego osiągnięty, co byłoby jednak niemożliwe bez udziału w tym przestępczym procederze lekarzy!

Jeśli brak witaminy D3 ujawni się postaci jakiejś innej choroby, to będzie ona leczona tak samo jak nadciśnienie (czyli objawowo) przeróżnymi lekarstwami, co da skutek opisany wyżej. Przyczyna choroby (brak witaminy D3) nie zostanie usunięta, gdyż lekarze z reguły nie zlecają badania zawartości tej witaminy w krwi (co powinni robić rutynowo!), choć jest to badanie tanie i szybkie! Takie zaniechanie badań koniecznych by postawić właściwą diagnozę, nosi wszelkie znamiona przestępstwa lekarzy przeciwko zdrowi i życiu pacjentów!

Przejście większości lekarzy na stronę koncernów farmaceutycznych i ich zaangażowanie się w „przerabianie” ludzi zdrowych na przewlekle chorych, nie wróży niczego dobrego dla pacjentów. Jedynym dla nich ratunkiem pozostaje internet i zdrowy rozsądek.

Honoru polskiego środowiska lekarskiego broni samotnie dwóch medyków: lekarz internista- Hubert Czerniak, oraz doktor nauk medycznych, lekarz chirurg- Jerzy Jaśkowiak. Ich internetowe prelekcje powinien obejrzeć każdy komu własne zdrowie nie jest obojętne. Dr. J. Jaśkowiak został pozbawiony prawa wykonywania zawodu, zaś dr H. Czerniak jest w trakcie podobnej procedury. Obaj „podpadli” mafii farmaceutycznej, obnażając jej przestępcze oblicze!

Jeśli ciągle chorujesz, masz nadciśnienie tętnicze, zbadaj sobie krew na zawartość witaminy D3. Badanie takie kosztuje ok 90 zł. Być może dla Twojego wyzdrowienia wystarczą pół godzinne kąpiele słoneczne każdego dnia, zaś w okresie jesienno- zimowym dieta bogata w ryby i jajka, uzupełniona tranem bądź witaminą D3. Z reguły (choć nie zawsze) uzupełnienie witaminy D3 do poziomu optymalnego, powoduje wyzdrowienie, bez konieczności przyjmowania jakichkolwiek leków!

 1. Z powodu raka skóry, w roku 2017 umarło w słonecznej Grecji 463 osoby, co stanowiło 0,43% wszystkich zgonów. W tym samym czasie w pochmurnej Norwegii zmarło na raka skory 411 osób, co stanowiło 1,21% wszystkich zgonów. Więcej danych statystycznych tutaj: https://www.worldlifeexpectancy.com/pl/croatia-skin-cancers

Anthony Ivanowitz

05.02.2019r.

Www.pospoliteruszenie.org

Inne zapisy autora:

0

Avatar
anthony ivanowitz

22 publikacje
0 komentarze
 

22 komentarz

 1. Bzdury, w dodatku szkodliwe. Jeszcze ktos w to uwierzy. Idz na studia jakies zamiast sie produkowac 🙁

  0
  • abdn ty jesteś typowym lemingiem. Są lekarze i są handlarze, lekarz powie ci prawde a handlarz wciśnie ci lek, który ciebie zabije, np. statyny i fibraty na obniżenie cholesterolu. Jest jeden cholesterol i jest naszym przyjacielem a nie wrogiem, ja przez wiele lat łykałam te paskudztwo – nie dałam rady chodzi, bóle mięśni i kości, pózniej wiotkość stóp, a teraz mam raka kości, a ty sobie popisz swoje dyrdymały tępaku…. Leki na nadcisnienie mafia farmaceutyczna produkowała z chińskim walsartanem, który powoduje nowotwory. GIF wycofał ich tysiące ale dopiero rok temu. Nikt nie pofatygował się z mafii sprawdzić chiński walsartan, dopiero hiszpańskie służby odkryły, że ten składnik jest zatruty i bardzo szkodzi zdrowiu, a może odebrac zycie

   0
 2. Avatar ellize

  Studia medyczne ukończył Jerzy Jaśkowiak a następnie uzyskał stopień doktora nauk medycznych. Przez kilkanaście lat pracował na Akademii Medycznej w Gdańsku jako lekarz chirurg. Przedstawione w artykule tezy od lat głosi ten odważny i wspaniały lekarz. Jego też wyślesz “na jakieś studia”?! Posłuchaj sobie jego internetowych prelekcji, to może coś z nich zrozumiesz, co jest raczej mało prawdopodobne!

  0
  • Avatar Jerzy

   Ostrożnie z tym co mówisz i w co wierzysz. Kiedyś słuchałem prelekcji profesora o działaniu mojego wynalazku. Kiedy zabrałem głos i sprostowałem fundamentalne błędy w opisie profesora, zostałem uznany za ignoranta.
   Wyszedłem i nie powiedziałem jak się nazywam. Nie chciałem ośmieszyć profesora.
   Jeszcze jedno – teza to tylko teza. Tezę trzeba dopiero udowodnić.
   Ale mamy możliwość sprawdzenia: moja żona ba bardzo wysokie ciśnienie. Jestem pewien że jako pracownik służby zdrowia zbadała sobie również poziom witaminy D3. Zapytam i napiszę.

   0
   • Avatar laura_sara

    Nie ma co zasłaniać się studiami!!!!!!Bo albo student po kolokwium już nić nie pamięta,albo tak jest uczony,żeby praktycznie nic nie wiedział.Zależy kto co i kiedy sponsoruje!!!!!!!!
    a odważnych i mądrych lekarzy warto posłuchać.

    0
  • Avatar Jerzy

   Spytałem: tak jak myślałem, żona zmierzyła sobie poziom i D3 i D2. Obie witaminy ma w normie.
   Więc jak wytłumaczysz mistrzu że bez leków jej ciśnienie czasami wynosi 190 na 120? Na słońcu jest regularnie i odżywia się bardzo zdrowo. No i biega z psem…
   ???

   Ale też jest prawdą że firmy farmaceutyczne na siłę wciskają leki nie tylko ludziom ale i lekarzom. W Polsce natomiast ma miejsce jeszcze inne, zatrważające zjawisko: REKLAMY w radiu i telewizji!
   Nie jestem w stanie już tego słuchać. Radio i telewizja powinny zostać oddane do sądu ponieważ są świadome oszukiwania ludzi. Nigdzie na świecie, a byłem tu i tam, nie ma takiego natłoku reklam faramceutyków i farmako-podobnych. Największym przekrętem są reklamy “wyrobów medycznych”. Ludzie w większości nie zdają sobie sprawy z tego że termin “wyrób medyczny” oznacza że NIE jest to lekarstwo tylko maść na szczury.
   Jeśli polskie media z taką zaciekłością atakowały banki za wprowadzanie klientów w błąd i udzielanie pożyczek we frankach, to same powinny ponieść odpowiedzialność za jeszcze większe wprowadzanie ludzi w błąd i udzielanie swoich łam dla reklam maści na szczury. Dla mnie jest to działalność kryminalna i mam nadzieję że kiedyś będą o to miały procesy na grube miliony.

   0
   • Nadciśnienie tętnicze może być spowodowane wieloma różnymi przyczynami, w tym niedoborem witaminy D3, niedoborem magnezu, potasu,itp. Może też być objawem problemów z nerkami, zwężeniem tętnicy nerkowej, i dziesiątkami innych przyczyn. Może też stanowić tak zwane nadciśnienie samoistne, które nie jest objawem innej choroby. Aby leczyć nadciśnienie (tak jak i każdą inną chorobę) trzeba znaleźć przyczynę. Zaś znalezienie przyczyny wymaga przeprowadzenia całej serii badań, zaczynając od najprostszych i najtańszych, ( czyli badania krwi na zawartość elektrolitów -sód, potas, magnez, wapń- oraz zawartość witaminy d3.) Jeśli te badania pokażą, że są w normie trzeba szukać dalej. Dopiero po przeprowadzeniu kompletu badań i stwierdzeniu, że człowiek jest zdrowy, można przyjąć, że mamy do czynienia z nadciśnieniem samoistnym i rozpocząć jego leczenie. Jaka jest praktyka lekarska? Bez przeprowadzenia jakichkolwiek badań lekarz przepisuje leki na obniżenie ciśnienia, czego sam doświadczyłem! To jest działanie przestępcze, gdyż zagraża zdrowiu i życiu pacjentów.
    Co do doktora Jaśkiewicza i Czerniaka.Każda wypowiedź wspomnianych lekarzy poparta jest odwołaniem do publikacji naukowych, w uznanych światowych publikatorach naukowych ( w tym “Lancet” periodyku o najwyższym światowym prestiżu), popartych własną praktyką, a w przypadku dr Jaśkowskiego również własnymi badaniami naukowymi prowadzonymi na gdańskiej uczelni medycznej!
    Nikomu z oponentów wymienionych lekarzy nie udało się podważyć ich opinii, gdyż one opierają je na przeprowadzonych badaniach przez naukowców na całym świecie. Oponenci mogą tylko okrzyknąć wspomnianych lekarzy “oszołomami”, znachorami, itp. co ochoczo czynią
    Ostrożnie Kolego z kwestionowaniem czyjegoś autorytetu naukowego, jeśli wcześniej nie zapoznasz się z dorobkiem, w tym wypadku doktora Jaśkiewicza!
    Posłuchaj jego internetowych prelekcji, sprawdź jego poglądy w literaturze medycznej a przekonasz się, że to co on mówi jest literaturze przedmiotu bardzo dobrze udowodnione!

    0
  • Avatar Jacenty Koń-Górski

   ten profesor dotąd nie odpowiedzial mi jakie fajki są najzdrowsze. A w jednym Z filmików o raku płuc mowił, że to kwestia zanieczyszczonego powietrza a nie papierosów, ba , papierosy wręcz wpływają korzystniew na płuca. Odtąd ufam mu jak mało komu.

   0
 3. Z początkiem XXI wieku umierało rocznie w Polsce na zapalenie płuc spowodowane pneumokokami kilkadziesiąt osób, głównie osoby starsze (na około 400tys. zgonów rocznie). Ktoś prawdopodobnie wpadł na pomysł, że można na tym zarobić i stworzył szczepionkę. Zaczęto ją reklamować jako szczepienie dobrowolne, szczególnie zalecane dla dzieci. Im bardziej w skutek reklamy rosła wyszczepialność, tym bardziej rosła zachorowalność na pneumokoki i liczba zgonów z ich powodu. Ilość reklam się zwiększała, wyszczepialność rosła, rosła zachorowalność i zgony. Aż wreszcie wprowadzono szczepionkę przeciw pneumokokom do puli szczepień obowiązkowych.
  .
  Od dłuższego czasu lecą w merdiach reklamy jakichś specyfików na obniżenie cholesterolu z informacją, że już 1/3 Polaków ma podwyższony cholesterol. No nie dziwota, skoro jeszcze nie tak dawno norma wynosiła 280 mg/dcl, a obecnie obniżono ją do 180mg/dcl. Ci co dali się namówić na statyny, to potem leczą kręgosłup, są osłabieni, dostają wylewów, chorują na wątrobę, nerki i stawy. A jak według koncernów sprzedaż będzie za mała, to co? Też wprowadzą przymus?
  I zostaniemy ofiarami przymusowego leczenia poziomu cholesterolu!
  .
  Przymusowe szczepienia niewiadomymi szczepionkami już mamy, a każda próba zakwestionowania celowości i jakości szczepionki kwalifikuje pytającego jako oszołoma o niskim poziomie inteligencji. Za chwilę podobnie może być z poziomem cukru, którego normę we krwi już kilka razy obniżono. Obecnie wynosi Od 70 do 99 mg/dL (od 3.9 do 5.5 mmol/L). Dawniej była na poziomie 120 mg/dl, czyli pewnie większość Polaków by się obecnie załapała na leczenie, być może w przyszłości także przymusowe. Szybko to leci! Wkrótce dla każdego pompa insulinowa. To dopiero byłby biznes i ochrona Matki Ziemi przed ludźmi!
  Janusz Żurek

  0
 4. Avatar mariusz

  Pragnę zauważyć, że ofiarami koncernów farmaceutycznych (oraz będących na ich żołdzie mediów i lekarzy) padają w pierwszej kolejności ludzie wykształceni, czytający prasę, oglądających telewizję, czy inne media tak zwanego „głównego nurtu”. Pod wpływem sączonej tam dezinformacji oni pierwsi zaczynają się źle odżywiać (unikając jajek, masła, ryb, mięsa, tłuszczów zwierzęcych), unikać słońca, obniżać poziom cholesterolu statynami polecanymi im przez lekarzy, itp. W efekcie w pierwszej kolejności stają się osobami chorymi, a często śmiertelnie chorymi na raka. Mam w rodzinie taką osobę, (wykształconą i światłą) która tak sobie obniżyła poziom cholesterolu (statynami które jej przepisywali lekarze), że nabawiła się raka piersi. Jest po jednej operacji a czeka ją następna. Skąd wiadomo, że przyczyną raka były statyny? Z badań naukowych publikowanych w periodykach medycznych (na przykład „Lancet”). Naukowcy udowodnili ponad wszelką wątpliwość, że przyjmowanie statyn po pierwsze jest pozbawione sensu ( Cholesterol pełni w organizmie człowieka podobną funkcję jak gorączka: jest objawem choroby a nie przyczyną. I tak jak gorączka pomaga zwalczać przyczynę choroby), a po drugie powoduje groźne skutki uboczne, na przykład raka.
  A więc ci co tak pyszczą na autora, stosując się do propagandy mediów, być może staną się ofiarami własnej głupoty!

  0
  • Avatar Jerzy

   Kurczę, zacząłeś mądrze Mariusz a potem pojechałeś po bandzie…
   Nie masz najmniejszych dowodów że powodem raka piersi twojej znajomej były statyny a piszesz jakbyś miał to na piśmie. Moja znajoma nie bierze statyn, odżywia się nieprawdopodobnie zdrowo, jarzyny (większość z własnego ogródka bez chemii), ryby, spacery, a w wieku prawie 70 lat zachorowała na raka piersi.
   Mój przyjaciel – lekarz – którego ojciec umarł na zawał przed pięćdziesiątką, ma strasznie wysoki poziom cholesterolu. Dlatego bardzo mocno z nim walczy. Obniża go lekami. Dodatkowo uprawia sporty, je dużo owoców i warzyw. Tak, ma z powodu leków problemy z mięśniami, stawami, ale… żyje już prawie 20 lat dłużej niż żył jego ojciec. Mówi że rozumie ryzyko, ale jest mniejsze niż życie z bardzo wysokim choresterolem.

   Co chcę powiedzieć to to że tutaj nic nie jest tak proste jak piszesz. Ktoś kto mówie że “na pewno wie”… jeszcze nie wie że prawie nic nie wie.

   0
  • Panie Mariuszu ja łykałam statyny i fibraty, to jest ta sama grupa farmokoforowa i mam 2 nowotwory kości i macicy, jestem po operacji i sprawę skierowałam do sadu o odszkodowanie. Pani mecenas producenta statyn i fibratów powiedziała tak: ‘mogązdarzyć się nowotwory ale piersi, jakby macica nie miała powiązania z nimi. Nie dodała dalej, że są też nowotwory kości, prostaty i skóry. Mafia farmaceutyczna broni się podle, a ich adwokaci drwią ze mnie na sprawie sądowej, ale liczę, ze Sad, przewodnicząca, kobieta bardzo ładna i inteligentna nie da się im, i zna prawdę o szkodliwości tych zbijaczy cholesterolu. Druga sprawa, jak może człowiek drwić z tak ciężko chorej osoby? Jakieś zbydlęcenie.

   0
 5. Avatar mariusz

  Zachęcam abyś posłuchał wykładu dr Jaśkowiaka na temat cholesterolu i prób jego obniżania tak zwanymi statynami! Wysoki poziom cholesterolu nie jest przyczyną chorób (w tym zawału serca, co zostało naukowo udowodnione!) lecz jest objawem choroby. Tak jak gorączka nie jest przyczyną choroby tylko objawem choroby. Obniżanie poziomu cholesterolu lekami powoduje, że organizm człowieka nie jest w stanie samodzielnie pokonać choroby, a przy okazji statyny rujnują ludziom zdrowie
  Chcesz wiedzieć więcej na ten temat, wysłuchaj wykładu dr Jaśkowiaka lub dr Czerniaka.

  0
  • Avatar Jerzy

   Posłuchaj Mariusz – ja nie twierdzę że cholesterol jest przyczyną zawału. Ja twierdzę że nie masz bladego pojęcia czy przyczyną raka twojej znajomej były statyny a mimo to stwierdzasz to z całą pewnością. Co najwyżej – powtarzam – co najwyżej powinieneś był napisać że jest prawdopodobne że statyny spowodowały u niej raka. Ale… to też było by wielkie naciąganie.

   Ostatecznie jednak to właśnie cholesterol powoduje zawał. Skoro więc nie wiemy na pewno jak walczyć z przyczyną, to pewnie bezpieczniej jest obniżyć jego poziom w taki sposób w jaki potrafimy – czyż nie?
   Gorączka nie jest przyczyną choroby tylko skutkiem. No i co z tego że skutkiem?! Kiedy masz 41 stopni to nie powinieneś gorączki zbić? Będziesz czekał i walczył z przyczyną?

   I rest my case….

   Co do słuchania wykładów… Ci panowie nie są dla mnie żadnymi autorytetami. Nie dlatego nie są dla mnie autorytetami że nie są autorytetami w dziedzinie medycyny, tylko dlatego że nie jest to moja działka. Równie dobrze mógłby mi dawać swój wykład jakiś szarlatan. Mam słuchać jego zaleceń bo on tak mówi? A mnoże dlatego że jakiś Mariusz albo Zenek za niego zaświadczają? Ja sam nie odróżnię prawdy od fałszu w tej konkretnej dziedzinie.
   Jeśli chcesz mnie do tych panów przekonać, to podaj proszę link do jakiejś renomowanej instytucji wypowiadającej się o tym co ci panowie twierdzą.

   Gdy tylko świat naukowy przyjmie i potwierdzi tezy głoszone przez panów Jaśkowiaka i Czerniaka, to z całą pewnością będę się do nich stosował i podziękuję im za ich wkład. Zanim to jednak nastąpi, nie będę stosował metod każdego kogo napotkam w internecie. Nie jestem ślepym dzieckiem Neostrady który wierzy w każdego “newsa”.
   Swoją drogą, chciałbym aby mieli rację…

   0
 6. Avatar mariusz

  “…Gdy tylko świat naukowy przyjmie i potwierdzi tezy głoszone przez panów Jaśkowiaka i Czerniaka, to z całą pewnością będę się do nich stosował i podziękuję im za ich wkład….”
  Panowie Jaśkowiak i Czerniak nie propagują żadnych swoich tez! Oni informują Polaków o światowych badaniach naukowych, które są dostępne w periodykach medycznych. Każdorazowo powołują się na konkretne badania, podając autorów badań oraz czasopismo gdzie badania zostały opublikowane!
  Tak więc świat naukowy nie musi “potwierdzać” tez głoszonych przez Czerniaka i Jaśkowiaka, gdyż oni żadnych własnych “tez” nie głoszą! Oni tylko przedstawiają najnowsze wyniki różnych badań w medycynie za co polscy lekarze powinni być im wdzięczni! I duża część z nich jest wdzięczna! W jednym z wykładów dr Czerniak stwierdził, że już około 500 polskich lekarzy korzysta z jego porad. Zaś jego rady wynikają z lektury światowych czasopism medycznych.

  0
 7. Avatar Sylwia

  Dr Jaśkowski nie Jaśkowiak chyba

  0
  • Dr. Jaśkowski uratował mi zdorie a może i zycie. Lekarze wpychali mi statyny, które zrujnowały mi całkowicie zdrowie. Wpychali hormnony od których puchłam jak banka, a dr. Jaśkowski polecił mi selen, cynk na chorą tarczyce i to mi pomogło, nie brzękłam, i dobrze się czułam, a hormony poszły won.

   0
 8. Avatar jan rura

  Panowie forumowiczowie! co do dr. Jaśkowiaka, to zniechęca mnie to, że “zna się na wszystkim”: na polityce, historii, klimacie itp. Jak dla mnie to za duży chojrak. Inna sprawa, że “Kowalski” jest przytłoczony skrajnie przeciwstawna informacją np.: Piłsudski to bohater albo Piłsudski to zdrajca i agent. To samo np. z Kościuszką. Co do farmakoterapii to jesteśmy w du…e, bo koncerny nie dość że prowadzą badania innowacyjne, to sami tworzą standardy i opłacają recenzentów i decydentów. Jeszcze 30 lat temu , to uczelnie projektowały i testowały leki, więc były w miarę obiektywne. Teraz to fikcja

  0
 9. Avatar stevan

  Rewelacyjny artykuł i ciekawe komentarze. To jasne, że big- farma chce maksymalnie zarobić. Nawet na krzywdzie milionów ludzi!

  0
 10. Avatar Anthony Ivanowitz

  Ale jebnięci jesteście XD

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816