Bez kategorii
Like

Czy ludzie żyli w czasach dinozaurów?

02/02/2014
1758 Wyświetlenia
3 Komentarze
3 minut czytania
Czy ludzie żyli w czasach dinozaurów?

Ludzie żyjący w tym samym czasie co dinozaury brzmi dla współczesnych co najmniej dziwnie. Europoseł LPR Maciej Giertych został schłostany słownie przez „Gazetę Wyborczą” za wykład o dinozaurach żyjących w czasach ludzi. Nie wszyscy się przejmują „Gazetą Wyborczą” i robią swoje. Strona vismaya-maitreya.pl prezentuje serię wykładów „Zakazana archeologia”, które omawiają między innymi współegzystencję ludzi i dinozaurów. Również portal Interia pozwolił sobie na artykuł „Ludzie i dinozaury żyli razem, czyli o zawiłości historii”. Inne portale, jak np. innemedium.pl też podejmują ten temat. Widać, nie jest to temat całkowicie przemilczany czy wyśmiewany. Niektórzy ludzie serio podchodzą do tematu.

0


dinozaury i ludzie

Jakiś czas temu byłem w Hongkongu. Region ten składa się z wielu wysp. Do Hongkongu należy również półwysep Koulun. Nazwa pochodzi od chińskiego określenia Dziewięć Smoków. Ponoć tymi smokami miało być osiem wzgórz i dziewiątym – chiński cesarz. Ale czy na pewno? Być może jakieś zwierzęta przypominające smoki żyły faktycznie w tamtej okolicy i to w czasach, gdy żyli tam również ludzie mogący to zapamiętać i przekazać potomności. Gdy byłem na wyspie Lantau należącej do Hongkongu, pewnego razu poszedłem wykąpać się w morzu. Plaża generalnie była skalista. Skały były wyrzeźbione przez wodę, ale na wielu z nich dało się dostrzec jakby tropy zwierząt. Na jednej ze skał dostrzegłem ślad jakby gigantycznego ptaka, który prezentuję na fotografii obok. Dla porównania dodałem tropy ślady ptaków współczesnych pozostawione na śniegu. Gerrie McCall książce „Dinozaury” pisze: „Dinozaury były również zwierzętami palcopochodnymi, stąpając na palcach stóp podobnie jak koty czy ptaki.” Czyli ślad zarejestrowany może pochodzić od dinozaura.

No dobrze, ale co z ludźmi?

dinozaury i ludzie ślad

Niedaleko, na kolejnej skale znalazłem ślad jakby stopy ludzkiej w bucie. Na zdjęciu przedstawiam porównanie śladu w skale i mojej nogi w bucie. Widać, że bardzo dobrze się zgadzają rozmiarem. Pięta śladu wyraźnie zwężała się jakby to był but na koturnie. Butów na koturnach nie używa się tylko współcześnie. Nosili je np. aktorzy w teatrach  starożytnej Grecji, a także antyczni greccy, etruscy i rzymscy myśliwi i żołnierze ich używali. Również noszono je w Chinach. W dawnych czasach, być może, używano butów na koturnach w terenie gdzie były płytkie błota lub płytka woda, żeby nie moczyć nóg. Mogły mieć więc jak najbardziej praktyczny charakter, a nie ozdobny, jak w dzisiejszych czasach.
Jeśli skały na których znalazłem ślady mają podobny wiek, to może to wskazywać na to, że dinozaury i ludzie chodzili po tamtejszych błotach w tym samym, mniej więcej, czasie. czyli nazwa Koulun – „Dziewięć Smoków” może odnosić się do zwierząt faktycznie tam żyjących, a nie do wzgórz i cesarza.

Oczywiście może też tak być, że pokazane na zdjęciach ślady wyżłobiła woda morska.

Źródło: http://innywariant.weebly.com/blog.html

koturny dinozaury i ludzie

Inne zapisy autora:

0

Jack Mac Lase
Jack Mac Lase http://innywaiant.weebly.com

75 publikacje
1 komentarze
 

3 komentarz

 1. Avatar policjant łapówkarz

  http://www.youtube.com/watch?v=tQCUXmorBQw&feature=player_detailpage

  Polecam zdjęcia, bo komentarz tej Pani jest no, trochę żałosny, zeby nie obrażać kobiety, to tak napiszę. Może nie do końca w temacie, ale chcę pokazać, że o prawdziwej wiedzy wie niewielu bandytów rządzących światem. Nas karmi się banialukami w odmóżdżaczu tv.

  0
 2. Avatar Kajur

  Brednie nie warte czytania.

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816