Bez kategorii
Like

„Lotos” – nie pozwólmy sprzedać polskiej firmy! Akcja ustawodawcza.

15/04/2011
353 Wyświetlenia
0 Komentarze
5 minut czytania
no-cover

Wolność i niezależność to własność. Państwo, którego obywatele nie są w żadnej formie właścicielami gospodarki, jest tylko atrapą, oferującą tanią siłę roboczą i konsumpcję. Jedna z ostatnich polskich firm „Lotos” jest właśnie bezmyślnie sprzedawana.

0


Chociaż zadaniem naszego bloga jest informować i uwrażliwiać na przejawy antypolonizmu i polonofobii, to jednak nie sposób nam nie poprzeć i nie nagłośnić obywatelskiej inicjatywy przeciwko bezmyślnej prywatyzacji jednej z ostatnich dużych spółek, ktorą kontroluje Panstwo Polskie.

Godność, szacunek i takie same w praktyce prawa dla Polaków, jak dla innych narodowości, nigdy nie będą miały miejsca, jeśli staniemy się ostatecznymi pariasami bez ziemi, przemysłu i gospodarki. Mimu wielu górnolotnych deklaracji, biednych, najemnych pracowników zawsze traktuje się jak obywatelii drugiej kategorii – to fakt socjologiczny. Dlatego od sfery ekonomii do dziedziny zniesławiania i dyskryminacji Polaków (nie tylko ekonomicznej)  droga nie jest wcale zawiła.

 

Zachęcamy do poparcia obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej mającej na celu zagwarantowanie tego, że pakiet większościowy Lotosu zawsze będzie w rękach polskiego Państwa:

 

POLSKI LOTOS to idea łącząca wielu ludzi w Gdańsku i całej Polsce. To jednocześnie gwarancja stabilności i niezależności energetycznej Polski, to wreszcie jedna z niewielu polskich marek mająca szanse zaistnieć na rynkach światowych. 

 

             Grupa LOTOS to polska grupa kapitałowa skupiająca kilkanaście spółek produkcyjnych, handlowych oraz usługowych, głównie z branży przetwórstwa ropy naftowej i dystrybucji produktów ropopochodnych (paliw, olejów, asfaltu, smarów itp.). Najważniejszą jej częścią jest rafinacja ropy naftowej zlokalizowana w Gdańsku – jest to największe przedsiębiorstwo na Pomorzu i druga pod względem przerobu rafineria w Polsce. Spółką matką grupy kapitałowej jest spółka Grupa LOTOS S.A., co powoduje, że dla uniknięcia nieporozumień używa się czasem nazw Grupa Lotos S.A.(dla spółki) i Grupa kapitałowa LOTOS (dla grupy kapitałowej).

             Lotos to także jeden z największych mecenasów sportu w Polsce. To sponsor klubu żużlowego GKS Wybrzeże, Lechii Gdańsk, koszykarek Lotos Gdynia, siatkarzy Lotos Trefl Sopot , Polskiego Związku Narciarskiego i wielu innych. To miedzy innymi dzięki Lotosowi biega Justyna Kowalczyk i skakał Adam Małysz !!!

            Właścicielem większościowym (53,19%) jest skarb państwa. Niestety obecny rząd postanowił sprzedać wszystkie akcje należące do skarbu Państwa, co przyniesie co prawda jednorazowy dochód dla budżetu, jednak pozbawi corocznego dochodu z tytułu dywidendy, a co najgorsze Polska straci strategiczny zakład, najprawdopodobniej na rzecz mało przychylnego nam kraju, od którego to i tak już w dużej mierze uzależnieni jesteśmy energetycznie. Koniec Polskiego Lotosu to najprawdopodobniej także koniec sponsorowanych przez niego klubów i związków sportowych.

            Dlatego przygotowano Obywatelski Projekt Ustawy o Zachowaniu Przez Państwo Polskie Większościowego Pakietu Akcji Grupy Lotos SA. W tym celu potrzebne jest zebranie 100-tysięcy podpisów od osób popierających ideę Polskiego Lotosu !!!

Każdy kto chce pomóc w obronie Lotosu wystarczy że wydrukuje listę podpisów zamieszczoną  w zakładce "pobierz" wypełni ją i odeśle na adres komitetu podany na liście lub zakładce kontakt!!!  Wystarczy mieć ukończone 18 lat i być obywatelem Polski !!!
 
 

 

UWAGA !!!

 

 

Do czasu oficjalnej rejestracji komitetu przez Marszałka Sejmu RP prosimy nie zbierać podpisów poparcia !!!

O dacie rozpoczęcia akcji poinformujemy na naszej stronie !!!
 
 
Inicjatywę poprzyj poprzez stronę:
 
http://www.polskilotos.pl/index.php

Inne zapisy autora:

0

SejsmoAntypolonizmu

Pomimo ludobójstwa, niszczenia polskiego panstwa i kultury przez totalitaryzmy XX. wieku, problem dyskryminacji, oczerniania, zlych stereotypów na temat Polaków nie zostal w zinstytucjonalizowany sposób podjety. Problem ma nazwe: antypolonizm.

158 publikacje
1 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758