Ludzie i Organizacje
1

List otwarty „Dziadersa” do „Hołotersów”

03/11/2020
505 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

Pół żartem, pół serio. Kilka refleksji skierowanych do uczestników ulicznych awantur ostatnich kilkunastu dni.

0


W imieniu Dziadersów chciałbym przypomnieć Hołotersom, że większość majątku prywatnego była, jest i będzie własnością Dziadersów, a większość majątku publicznego była, jest i pozostanie także w zarządzie Dziadersów.
Wy Hołotersi jesteście przeważnie pokoleniem jedynaków, a wielu z Was jest także dziećmi jedynaków. Z tego powodu, będąc sami w swoim hołoterskim pokoleniu, macie czworo dziadków oraz dwoje rodziców, bez perspektywy nadzwyczajnego wysiłku związanego z opieką nad nimi, bo my Dziadersi należymy do pokoleń, które całe życie ciężko pracowały, a nie szwendały się po pubach i nie serfowały po internecie od świtu do nocy. Dzięki temu stworzyliśmy system opieki zdrowotnej i socjalnej, który pozwoli nam, jako tako, spokojnie dożyć późnej starości, bez Waszej łaski.
My Dziadersi, pracując przez całe życie i wyciągając wnioski z losu naszych przodków unikaliśmy wszelkich rewolucji i wojen, dzięki czemu przez ostatnie 75 lat dorobiliśmy się domów, mieszkań i wszelkiego koniecznego do życia wyposażenia. Wy Hołotersi, potencjalnie jesteście spadkobiercami trzech domów lub mieszkań. Pamiętajcie też, że Wasze hołoterskie pokolenie, jako pierwsze, urodziło się w warunkach gdzie rodzice mieli gdzie mieszkać zanim sami mieli własne dzieci.
Wydaję się, że Wy Hołotersi, nie chcecie tego wszystkiego docenić, bo świerzbi Was skóra, aby wywrócić cały świat do góry nogami i co najgorsze, wydaje się Wam, że rewolucja lub wojna domowa, to są takie gry komputerowe, które znikają jak się zamknie laptopa.
Drodzy Hołotersi macie wybór i możecie zmienić swoje postępowanie, ale jak chcecie się nadal zachowywać tak jak przez ostatnie kilkanaście dni, to my Dziadersi zawsze możemy skorzystać z odwróconej hipoteki i zamienić nasze domy i mieszkania na dodatkową, dożywotnią, rentę, a Wam Hołotersom zostawimy, co najwyżej, niezapłacone rachunki z ostatniego miesiąca.
Ponieważ, to my Dziadersi zarządzamy majątkiem publicznym, to bardzo chętnie spożytkujemy go na potrzeby tych Dziadersów, którym poszło w życiu nie tak dobrze jak reszcie.
Wtedy Wy drodzy Hołotersi będziecie mogli przenieść się do sieci skłotów imienia niejakiej „pani Margot”, gdzie będziecie do woli słuchać muzyki, klepać w klawiaturę, palić marychę, wciągać różne świństwa i skrobać się na życzenie.

Z poważaniem

Paweł Urbański
dobry rocznik
dziaderski 1953

0

Pawel Urbanski

https://3obieg.pl/author/kpn-poznan/

92 publikacje
17 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758