Bez kategorii
Like

List otwarty do filozofów prawa, ws. Paradygmatu-do dziś bez odpowiedzi.

07/03/2011
361 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

Do. prof. dr hab. Jerzy Stelmach. Uniwersytet Jagielloński Katedra Filozofii Prawa i Etyki Prawniczej dr hab. Bartosz Brożek dr Wojciech Cyrul dr Marta Soniewicka dr hab. Wojciech Załuski Katedra Teorii i Filozofii Państwa i Prawa UG dr Kamil Zeidler mgr Mikołaj Wierzbicki Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Katedra Teorii i Filozofii Prawa Wronkowska-Jaśkiewicz Sławomira, prof. zw. dr hab. Szanowni Państwo. Jesteście  współtwórcami ducha prawa i autorami wielu publikacji. Cywilizacja zaczyna się od prawa. Ta cywilizacja właśnie się rozkłada, a jej zgon nastąpi w przeciągu kilku najbliższych miesięcy, z mocy działania prawa przyczyny i skutku. Czy czujecie się za to ODPOWIEDZIALNI? Czym w świetle filozofii prawa jest odpowiedzialność? Nasuwa się następne pytanie, o Paradygmat Prawdy kształtujący Prawo. Czy my mamy […]

0


Do.
prof. dr hab. Jerzy Stelmach.
Uniwersytet Jagielloński
Katedra Filozofii Prawa i Etyki Prawniczej
dr hab. Bartosz Brożek
dr Wojciech Cyrul
dr Marta Soniewicka
dr hab. Wojciech Załuski
Katedra Teorii i Filozofii Państwa i Prawa UG
dr Kamil Zeidler
mgr Mikołaj Wierzbicki
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Katedra Teorii i Filozofii Prawa
Wronkowska-Jaśkiewicz Sławomira, prof. zw. dr hab.

Szanowni Państwo.

Jesteście  współtwórcami ducha prawa i autorami wielu publikacji.
Cywilizacja zaczyna się od prawa. Ta cywilizacja właśnie się rozkłada, a jej zgon nastąpi w przeciągu kilku najbliższych miesięcy, z mocy działania prawa przyczyny i skutku.
Czy czujecie się za to ODPOWIEDZIALNI?
Czym w świetle filozofii prawa jest odpowiedzialność? Nasuwa się następne pytanie, o Paradygmat Prawdy kształtujący Prawo. Czy my mamy jeszcze jakiś Paradygmat ?
Jeśli Paradygmatem kształtującym porządek prawny jest WOLNOŚĆ, będziemy mogli już niedługo, kiedy w wyniku Waszej twórczej działalności nastanie anarchia zapłacić Wam za Waszą pracę według naszego pojmowania sprawiedliwości, którego jesteście autorami, i na sposób jaki uznamy za stosowny. Będzie to konsekwencją waszego wyboru paradygmatu, i działania prawa przyczyny i skutku. To jest odpowiedzialność, którą teologia nazywa pierwszym Sądem Bożym, już tu na ziemi, są nim konsekwencje.
Jeśli jednak namyślilibyście się i ogłosiwszy swój błąd przyznali, że Paradygmatem Prawa jest Miłosierdzie ( co jest nam od 2000 tys. lat objawione), odpuścimy Wam być może, jako i nam odpuszczono.
Proszę o zastanowienie.

Podpis.

Przypisy;
1 List do Tym.
"Celem zaś nakazu jest miłość*, płynąca z czystego serca, dobrego sumienia i wiary nieobłudnej. 6 Zboczywszy od nich, niektórzy zwrócili się ku czczej gadaninie. 7 Chcieli uchodzić za uczonych w Prawie nie rozumiejąc ani tego, co mówią, ani tego, co stanowczo twierdzą. 8 Wiemy zaś, że Prawo jest dobre, jeśli je ktoś prawnie stosuje, 9 rozumiejąc, że Prawo nie dla sprawiedliwego jest przeznaczone*, ale dla postępujących bezprawnie i dla niesfornych, bezbożnych i grzeszników, dla niegodziwych i światowców, dla ojcobójców i matkobójców, dla zabójców, 10 dla rozpustników, dla mężczyzn współżyjących z sobą, dla handlarzy niewolnikami, kłamców, krzywoprzysięzców i [dla popełniających] cokolwiek innego, co jest sprzeczne ze zdrową nauką.."

0

circonstance

Iza Rostworowska. Crux sancta sit mihi lux / Non draco sit mihi dux Vade retro satana / Numquam suade mihi vana Sunt mala quae libas / Ipse venena bibas

719 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758