Nowe Technologie i Medycyna
Like

Leki bez opłat dla dzieci. Zabronione, zakazane w Polsce 2016

03/04/2016
1075 Wyświetlenia
9 Komentarze
2 minut czytania
Leki bez opłat dla dzieci. Zabronione, zakazane w Polsce 2016

Dziecko    arabskie,  hebrajskie, hinduskie,   chińskie,   rosyjskie,   niemieckie,   francuskie  itd.  ma leki bez opłat w EU zachodniej. Dlaczego frakcje    polityczne  w   Polsce są    przeciw    zmianom   w  Służbie  Zdrowia w Polsce i bojkotują   system w EU zachodniej?
W  Niemczech nie ma socjalizmu  ani komunizmu , a jednak trwa symbioza  koncernów z systemem …państwowym. Tak samo w Szwajcarii czy w Holandii, w Szwecji.

0


stop

To nie jest iluzja  czy populistyczna propaganda.Wprowadzić  leki  bez opłat  dla  wszystkich   dzieci   w  Polsce    tak   jak  mają  dzieci w EU zachodniej.
Takie same prawa dla dzieci w Polsce  jakie   mają dzieci  z rożnych narodowości w EU zachodniej.

W Polsce leki maja bez oplat:
A – inwalidzi wojenni;
B – osoby represjonowane;
C – małzonkowie inwalidów wojennych i osób represjonowanych pozostający na ich wyłącznym
utrzymaniu;
D – wdowy i wdowcy po poległych Ŝołnierzach i zmarłych inwalidach
wojennych oraz osobach  represjonowanych, uprawnieni do renty rodzinnej.
Jak reaguje NFZ?
NFZ nie zwróci pieniędzy wydanych  na leczenie dziecka za granicą(EU zachodnia).
Link,zródlo,gazetaprawna.pl
http://serwisy.gazetaprawna.pl/zdrowie/artykuly/611995,nfz_nie_zwroci_pieniedzy_wydanych_na_leczenie_dziecka_za_granica.html

„Władze krajów Europy Zachodniej  już dawno zrozumiały, że państwo nie powinno  szukać  oszczędności w kieszeniach  chorych pacjentów. Bo jeśli podupadną  przez to bardziej na zdrowiu,ich  późniejsze  leczenie będzie kosztować  więcej niż początkowa oszczędność.”
Program 500+   wystarczy tylko na opłacenie leków dla dzieci.
Przepisy prawne w EU zachodniej pozwalają na leki bez opłat dla dzieci w ramach ubezpieczenia rodzinnego.Dlaczego w Polsce to jest zabronione?Dlaczego zakazane?
Dlaczego,media w Polsce,w tym popierające PO-PSL i PiS ,wraz z dotacjami w milionach od podatników w Polsce i z EU zachodniej mają zakaz publikowania informacji na ten temat?
3obieg.pl,   pressmix.eu,    wpolsce.biz,   nowyekran.info , bez dotacji  od EU i podatników informują od  lat o tej blokadzie prawnej w Polsce.

http://pressmix.eu/2015/05/11/dzieci-w-eu-zachodniej-maja-leki-bez-oplat-w-polsce-2015-zabronione-zakazane/
https://3obieg.pl/author/MarekLipski
https://3obieg.pl/co-onr-mlodziez-wszechpolska-laczy-z-po-pispsl-lewicatrselekcja-dzieci-w-polscewyroki-smierci-dla-dzieci-akuszer-smierci-w-polsce

Inne zapisy autora:

0

MarekLipski
MarekLipski http://wpolsce.biz

41 publikacje
9 komentarze
 

 1. Avatar Piotr

  Ja tą fotkę Wilczura skądiś znam… Krzysztof, to Ty?..

  0
 2. Avatar marek

  “W Niemczech nie ma socjalizmu ani komunizmu , a jednak trwa symbioza koncernów z systemem …państwowym”.
  A ta “symbioza koncernów z systemem …państwowym” to przypadkiem nie socjalizm?

  0
  • Avatar Piotr-Pierre

   O ile znam takie transakcje (a trochę je znam) to negocjując ceny leków na wlasny rynek koncerny (np. Bayer) zawsze je opuszczają, stratę odbijając sobie na klientach “z zewnątrz”, np. na nas, Polakach.
   Z jednej strony fakt np. odpłatnosci w Polsce za szczepionki przeciwgrypowe uważam za zlo, a z drugej jest faktem ze Polska w negocjacjach cen za nie, uzyskuje zwykle cenę o 50-100% wyższą, niż kraje “starej Europy”, gdzie są one bezpłatne.

   Pozdrawiam

   0
   • Avatar grzech

    w Niemczech jest socjalizm bo państwo zabiera kasę zarabiającym i daje niepracującym takim jak ciapaci – czyli tym którzy nigdy nie będą. Reguluje rynek a to jest socjalizm.
    Co do szczepień to rozmowa powinna się toczyć nie czy szczepionki powinny być bezpłatne ale czy powinny w ogóle istnieć na rynku po ostatnich aferach i podejrzanym składzie.
    więcej można poczytać w artykułach panów Zięby i Jaśkowskiego

    0
    • Avatar marek

     Po ostatnim “ospa party” uważam, że powinny być, są choroby które powróciły po nieszczepieniu dzieci(np. krztusiec).
     Powinien zwyciężyć rozsądek rodziców.

     0
     • Avatar Piotr-Pierre

      Takze daleki jestem od propagowania szczepien (obawiam sie atakow slownych) ale z nich korzystam – z wlasnej woli i rozsadku. Moj obecny lekarz rodzinny jest tez przeciwny szczepieniom, ale nigdy mi swego zdania w tej sprawie nie narzucal.
      Konczy sie sezon jesien-zima, a ja – odpukac – zaszczepiony przeciwko grypie, nie mialem od wrzesnia ub. roku nawet kataru..
      Ten sam lekarz wspomnial mi niedawno o mozliwosci DARMOWEGO szczepienia na polio (dla doroslych) i na gruzlice.

      Pozdrawiam

      0
 3. Avatar zjanusz

  Jak to miało być w komunizmie? “Od każdego według jego możliwości i każdemu według jego potrzeb”. Złośliwi dodawali “minimalnych”. Ja się dziwię, że w bogatej Europie Zachodniej nie wszystko jest jeszcze za darmo.

  Za “głębokiej komuny” mieliśmy z języka polskiego taką czytankę:

  BABSKI WYBÓR

  Byli w jednej wsi gazdowie bardzo bogaci, mieli syna jedynaka i chcieliby go byli strasznie dobrze ożenić. Ale wybór był trudny, bo się dziewki pchały jedna przez drugą i każda swoje cnoty przedstawiała.

  Aż raz powiada baba do chłopa:

  – Wies, Wojtek, tak nie zrobimy nic. Nie poznas cłowieka, ino wtedej, kie nie wiś, ze na niego patrzis. Oblec sie za dziada i pomiendzy hałupy idź – wtora cie dziewka nolepi obdarzy, s tom nasego Kube ozenime. Bedzie nolepsa.

  Zwidziało się to chłopu, ta babska rada, wdział starą czuchę, łatane portki, wziął na plecy torbę, w rękę kij i poszedł. Rzekomo dziad.

  Idzie pomiędzy chałupy, chodził cały dzień, wrócił wieczorem i siada na ławie zmartwiony, a gębę miał z jednej strony spuchniętą.

  – No cóż? – pyta się go baba. – Wtoraz ci się na niewiaste udała?

  – He – powiada chłop – obiór trudny. Zasełek ku piersej: dała mi spyrki, zasełek ku drugiej: dała mi obrozek świencony, zasełek ku trzeciej: wyprała mi kosule – cos teroz wies? Jedno scodra, drugo nabozna, trzecio robotna – syćkie dobre.

  – Hm – mruknęła baba. – Iści ze obiór trudny… Ale coz ci to, co mas gębe spuchnionom?

  – E to nic, ani gwary nie warce. Zasełek ku scwortej, dała mi w pysk – powiada chłop.

  A baba jak nie skoczy z ławy, jak nie krzyknie:

  – E głuptaku jeden! Nie gados nic? I jesce medetujes?! Jedy to tak, jakby ci sam Pon Jezus Przenajświentsy z nieba palcem pokazał!
  KAZIMIERZ PRZERWA-TETMAJER

  0
  • Avatar Piotr-Pierre

   Pan sie nie pierwszy raz nabija z “socjalu”, Szanowny Panie Januszu, ale wyraznie nie wadzi Panu, ze z Pana podatkow np. posel Libicki oraz kilkaset tysiecy polskich alkoholikow snuja sobie syte, spokojne zycie… Libicki kolekcjonuje kolejne przerabiane dla inwalidow auta i wozki z “inteligentnym” sterowaniem, a alkoholik znosi do oplacanycvh przez MOPS swoich mieszkan kolejne skrzynki wodki. O maky wlos bylby Pan Szanowny wpolutrzymywal (jak Europa Zachodnia) z pol miliona arabskich pasozytow z rodzinami..
   A Pan… Pan sie cieszy, ze “w Polsce komunizmu nie ma” BO “NIE KAZDEMU wedlug jego potrzeb”.

   Tylko niektórym…

   0
 4. Avatar Piotr-Pierre

  P.S. Porownalem cyfrowo kopie – ten wilk na focie jest amerykanski, a samo zdjecie pochodzi z filmu z Chuckiem Norrisem “Samotny wilk McQuade”..

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816