Bez kategorii
Like

Kto napisał prezydenckie przemówienie ?

11/11/2012
582 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Nawet postępowcy budowali Niepodległą ! – Bronisław Komorowski

0


 

Podczas dzisiejszego przemówienia na placu Piłsudskigo w Warszawie z okazji Święta Niepodległości – prezydent RP pysznił się m.in. tym, że „… Należymy, do najbardziej zintegrowanej i solidarnej wspólnoty na świecie jaką jest Unia Europejska”.
 
Jak to ?  A ZSRS ? Przecież tak zintegrowanej, a nawet solidarnej wspólnoty nie było w historii. Wspólnota ta integrowała wyznawców różnych religii, ale i różnorakich poglądów politycznych (jednych i drugich najczęściej integrowała z naturalnym środowiskiem Syberii). Co więcej wspólnota ta ściśle integrowała nawet różne narody. A niektóre inne narody, na ich prośbę – „dobrowolnie” stowarzyszała. Nawet Germanów.
 
Ale nie to było głównym tematem, lecz dzisiejsze święto. I tu mówca m.in. wyliczał tych, którzy zasłużyli się: „ …Bo niepodległą budowali niepodległościowi socjaliści i narodowcy, budowali ludowcy, konserwatyści i postępowcy. Budowali wszyscy Polacy”.
 
„Postępowcy” ? „Postępowcy” budowali Niepodległą ? A którzy to ? Może Julian Marchlewski ? Albo Feliks Dzierżyński ?
Z pewnością budowali niepodległą, ale Rosję. Nie kto inny przecież jak Komunistyczna Partia Robotnicza Polski (poprzedniczka KPP) opowiadała się przeciwko Niepodległej, a za wcieleniem Jej do (k)raju szczęśliwości. Zjazd KPRP odrzucił nawet deklarację o niepodległości Polski, a jej działacze w wojnie polsko – bolszewickiej walczyli oczywiście po bandyckiej stronie. I ta skrajna lewizna, to ekstremistyczne postępactwo, ta bandycka szajka ma mieć jakiekolwiek zasługi dla budowania Niepodległej ?
 
Kto pisał to prezydenckie przemówienie ?
Czy ponownie obcy dyplomata, jak panu ministru Radku w Berlinie, czy może „Doradca Pana Prezydenta – Profesor Historyk” ?
A może osobiście prezydent – historyk ?
0

astygmatyk

66 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758