Bez kategorii
Like

Krzyż – kontynuacja “Solidarnych 2010”

30/03/2011
285 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Z przyjemnością informujemy, że portal Niepoprawni.pl objął patronatem medialnym “Krzyż” – książkę i film, będące kontynuacją “Solidarnych 2010”. Poniżej informacja o publikacji, przekazana nam przez Wydawcę, a także link, pod którym kupić można to wydawnictwo.

0


Z przyjemnością informujemy, że portal Niepoprawni.pl objął patronatem medialnym "Krzyż" – książkę i film, będące kontynuacją "Solidarnych 2010". Poniżej informacja o publikacji, przekazana nam przez Wydawcę, a także link, pod którym kupić można to wydawnictwo.

Krzyż Ewy Stankiewicz i Jana Pospieszalskiego na DVD
Tego nie można zobaczyć w telewizji!

Najnowszy film Ewy Stankiewicz Krzyż na DVD razem z książką można już nabyć w Empikach, księgarniach oraz księgarniach internetowych w całej Polsce.

Krzyż jest kontynuacją Solidarnych 2010. To poruszający film o wydarzeniach pod krzyżem pamięci na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Wstrząsający obraz o starciu dwóch światów z katastrofą smoleńską w tle. Elektryzujący dokument o Polakach AD 2010, wobec którego nie można przejść obojętnie… W książce wywiad-rzeka z twórcami: Ewą Stankiewicz, Janem Pospieszalskim oraz Robertem Kaczmarkiem, między innymi o cenie, jaką przyszło im zapłacić za Solidarnych 2010, oraz
o filmie i wydarzeniach na Krakowskim Przedmieściu.

Na Krakowskim Przedmieściu 9 sierpnia uczestnicy happeningu przerzucali sobie nad głowami żółtego pluszowego kaczora wielkości piłki plażowej i krzyczeli: „Jeszcze jeden”. A więc: jeden Kaczyński zginął, chcemy śmierci tego drugiego. Nie ma tu miejsca na żadne niuanse, spekulacje, domysły. Komunikat jest łopatologiczny, prosty… Drugi obrazek, bardziej wyrafinowany, to ludzie krzyczący: „Chcemy Barabasza!”. To publiczne, zbiorowe odrzucenie Chrystusa. Poczułem chłód na plecach.
Jan Pospieszalski
(fragment książki)

Krzyż zamówić można bezpośrednio w księgarni Domu Wydawniczego "Rafael"
 
 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Niepoprawni.pl

11 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816