Bez kategorii
Like

Krótka przypowieść o pouczaniu

09/09/2012
583 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

Dzisiaj na kazaniu taką mądra przypowieść mi się trafiła więc podzielę się nią z tymi , którzy może do kościoła nie dotarli i do pouczenia nie mieli okazji.

0


 

 Szedł ojciec z synem w daleką drogą , wziął więc osiołka usadził na nim syna i poszli . Nie uszli wiele , a napotkali ludzi, którzy szemrali między sobą na ich widok.

 

– Co za czasy syn jedzie wygodnie, a ojciec stary człapie obok .

 

Usłyszał to ojciec zmartwił się, że źle o nim mówią  i zamienił się z synem. Sam  usiadł na osiołku, a syn szedł obok. Nie uszli wiele , a napotkali ludzi,  którzy szemrali między sobą na ich widok.

 

– Co za czasy ojciec jedzie na osiołku, a syn młody ledwie nadąża za nim.

 

Usłyszał to ojciec zmartwił się, że źle o nim mówią  i posadził syna na osiołku obok siebie  . Nie uszli wiele , a napotkali ludzi , którzy szemrali między sobą na ich widok.

 

– Co za czasy ojciec z synem rozsiedli się wygodnie  na osiołku, a  biedny zwierzak ledwie człapie pod nimi.  

 

Usłyszał to ojciec z synem i zmartwili się, że źle o nich  mówią  zsiedli z osiłka i szli dalej obok nie obciążając zwierzaka. Nie uszli wiele , a napotkali ludzi, którzy szemrali między sobą na ich widok.

 

– Co za czasy dwaj głupcy idą drogą, a dorodny osioł nie objuczony lezie bez sensu obok nich.

 

Tak pomyślałem sobie że zamiast osiołka może w tej przypowieści pojawić się  ciężar nakazów , przepisów lub może … grzechów , krzyż i balast, który raz niesie Bóg,  czasem my z Nim, a czasem sami próbujemy podołać, lecz cokolwiek nie uczynimy znajdą się wężowe jęzory, które będą nam wmawiały że wiedzą lepiej , wyszydzą i „pouczą” , zawsze jednak uczynią to by zmartwić nas.

Zrobią to zaciekle , z nienawiścią  z "dowodem" licząc , że ich  zbrukanie stanie się i naszym udziałem.

 

0

jax

Bóg , Honor, Ojczyzna to trzy równorzedne powinnosci kazdego czlowieka. Obowiazek wobec duszy, obowiazek wobec prawdy i obowiazek wobec ojczyzny, harmonijnie tworza fundament na którym powstaje bezpieczny lad spoleczny Polski

33 publikacje
1 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758