HYDE PARK
Like

Krótka notka o człowieczeństwie

26/12/2013
956 Wyświetlenia
8 Komentarze
4 minut czytania
Krótka notka o człowieczeństwie

Świętując Boże Narodzenie jest czas byśmy myśleli o dzieciach którym nie dano się narodzić, ale i o tych narodzonych którym nie pozwala się  żyć.  Zabija się nienarodzone bo mogą mieć „wady” (czy to urządzenie?), zabija się żyjące (bo ponoć wadliwe).

Podczas 18 Międzynarodowego Kongresu Opieki Paliatywnej w Montrealu jedna z prelegentek przedstawiła swoje badania, jakby żywcem wzięte z okresu hitleryzmu.Otóż badała ona, ile czasu umiera zagładzane upośledzone dziecko i wyszło jej, że od 3 do 26 dni. A wniosek z tego taki, że neonatolodzy i pielęgniarki powinni się tym problem zająć. Jeśli chodzi o tych, którzy zdecydowali się dzieci zagłodzić (do spółki z rodzicami), to jak rozumiem jedynym wyjściem jakiego poszukują jest szybsze zamordowanie dzieci, w miejsce długotrwałego i mało estetycznego głodzenia.”

0


 

Zazwyczaj sprawdzam, czy wiadomość jest prawdziwa. Tak też zrobilem i wówczas gdy natknąłem sie na taką informację.

October, 7, 2010 (Montreal, Canada) ( http://www.medscape….)

Prolonged Survival Frequent After Withdrawal of Neonatal Nutrition and Hydration.

Boże! W oryginale brzmi to znacznie okrutniej niż w tlumaczeniu.

Neonatal survival after withdrawal of artificial hydration and nutrition can last up to 26 days,according to a case series presented here at the 18th International Congress on Palliative Care. (Noworodki potrafią przetrwać po odłączeniu sztucznego odżywiania i nawadniania, do 26 dni)

Although physical distress is not apparent in the infants, the psychological distress of parents and clinicians builds with the length of survival,said Hal Siden, MD, from Canuck Place Children’s Hospice in Vancouver, British Columbia. ( U dzieci nie widać fizycznego cierpienia ale powstaje stres psychologiczny u rodziców oraz personelu medycznego narastający wraz z przedłużającym się okresem przetrwania dziecka)

Dzieci wytrzymuj głodówkę, ale „rodzice” i personel się wkurzają, bo dzieci starają się przetrwać przy życiu. Czy tak należy to rozumieć?

These babies live much, much longer than anybody expects. I think that neonatologists and nurses and palliative care clinicians need to be alerted to this,” he said.

Dzieci żyją dużo, dużo dłużej niż można się było spodziewać .Personel musi to brać pod uwagę.

The time between withdrawal of feeding and end of life is something that is not predictable, and you need to be cautioned very strongly about that if you are going to do this work.”

Czas od odłączenia odżywiania do ŚMIERCI jest nieprzewidywalny , ostrzegają tych co się biorą do uśmiercania.

Nie , moi drodzy, to nie jest o kotach czy psach. TO JEST O LUDZIACH !

A my dalej dajemy się wpuszczać w kompromisy o aborcji czy mrożonych zarodkach ludzkich do In Vitro?

Śmierć staje się zjawiskiem tak obojętnym, że stała się rekwizytem w polityce. Im więcej trupów tym lepiej. Tym godniej jest się pokazać w świetle telewizyjnych kamer, wygłosić przemówienie do mikrofonu na pustej ulicy ale nagrywane dla mediów, złożyć wiązanki kwiatów i mieć na to dowód od urzędowego fotografa.
Od ilości i lokalizacji nieboszczyków zależy jaki funkcjonariusz państwowy się tam pokaże i czy ogłosi żałobę narodowa czy nie(choćby lokalna, w województwie).

Tu jeszcze jeden cytat z lektury w internecie:

„To jest miara paranoi naszej cywilizacji. „Lekarz” decyduje się zagłodzić dziecko, , a inni się temu spokojnie przyglądają. I czekają aż dziecko umrze, martwiąc się, co najwyżej, że to taki nieestetyczny rodzaj śmierci.”

I zapytam.  Czy  my jeszcze jesteśmy HOMO SAPIENS czy tylko już HOMO ERECTUS dla którego wszystko sprowadza się do sexu i do erekcji( sądząc po tym co się dzieje w mediach i w „kulturze”).

A teraz popatrzcie kto potrafi osiągnąć tyle co ten człowiek bez rąk i bez nóg.

Nick Vujicic, właściwie Nicholas James Vujicic (ur. 4 grudnia 1982 w Brisbane) – australijski kaznodzieja i mówca motywacyjny pochodzenia serbskiego urodzony z rzadką chorobą znaną jako zespół tetra-amelia, czyli całkowitym wrodzonym brakiem kończyn. Na całym świecie prowadzi wykłady na temat niepełnosprawności, motywacji i wiary w Boga.http://pl.wikipedia.org/wiki/Nick_Vujicic

No i co teraz  powiecie  Wy . Co mogą  powiedzieć  zwolennicy  aborcji  i  eutanazji ?

 

0

Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758