SPOŁECZEŃSTWO
Like

Konin organizuje Targi Odnawialnych Źródeł Energii

07/07/2021
666 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
Konin organizuje Targi Odnawialnych Źródeł Energii

Już kilka lat temu władze Konina wraz z jego mieszkańcami podjęły decyzje o transformacji tego miejsca w zielone miasto energii. Podobnie jak inne branże, w tym np. transport, polskie kasyna online, przemysł, a także prywatni użytkownicy, konińskie spółki miejskie dokonują bardzo szybkich restrukturyzacji wykorzystania źródeł energii. Aby promować takie właśnie rozwiązania w dniach 24 – 25 sierpnia 2021 roku odbędą się w Koninie Targi Odnawialnych Źródeł Energii – Nowa Energia Regionu. Ich głównym celem jest stworzenie platformy wymiany kontaktów miedzy przedsiębiorcami zajmującymi się energią pozyskiwaną w sposób tradycyjny oraz nowatorski. Organizatorzy chcą, by impreza była miejscem poszerzania wiedzy na temat doświadczeń innych krajów i regionów, które już przeszły lub przechodzą proces transformacji energetycznej i gospodarczej. Konińskie targi są częścią projektu […]

0


Już kilka lat temu władze Konina wraz z jego mieszkańcami podjęły decyzje o transformacji tego miejsca w zielone miasto energii. Podobnie jak inne branże, w tym np. transport, polskie kasyna online, przemysł, a także prywatni użytkownicy, konińskie spółki miejskie dokonują bardzo szybkich restrukturyzacji wykorzystania źródeł energii. Aby promować takie właśnie rozwiązania w dniach 24 – 25 sierpnia 2021 roku odbędą się w Koninie Targi Odnawialnych Źródeł Energii – Nowa Energia Regionu. Ich głównym celem jest stworzenie platformy wymiany kontaktów miedzy przedsiębiorcami zajmującymi się energią pozyskiwaną w sposób tradycyjny oraz nowatorski. Organizatorzy chcą, by impreza była miejscem poszerzania wiedzy na temat doświadczeń innych krajów i regionów, które już przeszły lub przechodzą proces transformacji energetycznej i gospodarczej. Konińskie targi są częścią projektu „Budowa i promocja marki: Wielkopolska Dolina Energii i według organizatorów weźmie w nich udział co najmniej 30 wystawców, w tym goście spoza naszego kraju.

 

Wielkopolska Dolina Energii to porozumienie samorządów Wielkopolski Wschodniej, które pracują w grupach roboczych pod kierunkiem Marszałka Wielkopolski, w celu przygotowania propozycji terytorialnych dla sięgnięcia środków z europejskiego Funduszu Sprawiedliwej Transformacji. Miasto Konin od początku jest bardzo aktywnym członkiem tej właśnie grupy i ma nadzieję być pierwszym miejscem w Polsce, w którym dojdzie do realnej transformacji energetycznej. Władze chą zmienić charakter tego miejsca, tak by pulsowało ono zarówno energią nowoczesnych i przyjaznych dla człowieka i środowiska technologii, ale także, by towarzyszyła temu szczera energia relacji międzyludzkich kreatywność i przedsiębiorczość. W tej długoletniej strategii, miasto chce stworzyć warunki dla rozwoju nowych technologii niskoemisyjnych i wydobyć potencjał biznesowy z naturalnych, zielonych zasobów rejonu. Już teraz produkowana jest tutaj energia elektryczna z biogazowni, ciepłowni geotermalnej znajdującej się na wyspie Pociejewo, trwa również budowa instalacji fotowoltaicznych na terenie wielu spółek miejskich. Działa także Elektrownia Wiatrowa Zadzim, a na ukończeniu jest budowa stacji wodorowej ZE PAK. W mieście zmieniane jest oświetlenie na reflektory oszczędne LED, jak grzyby po deszczu powstają farmy fotowoltaiczne. Władze miasta  nawiązały współpracę z zespołem Elektrowni Pątnów Adamów Konin, by wspierać ją w procesie transformacji zasilania węglem.

 

Miasto tworzy miejsca aktywujące innowacyjne rozwiązania oraz takie, które wykorzystują istniejący potencjał i wiedzę w dziedzinie energetyki. Po to, by stać się w przyszłości ośrodkiem eksperckim w tej właśnie dziedzinie, budować markę, tworzyć nowe miejsca pracy w ośrodkach badawczych wspierających nowoczesne technologie. Na terenie miasta powstał Park Przemysłowo Technologiczny „Zielona Energia”. Powstają w nim programy przyciągania inwestycji związanych z logistyką. Miasto posiada atrakcyjny pakiet zachęcający biznes do inwestycji w działania wykorzystujące nowoczesne technologie. Należy do nich między innymi zwolnienie z podatku dochodowego na 10 lat, przy inwestycji w nieruchomość na terenie miasta.

0

kampanieonline

244 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758