HYDE PARK
Like

Kim jest trader CFD?

07/07/2021
408 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
Kim jest trader CFD?

Kontrakty CFD zapewniają bardzo łatwy dostęp do rynku walut, akcji, kryptowalut, indeksów i surowców. Posiadacze kontraktów nie stają się jednak właścicielami danego instrumentu bazowego. Spekulują jedynie czy jego cena w danym okresie wzrośnie czy zmaleje. Osoba, wykorzystująca ruchy cen instrumentów bazowych w celu osiągnięcia zysku jest nazywana jest traderem CFD. Handel kontraktami  Pomnażanie kapitału za pośrednictwem CFD odbywa się za pośrednictwem platform handlowych. Są one dostępne zarówno w wersji na komputer, jak i na smartfon. Wszystkie narzędzia działają w czasie rzeczywistym. Dzięki temu trader CFD może swobodnie zarządzać pozycjami w zdalny sposób i na bieżąco kontrolować wszelkie ruchy cenowe. Handel kontraktami pozwala zarabiać zarówno nie tylko na wzrostach, ale także na spadkach. Aby osiągnąć jakikolwiek zysk, trader powinien prawidłowo określić kierunek ruchów cenowych, co […]

0


Kontrakty CFD zapewniają bardzo łatwy dostęp do rynku walut, akcji, kryptowalut, indeksów i surowców. Posiadacze kontraktów nie stają się jednak właścicielami danego instrumentu bazowego. Spekulują jedynie czy jego cena w danym okresie wzrośnie czy zmaleje. Osoba, wykorzystująca ruchy cen instrumentów bazowych w celu osiągnięcia zysku jest nazywana jest traderem CFD.

Handel kontraktami 

Pomnażanie kapitału za pośrednictwem CFD odbywa się za pośrednictwem platform handlowych. Są one dostępne zarówno w wersji na komputer, jak i na smartfon. Wszystkie narzędzia działają w czasie rzeczywistym. Dzięki temu trader CFD może swobodnie zarządzać pozycjami w zdalny sposób i na bieżąco kontrolować wszelkie ruchy cenowe.

Handel kontraktami pozwala zarabiać zarówno nie tylko na wzrostach, ale także na spadkach. Aby osiągnąć jakikolwiek zysk, trader powinien prawidłowo określić kierunek ruchów cenowych, co oczywiście łatwe nie jest. 

Trader CFD – jak nim zostać?

Wchodząc na rynek, początkujący trader powinien w pierwszej kolejności założyć rachunek brokerski, np. w Saxo Bank Polska. Po dokonaniu pełnej rejestracji, otrzymuje dostęp do odpowiednio zaprogramowanej platformy inwestycyjnej. Dzięki takim narzędziom może potem zawierać transakcje. Aby rozpocząć handel, trader kontraktów CFD musi jeszcze wpłacić na swoje konto brokerskie wymagany depozyt wynoszący najczęściej kilkadziesiąt lub kilkaset dolarów.

Gdy wybrany broker zarejestruje wpłatę, następuje ostateczna weryfikacja rachunku i wówczas trader może otworzyć swoją pierwszą pozycję. Handel na takim nieregulowanym rynku pozagiełdowym jest prowadzony w każdej strefie czasowej dzięki czemu istnieje możliwość przeprowadzania transakcji praktycznie o każdej porze dnia i nocy. .

Konto demonstracyjne

Początkujący inwestor CFD, przed rozpoczęciem handlu musi się jednak nieco podszkolić. Jest to ważne, aby podejmować trafne decyzje. Trader powinien wiedzieć w jaki sposób działa rynek oraz co wywiera na niego największy wpływ. Wielu renomowanych brokerów zapewnia swoim klientom dostęp do profesjonalnych słowników tematycznych, a także  organizuje dla nich bezpłatne szkolenia i webinaria. Dzięki takim materiałom edukacyjnym, aspirujący inwestor może w stosunkowo krótkim czasie poznać najważniejsze zagadnienia w teorii. Kluczem do sukcesu nie jest jednak tylko wiedza teoretyczna. Najważniejsza jest zawsze praktyka. To ona czyni mistrza. Przed założeniem rachunku rzeczywistego, trader CFD powinien otworzyć bezpłatne konto demonstracyjne. Dzięki temu otrzymuje dostęp do platformy handlowej, na której może zawierać dowolne transakcje za pomocą środków wirtualnych. W ten sposób może przetestować strategię bez ryzyka utraty kapitału.

0

kampanieonline

247 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758