Komentarze dnia
Like

Komu potrzebna Gwardia Narodowa na Ukrainie?

14/03/2014
1072 Wyświetlenia
5 Komentarze
3 minut czytania
Komu potrzebna Gwardia Narodowa na Ukrainie?

Nasz wschodni sąsiad, z którym miały nas łączyć strategiczne cele z każdym dniem dostarcza nam nowych zaskakujących rozwiązań. Pierwszym jest niezamierzony, ale bardzo istotny temat, to ponowne połączenie Krymu z Rosją. To jakby uboczny skutek awantury na Majdanie i antyrosyjska nagonka obecnych władz, które zupełnie zapomniały, pod jakimi hasłami rozpoczynał się protest w centrum Kijowa. Już obecnych przywódców, czyli tych, co kiedyś przegrali z Janukowyczem, przestały interesować problemy Ukraińców, a swoją uwagę skupiają na utrzymani władzy za wszelką cenę. Do tego potrzeba wsparcia zewnętrznego i gotowych na oczach światowej społeczności przelewać krew, oddanych ideowo bojowników.

0


gwardia narodowa ukrainy

 

Stąd, kolejny pomysł, to utworzenie Gwardii Narodowej. Ładnie to nawet brzmi i jak pamiętamy w naszym kraju dotychczas nie było chętnych do utworzenia tego rodzaju formacji zbrojnej. Można przypuszczać, że jest to też jeden z warunków wspierania przez zachodnie państwa tworzącej się nowej administracji. Dziś bojowników nie brakuje, bowiem, tak jak przez kilka miesięcy na Majdanie, tak i teraz, już bez zakrywania twarzy, z uzbrojeniem przejętym z jednostek wojskowych, będą nie tylko koktajlami mołotowa, ale z bronią w ręku, atakować tych samych przeciwników. Finansowani będą   również z tego samego źródła.

Spójrzmy jednak dokładniej na ten stan osobowy tej nowej zbrojnej formacji. Trzon jego stanowią młodzi bezrobotni z zachodniej części Ukrainy, zgrupowani pod czerwono-czarnymi sztandarami, ideowo związani z banderowskim ruchem nacjonalistycznym, którzy już dziś wykrzykują znane z historii hasła – Ukraina dla Ukraińców. Język ukraiński ma być jedynym, którym będzie można się posługiwać, a już obecnie obywatele zostali odcięci od wszelkich innych medialnych przekazów. Nic w tym dziwnego, przecież to są ci sami ludzie, którzy przez lata blokowali możliwość odbudowy cmentarza Orląt Lwowskich we Lwowie, a dziś otwarcie głoszą konieczność przyłączenia do Ukrainy Przemyśla i Chełma.

To właśnie za sprawą pewnej grupy awanturników świat znów zaczyna w tej części świata prężyć muskuły. Nasz kraj przez dwie dekady rozbrajał, niszczył i dewastował siły zbrojne, a dziś na gwałt szuka cudownych rozwiązań. Wszyscy biernie przyglądali się tworzeniu tzw. NSR, które dla obronności znaczą mniej niż zeszłoroczna zima, dokonywali reorganizacji systemów dowodzenia, mobilizacji, czy szkolenia, doprowadzając do sytuacji, że możemy jedynie zasłaniać się przynależnością do NATO. Dopuściliśmy do zabawy w wojsko nie tylko głupców i dyletantów, ale jednocześnie obywatele zatracili poczucie rzeczywistości i ulegli propagandowemu fałszowi.

Tworzona na Ukrainie Gwardia Narodowa jest przede wszystkim formacją tworzoną przez niekonstytucyjne władze do obrony zawłaszczonych pozycji. Ich celem jest zbrojne spacyfikowanie wszelkich ruchów separatystycznych i przeszkodzenie oderwaniu się od państwa ukraińskiego kolejnych obszarów. Zabiegi zagraniczne i demonstracyjny akt zbrojnego sprzeciwu wobec Rosji, ma zalegalizować władze nowych oligarchów, niezależnie od wielkości przelanej krwi, do której może dojść, gdy bojownicy z Majdanu ubrani w uniformy Gwardii Narodowej zaczną strzelać do żołnierzy rosyjskich. Zapewne takiego scenariusza nie przewidywali nasi politycy, tak często i głośno zagrzewający do walki na Majdanie.

Tadeusz Polak

Inne zapisy autora:

0

Klub IP
Klub IP

Klub Inteligencji Polskiej skupia aktywnych, myślących Polaków. Jesteśmy kolejnym pokoleniem Polaków w historycznej sztafecie dziejów, tych co pracowali dla oświaty i wychowania młodzieży, budowali i rozwijali gospodarkę, formułowali i głosili dobre prawa, rozwijali i szerzyli polską kulturę, walczyli o naszą i waszą wolność oraz budowali niepodległe Państwo Polskie. Czujemy swoją odpowiedzialność za przeszłe i przyszłe losy naszej Ojczyzny. Nie wiążemy się z żadną partią ani ugrupowaniem politycznym. Chcemy pracować dla wzajemnego zrozumienia i porozumienia Rodaków we wspólnych sprawach naszej Ojczyzny, ponad osobistymi ambicjami i doraźnymi układami, ponad partykularnymi i partyjniackimi podziałami i opcjami politycznymi. Nie należy nas wpisywać w całkowicie dziś nieaktualny i bałamutny schemat .Chcemy intelektualnie wspierać, budować i rozwijać Państwo Polskie jako nowoczesną organizację na służbie suwerennego Narodu, stojącą na straży jego praw i wolności oraz uprawnień i obowiązków obywatelskich. Państwo bezpieczeństwa, sprawiedliwego prawa, solidarności i pokoju, stymulujące rozkwit sił duchowych i materialnych kraju, służące wzrostowi dobra wspólnego i dobrobytu wszystkich mieszkańców (bez nędzy i bezdomności), a także Państwo współpracy i pokoju międzynarodowego. http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/index.php/deklaracja-ideo-prog.html kontakt@klubinteligencjipolskiej.pl

15 publikacje
21 komentarze
 

 1. Autorze, nie rozumiesz kompletnie co się dzieje. Ukraina zachowała się w takiej sytuacji najracjonalniej jak mogła tzn w obliczu zagrożenia rozdaje broń, mundury i wyposażenie wojskowe obywatelom, nazywając to Gwardią Narodową. No jakoś to trzeba było nazwać i ubrać w normy prawne.

  0
  • To racjonalne zachowanie wynika z”racjonalnego” sposobu przejęcia władzy.Szkoda, że to wszystko nakręca histerię wojenną w Polsce. Władze w Kijowie tworzą formację militarną, by doprowadzić do zbrojnego starcia z Rosjanami.Czy kraj, który jest w tak trudnej sytuacji ekonomicznej, posiadający wojsko musi uciekać się do tego typu sztuczek? Oczywiście wiemy, że potrzebne są ideologicznie poprawne uzbrojone oddziały, a do tego nadają się bojownicy z Majdanu.Zbyt mocno wysuwamy się przed orkiestrę.
   T. Polak.

   0
 2. Avatar Sceptissimus

  Ten artykuł to pretekst do przedstawienia szerszemu gremium kolejnej kanapy politycznej.
  W dodatku pisał go cały klub IP. Trudno to sobie fizycznie wyobrazić, ale tak jest na pewno bezpieczniej dla autora.
  A co do meritum, no cóż z całą pewnością miał rację Putin kiedy na gorąco komentując wydarzenia na Ukrainie stwierdził że, jedni złodzieje zamknęli drugą złodziejkę do więzienia – a teraz jej koledzy złodzieje przepędzają tych pierwszych złodziei.
  Na pewno faktem jest, że cała ta operacja musiała być przez kogoś finansowana. Na temat źródeł tego finansowania istnieje wiele teorii. Nigdy one prawdopodobnie nie zostaną oficjalnie potwierdzone i pozostaniemy przy własnych przekonaniach.
  Na pewno na Ukrainie (jak w każdym kraju) istnieją środowiska patriotyczne – dla obrzydzenia zwane przez przeciwników nacjonalistycznymi. Na pewno wielu Ukraińców chce żyć w domu ukraińskim a nie rosyjskim i wolałaby własnych złodziei we władzach niż złodziei rosyjskich.
  Tylko, że do normalnych wyborów pozostał zaledwie rok z haczykiem. Można więc było z tym bólem poczekać. Myślę, że ten kto ich podpuścił do tych rewolucyjnych poczynań, nie spodziewał się, że szanse na władzę mają prawdziwi Ukraińcy. No cóż, wróżenie z czosnku nie zawsze prowadzi do szczęśliwego zakończenia…

  0
  • Trafiłeś kulą w płot. Nie pisał “klub”, ale autor, który jest dumny z przynależności do tego Stowarzyszenia. Nie ma też mowy o politycznych przepychankach. Łatwiej jest uskutecznić personalny atak na zapotrzebowanie mocodawców, niż odnieść się merytorycznie do tematu. W tym politycznym bełkocie ludzie tracą poczucie rzeczywistości i czasem nie wiedza kogo mają popierać.

   0
 3. Avatar Adam

  sytuacja rzeczywiście jest bardzo skomplikowana. z jednej strony interesy banderowców są i będą realizowane w szeregach Gwardii Narodowej Ukrainy, z drugiej jednak strony na wojnie wybiera się mniejsze zło, to zasada główna. osobiście cieszy mnie poziom doinformowania Polaków- wiemy co się tam tak naprawdę dzieje i jak bardzo jest to skomplikowane. osobiście opowiadam się za mniejszym złem- dopuszczeniem w szeregi wszystkich, którzy walczą o suwerenność Ukrainy. być może na dniach w Niemczech ukaże się czyjś artykuł o wskrzeszeniu Armii Krajowej, co również zaniepokoi odsetek niemieckiej inteligencji.

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816