Globalnie i Lokalnie
Like

KoLiber Wrocław zaprasza na demonstrację w obronie skazanych za protest przeciw wykładowi Baumana. „Wszystkich nas nie zamknięcie”!

04/06/2014
706 Wyświetlenia
2 Komentarze
1 minut czytania
KoLiber Wrocław zaprasza na demonstrację w obronie skazanych za protest przeciw wykładowi Baumana. „Wszystkich nas nie zamknięcie”!

Dziś, 4 czerwca, o godz. 19 startujemy z Placu Dominikańskiego, skąd ulicami Kazimierza Wielkiego, Ruską dojdziemy do placu Solnego gdzie nastąpi część główna manifestacji. Przemówią:
prof. Jerzy Marcinkowski, pracownik UWr solidaryzujący się z ukaranymi
Piotr Malawski, członek Stowarzyszenia. Solidarność Walcząca, represjonowany w latach 80-tych, odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP za działalność antykomunistyczną a dziś jeden z ukaranych grzywną 2000 zł
ks. Jarosław Wąsowicz
Dodatkowo na placu Solnym wystąpi na żywo Andrzej Kołakowski oraz nasz przyjaciel – Marek Jastrzębski, uzdolniony wykonawca repertuaru Jacka Kaczmarskiego.

0


koliber
Aby nie był to zwykły, smutny i przeciętny marsz rozdamy kartki z naszym hasłem. Z drugiej strony będzie taka oto informacja zapowiadająca krótkiego flash moba:
„Pseudo-wolne wybory- i co? Gruba kreska to nie moment odbicia się od dna, ale początek rozmiękczania i zacierania niegdyś palących problemów. Cel? Z powrotem zaprowadzić Polaków pod but. Nie podoba się? Wyrok. Jak to się stało, że dziś musimy głośno krzyczeć- WSZYSTKICH NAS NIE ZAMKNIECIE?”
Opowiemy o tym w trakcie marszu. A na koniec prosimy – włączcie się w manifest – symbol. Na Placu Solnym odczytany zostanie krótki tekst dotyczący Żołnierzy Wyklętych. Na koniec – po odczytaniu wyroku – zabrzmi strzał. Gdy go usłyszysz –uklęknij i podnieś kartkę biało czerwoną stroną do góry.
Niech to się stanie masowe i medialne! Ci, którzy dziś wydają wyroki, zdają się stawać po stronie wrogów Polski, którym służył major Bauman. Nie dali oni rady unicestwić niepoprawnego politycznie tłumu. Nie chcemy się porównywać do Żołnierzy Niezłomnych, żadni z nas bohaterowie, ale znamy swoje prawa- m.in. do wolności słowa. W końcu- WSZYSTKICH NAS NIE ZAMKNĄ! Pokażmy, że jest nas dużo i że potrafimy się zjednoczyć w jednym, wspólnym geście!
Zdjęcie Stowarzyszenie KoLiber
autor: Stowarzyszenie KoLiber

0

Albert Łyjak http://albertowisko.wordpress.com/

Trudne problemy pozostawione same sobie, staną się jeszcze trudniejsze.

50 publikacje
0 komentarze
 

2 komentarz

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758