HYDE PARK
Like

Kolejny fake wymierzony w Niemcy

03/09/2017
1151 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
Kolejny fake wymierzony w Niemcy

Prawicowa propaganda najwyraźniej obrała za cel naszych zachodnich sąsiadów. Tym razem dostało się niemieckim kibicom, którzy wg prawicowych mediów mieli wznosić na meczu w Pradze sławiące kanclerza Hitlera okrzyki.

0


Prawicowy „tygodnik narodowy” straszy widmem neonazizmu:

.

png-2438805_960_720

.

Wczoraj Niemcy odnieśli kolejne zwycięstwo w eliminacjach do mistrzostw świata. Podopieczni Joachima Loewa pokonali na wyjeździe Czechów 2:1. Wygrana została jednak przyćmiona zachowaniem kibiców gości.

.

Mecz rozpoczął się minutą ciszy z powodu śmierci dwóch czeskich działaczy. Już tego niemieccy fani nie uszanowali i zaczęli skandować obraźliwe hasła pod adresem Niemieckiego Związku Piłki Nożnej. Obrażany również był strzelec pierwszej bramki dla Niemców, Timo Werner. Piłkarzowi dostaje się za to, że kiedyś w perfidny sposób wymusił rzut karny w meczu przeciwko Schalke, a następnie sam go wykorzystał.

.

Na tym jednak się nie skończyło. W drugiej połowie w sektorze zajmowanym przez Niemców słychać było okrzyki „Sieg Heil”. Warto zaznaczyć, że takie hasła pojawiły się w 88 minucie. Liczba „88” oznaczała w symbolice nazistowskiej „Heil Hitler” („H” to ósma litera alfabetu.).

.

.

http://www.tygodniknarodowy.pl/8615/skandal-niemieccy-kibice-skanduja-sieg-heil-na-wczorajszym-meczu-z-czechami-wideo/

 

Tekst opatruje przy tym wątpliwej jakości filmikiem umieszczonym na youtubie:

.

.

Tymczasem znający współczesne Niemcy wzruszają ramionami na ten kolejny fake, mający zdyskredytować w oczach  opinii publicznej Angellah Merkel i jej politykę.

Niemieccy kibice z dystansem i spokojnie przyjęli wieść o kolejnym zwycięstwie krajowej reprezentacji w jakąkolwiek piłkę.

Gdzieniegdzie tylko doszło do spontanicznych zabaw przy ulubionych przez obywateli Republiki Federalnej szlagrach.

 

 

 

 

 

3.09 2017

0

Humpty Dumpty

1842 publikacje
75 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758