WIEDZA
Like

Kilka słów o fotografii

06/03/2015
826 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

Jakie są rzeczy o fotografii, które wie niewiele osób? Ano na przykład takie, że wywołując samodzielnie zdjęcia we własnej ciemni fotograficznej można w różny sposób suszyć zdjęcia. W taki oto, że zdjęcia dobrze trzymają się także kafelków, tylko trzeba pamiętać, że po wyschnięciu odpadną i pofruną – czasem mogą znów się zamoczyć, wpadając do odczynników chemicznych.   Profesjonalne suszarki, których także się używa do suszenia zdjęć, podłącza się do kontaktu i wydzielają ciepło – mogą suszyć zdjęcie na „matowo”, lub tworzyć powierzchnię „błyszczącą”. Takie rzeczy wiedzą pasjonaci. Większość ludzi robiących zdjęcia skupia się tylko na tym, czy ich aparat szybko ustawia sam ostrość, czy jest poręczny i łatwo mieści się w dłoni, czy bateria długo trzyma i się nie rozładowuje […]

0


Jakie są rzeczy o fotografii, które wie niewiele osób? Ano na przykład takie, że wywołując samodzielnie zdjęcia we własnej ciemni fotograficznej można w różny sposób suszyć zdjęcia. W taki oto, że zdjęcia dobrze trzymają się także kafelków, tylko trzeba pamiętać, że po wyschnięciu odpadną i pofruną – czasem mogą znów się zamoczyć, wpadając do odczynników chemicznych.

 

Profesjonalne suszarki, których także się używa do suszenia zdjęć, podłącza się do kontaktu i wydzielają ciepło – mogą suszyć zdjęcie na „matowo”, lub tworzyć powierzchnię „błyszczącą”. Takie rzeczy wiedzą pasjonaci. Większość ludzi robiących zdjęcia skupia się tylko na tym, czy ich aparat szybko ustawia sam ostrość, czy jest poręczny i łatwo mieści się w dłoni, czy bateria długo trzyma i się nie rozładowuje za szybko. Takie informacje są najważniejsze wśród innych fotograficznych informacji. I o takie rzeczy najbardziej dbają producenci aparatów fotograficznych, w szczególności małych i poręcznych cyfrówek.

 

Przecież, jadąc na wakacje, najważniejsze jest wiedzieć, jak długo możemy robić zdjęcia bez martwienia się o doładowanie baterii. Fotografując piękne, greckie zabytki, czy Big Ben w Anglii nie może dojść do sytuacji, w której nasz aparat po prostu się rozładuje. I z pamiątek nic nam nie zostanie. Oprócz oczywiście wspomnień. Ludzie w większym stopniu interesujący się fotografią chętnie zawieszą oko na aparatach potocznie zwanych „lustrzankami”. Taki aparat odpowiednio waży i odpowiednio kosztuje.

 

Kupują go ludzie, którzy chcą się fotografią bawić, nieco poeksperymentować. Lustrzanka jest aparatem fotograficznym wyposażonym w lustro i matówkę. Ich zadaniem jest dokładna prezentacja bieżącego kadru. Przewaga takiego aparatu w porównaniu z innymi polega na tym, że w nim da się precyzyjnie nastawić odległość fotografowania, ocenić głębię ostrości, ocenić aberracje optyczne. To przy kadrowaniu obiektów odległych. Natomiast przy fotografowaniu obiektów nieodległych, pomaga przy prawidłowym kadrowaniu. Więcej ciekawych informacji o fotografii tutaj.

0

TomaszJ

12 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758