HYDE PARK
Like

Kassem Soleimani, dowodzący irańską Gwardią Rewolucyjną z wizytą w Moskwie.

15/04/2016
834 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
Kassem Soleimani, dowodzący irańską Gwardią Rewolucyjną z wizytą w Moskwie.

Jak podaje Reuters, pomimo wydanego przez Radę Bezpieczeństwa ONZ, międzynarodowego zakazu podróżowania dowodzący irańską Gwardią Rewolucyjną, będącą uznaną za organizację wspierającą międzynarodowy terroryzm gen. Kassem Soleimani udał się do Moskwy.

0


Kassem Soleimani, dowodzący irańską Gwardią Rewolucyjną

Kassem Soleimani, dowodzący irańską Gwardią Rewolucyjną

 

2013122392936337933981_Iranian-Quds-force-in-SyriaCelem wizyty były rozmowy z rosyjskimi przywódcami politycznymi i wojskowymi. Tematem rozmów był konflikt syryjski oraz dostawy rosyjskich rakiet do Iranu. Omawiano nowe trasy dostaw rakiet systemu ziemia – powietrze S 300. Rozmawiano również o współpracy Moskwy i Teheranu we wspieraniu rządu syryjskiego nad odzyskaniem pełnej kontroli nad Aleppo. Wizyta irańskiego generała wyraźnie wskazuje o zacieśnianiu sojuszu Irańsko – Rosyjskiego w konflikcie syryjskim.

Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez media irańskie, Rosja przekazała już pierwszą partię rakiet wraz z technologią.

Trzeba przypomnieć, że transakcja była zamrożona w 2010 roku pod wpływem nacisków Zachodu. Odwilż nastąpiła dopiero w zeszłym roku po wizycie Soleimani’ego w Moskwie w celu utworzenia sojuszu Irańsko – Rosyjskiego umożliwiającego rosyjską interwencję wojskową w Syrii.

Zgodnie z porozumieniem Moskwy z Teheranem, rosyjskie siły powietrzne miały wspierać operacje naziemne sił irańskich, rządowych sił syryjskich oraz libańskiego Hezbollahu. Rosja miała również udzielić doradztwa i udzielić pomocy w szkoleniu armii syryjskiej.

 

Piotr G. Żurek

Źródło – reuters.com

 

Materiał pochodzi z mojego bloga crusader1973.blogspot.co.uk

Inne zapisy autora:

0

Piotr G. Żurek
Piotr G. Żurek http://crusader1973.blogspot.co.uk/

Moje motto: "Nie pytaj co dał mi mój kraj, spytaj siebie, co ja dałem swojemu krajowi". Jestem współtwórcą i i jednym z liderów Stowarzyszenia - Suwerenność, Pamięć, Tożsamość. Z przekonania po części monarchistą, konserwatystą i narodowcem. Z powodu chęci budowania silnej i suwerennej Ojczyzny zaangażowałem się w działalność społeczno-polityczną. Moje teksty można przeczytać również na moim blogu crusader1973.blogspot.co.uk oraz na https://www.salon24.pl/u/crusader1973/

96 publikacje
2 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816