HYDE PARK
Like

Kassem Soleimani, dowodzący irańską Gwardią Rewolucyjną z wizytą w Moskwie.

15/04/2016
615 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
Kassem Soleimani, dowodzący irańską Gwardią Rewolucyjną z wizytą w Moskwie.

Jak podaje Reuters, pomimo wydanego przez Radę Bezpieczeństwa ONZ, międzynarodowego zakazu podróżowania dowodzący irańską Gwardią Rewolucyjną, będącą uznaną za organizację wspierającą międzynarodowy terroryzm gen. Kassem Soleimani udał się do Moskwy.

0


Kassem Soleimani, dowodzący irańską Gwardią Rewolucyjną

Kassem Soleimani, dowodzący irańską Gwardią Rewolucyjną

 

2013122392936337933981_Iranian-Quds-force-in-SyriaCelem wizyty były rozmowy z rosyjskimi przywódcami politycznymi i wojskowymi. Tematem rozmów był konflikt syryjski oraz dostawy rosyjskich rakiet do Iranu. Omawiano nowe trasy dostaw rakiet systemu ziemia – powietrze S 300. Rozmawiano również o współpracy Moskwy i Teheranu we wspieraniu rządu syryjskiego nad odzyskaniem pełnej kontroli nad Aleppo. Wizyta irańskiego generała wyraźnie wskazuje o zacieśnianiu sojuszu Irańsko – Rosyjskiego w konflikcie syryjskim.

Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez media irańskie, Rosja przekazała już pierwszą partię rakiet wraz z technologią.

Trzeba przypomnieć, że transakcja była zamrożona w 2010 roku pod wpływem nacisków Zachodu. Odwilż nastąpiła dopiero w zeszłym roku po wizycie Soleimani’ego w Moskwie w celu utworzenia sojuszu Irańsko – Rosyjskiego umożliwiającego rosyjską interwencję wojskową w Syrii.

Zgodnie z porozumieniem Moskwy z Teheranem, rosyjskie siły powietrzne miały wspierać operacje naziemne sił irańskich, rządowych sił syryjskich oraz libańskiego Hezbollahu. Rosja miała również udzielić doradztwa i udzielić pomocy w szkoleniu armii syryjskiej.

 

Piotr G. Żurek

Źródło – reuters.com

 

Materiał pochodzi z mojego bloga crusader1973.blogspot.co.uk

Inne zapisy autora:

0

Piotr G. Żurek
Piotr G. Żurek http://crusader1973.blogspot.co.uk/

Moje motto: "Nie pytaj się co dał mi mój kraj, spytaj się siebie, co ja dałem swojemu krajowi". Jestem szefem dolnośląskich struktur Ruchu Narodowego, członkiem Rady politycznej RN. Członkiem partii współtworzącej Konfederację WiN. Z przekonania po części monarchistą, konserwatystą i narodowcem. Z powodu chęci budowania silnej i suwerennej Ojczyzny zaangażowałem się w działalność Ruchu Narodowego, partii politycznej będącej spadkobiercą wartości prezentowanych przez Romana Dmowskiego Moje teksty można przeczytać również na moim blogu crusader1973.blogspot.co.uk oraz na https://www.salon24.pl/u/crusader1973/

96 publikacje
2 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816