BIZNES
Like

Kapitał strukturalny głupku

20/02/2016
966 Wyświetlenia
0 Komentarze
6 minut czytania
Kapitał strukturalny głupku

  A to takie, że: 12 lat niedopuszczania u nas do funkcjonowania wielostronnych umów wspólnie kontrolowanych pod pozorami obrony wpływów budżetowych jest w istocie obroną interesów pewnej rasy koczowniczej. Międzynarodowy Standard Sprawozdawczości Finansowej nr 11 – wspólne ustalenia umowne uszczelnia, bowiem, system podatkowy w tych sytuacjach biznesowych a nie jest instrumentem jego totalnego rozkładu. Na potwierdzenie faktów przekazaliśmy do Kancelarii Prezydenta RP następujące dokumenty: Interpelację posła Stanisława Ożoga https://dl.dropboxusercontent.com/u/75370509/Pismo%20z%20dnia%202013%2001%2017%20klastry%20produktowe.pdf Odpowiedź Ministerstwa Finansów i Biura Analiz Sejmowych https://dl.dropboxusercontent.com/u/75370509/Biuro%20Analiz%20Sejmowych.pdf https://dl.dropboxusercontent.com/u/75370509/scan1.pdf Pismo Ministerstwa Gospodarki do Ministerstwa Finansów https://dl.dropboxusercontent.com/u/75370509/pismo%20do%20MF.pdf Odpowiedź Ministerstwa Finansów https://dl.dropboxusercontent.com/u/75370509/Udzia%C5%82y%20wsp%C3%B3lnych%20ustale%C5%84%20umownych%20MF%2C%20MG.pdf A to takie że: Brak prawa dla partnerskiego modelu stosunków przemysłowych (partycypacji pracowniczej) jest największą hańbą zmiany ustrojowej. A to takie że: Narzucenie nam architektury monetarnej opartej na kreacji oprocentowanego długu jest […]

0


 

A to takie, że:

 • 12 lat niedopuszczania u nas do funkcjonowania wielostronnych umów wspólnie kontrolowanych pod pozorami obrony wpływów budżetowych jest w istocie obroną interesów pewnej rasy koczowniczej. Międzynarodowy Standard Sprawozdawczości Finansowej nr 11 – wspólne ustalenia umowne uszczelnia, bowiem, system podatkowy w tych sytuacjach biznesowych a nie jest instrumentem jego totalnego rozkładu. Na potwierdzenie faktów przekazaliśmy do Kancelarii Prezydenta RP następujące dokumenty:

Interpelację posła Stanisława Ożoga

https://dl.dropboxusercontent.com/u/75370509/Pismo%20z%20dnia%202013%2001%2017%20klastry%20produktowe.pdf

Odpowiedź Ministerstwa Finansów i Biura Analiz Sejmowych

https://dl.dropboxusercontent.com/u/75370509/Biuro%20Analiz%20Sejmowych.pdf

https://dl.dropboxusercontent.com/u/75370509/scan1.pdf

Pismo Ministerstwa Gospodarki do Ministerstwa Finansów

https://dl.dropboxusercontent.com/u/75370509/pismo%20do%20MF.pdf

Odpowiedź Ministerstwa Finansów

https://dl.dropboxusercontent.com/u/75370509/Udzia%C5%82y%20wsp%C3%B3lnych%20ustale%C5%84%20umownych%20MF%2C%20MG.pdf

A to takie że:

 • Brak prawa dla partnerskiego modelu stosunków przemysłowych (partycypacji pracowniczej) jest największą hańbą zmiany ustrojowej.

A to takie że:

 • Narzucenie nam architektury monetarnej opartej na kreacji oprocentowanego długu jest największa zbrodnią dokonaną przeciwko suwerenności naszej.

Wzywamy zatem cały skład Sekcji Gospodarka, praca, przedsiębiorczość Narodowej Rady Rozwoju w składzie:

 • Marek Chrzanowski – Koordynator sekcji
 • Bronisław Barchański
 • Janusz Filipiak
 • Zyta Gilowska
 • Stanisław Gomułka
 • Tadeusz Hatalski
 • Roman Kluska
 • Elżbieta Kryńska
 • Kazimierz Kujda
 • Eryk Łon
 • Elżbieta Mączyńska-Ziemacka
 • Witold Modzelewski
 • Alojzy Z. Nowak
 • Wiesław Nowak
 • Witold Orłowski
 • Bolesław Pochopień
 • Konrad Raczkowski
 • Andrzej Sadowski

 

na udeptaną ziemię. Możemy skrzyżować miecze na wspólnej konferencji pod patronatem Prezydenta RP na temat:

 

Plan podniesienia kapitału strukturalnego i finansowego gospodarki Polskiej”.

Kto bowiem nie docenia roli kapitału strukturalnego, ten ze współczesnych problemów gospodarczych i społecznych nie jest w stanie zrozumieć niczego. To będzie wojna, ale z dużymi szansami na zwycięstwo. Nie jesteśmy bowiem bez szans.

 1. Oparcie naszej gospodarki lokalnej o wielostronne umowy wspólnie kontrolowane skutecznie ograniczy gospodarczą swawolę międzynarodowych sieci. Przy odpowiedniej akcji promocyjnej pierwsze rezultaty konsolidacji społecznej i patriotyzmu konsumenckiego mogą pojawić się już w pół roku po wyjaśnieniu sposobu organizacji wzajemnych rozrachunków. Wystarczy tylko wola polityczna. To będzie atak nie na SWOBODĘ umów, ale na SWAWOLĘ umów. Okaże się, że zostanie ujawnionych i włączonych do obrotu gospodarczego sporo zasobów mało dotychczas atrakcyjnych dla gospodarki oligarchicznej.
 2. Otwarcie drzwi dla partnerskiego modelu stosunków przemysłowych w kodeksie handlowym uczyni nasze przedsiębiorstwa „strukturalnie innowacyjnymi” a załogi zrobią to „pro domo sua”. Pierwsze efekty konsolidacji społecznej mogą pojawić się już po zapowiedzi prac na prawem spółek właścicielsko – pracowniczych.
 3. Musimy rozprawić się z tezą, że do uruchomienia „gospodarki krótkiego ramienia” (wyprodukował – przewiózł – sprzedał) potrzebny jest obrót walutowy. Musimy ujawnić źródła powiększenia kapitału finansowego tkwiącego w:
 • zmianie obecnej architektury monetarnej i zastąpienie jej strategią kotwiczenia waluty na parytecie gospodarczym i celu inflacyjnym.
 • walutach lokalnych, bankach komunalnych.
 1. Musimy znaleźć metodę na ocieplenie wizerunku polskiego przedsiębiorcy i na przełamanie egoizmu społecznego. Rozproszenie emisji suwerennego pieniądza na powiększenie udziałów w spółkach właścicielsko-pracowniczych, byłoby najskuteczniejszą metodą obrony polskiej złotówki. Międzynarodowa banksteria mogłaby wtedy schować sobie swoje „rejtingi” tam gdzie nie dochodzi słońce.
 2. Polaków jednak trzeba będzie zdenerwować. Polacy muszą poznać prawdę o zbrodni dokonanej na naszym narodzie wtedy, gdy narzucono nam architekturę monetarną opartą na kreacji oprocentowanego długu, a w szczególności:
 • Załamania art.227 Konstytucji RP w art. 4 ustawy o NBP
 • Stratach jakie poniosła gospodarka Polski na skutek zaniechania suwerennej emisji pieniądza pokrywającej spadek wartości nabywczej na skutek inflacji oraz niedobór środków płatniczych na wykup wzrostu PKB. Jeśli ktoś nie rozumie, że inflacja nie anihiluje pieniądza, tylko tworzy nowe potrzeby pożyczkowe, powinien skorzystać z przywileju milczenia. Raz i na zawsze.

Wiemy. W sferach rządowych najbardziej pielęgnowaną rośliną jest cykoria. Będziecie mieli szanse udowodnić, że jest inaczej.

I jeszcze podziękowanie dla Konfederatów uczestniczących w spotkaniu: stawaliście przytomnie. Dziękuję.

0

nikander

Bardziej pragmatyczne niz rewolucyjne mysla wojowanie.

289 publikacje
1 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758