POLSKA
3

KAMPANIA PREZYDENCKA MAGDALENY OGÓREK?

07/01/2020
2714 Wyświetlenia
0 Komentarze
14 minut czytania
KAMPANIA PREZYDENCKA MAGDALENY OGÓREK?

PO WYSTĄPIENIU PUTINA MAGDALENA OGÓREK W ROSYJSKIEJ TELEWIZJI.

0


KAMPANIA PREZYDENCKA MAGDALENY OGÓREK?

PO WYSTĄPIENIU PUTINA MAGDALENA OGÓREK W ROSYJSKIEJ TELEWIZJI.

WOLI  ROSYJSKIE MEDIA OD POLSKICH?

CO POWIEDZIAŁA?

 

Była kandydatka na fotel prezydenta z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej udzieliła wywiadu dla rosyjskiej telewizji Rossija 1. – Polacy nie są rusofobami. Oczywiście, sprawy geopolityczne są ważne, ale jesteśmy sąsiadami. Powinniśmy mieć normalne stosunki, powinniśmy zabiegać o polepszenia stosunków z Moskwą

– mówiła Magdalena Ogórek.

Wywiad rozpoczął się od komplementów za strony rosyjskiego dziennikarza. – „Pani Magdaleno. Rosjanom zdaje się można robić komplementy Polkom. Jest Pani taka ładniutka, taka nowoczesna, co Pani robi w polityce?” – zaczął wywiad dziennikarz publicznej telewizji Rossija 1.

Najpierw widzowie dowiedzieli się o początkach kariery Magdaleny Ogórek, która przyznała się, że pracując w telewizji mogła robić tylko program o polityce, a nie samą politykę. Kandydowanie na prezydenta pozwoliło jej na przedstawienie własnej koncepcję zmian w Polsce.  Bardzo szybko rozmowa poszła w kierunku stosunków polsko-rosyjskich.

Polityk stwierdziła, że Polska oraz Rosja nie powinny być sobie wrogie. – „W czasie kampanii nigdy nie spotkałam się z antyrosyjskimi nastrojami”. „Polacy nie są rusofobami. Oczywiście, sprawy geopolityczne są ważne, ale jesteśmy sąsiadami. Powinniśmy mieć normalne stosunki” – dodała Magdalena Ogórek.  Zdaniem byłej kandydatki na prezydenta poglądy Polski oraz Rosji na niektóre sprawy takie jak chociażby aneksja Krymu mogą się różnić, ale nie powinno to przeszkadzać w budowaniu dialogu przynajmniej w niektórych obszarach. – „Nie oznacza to jednak, że nie możemy rozmawiać na inne tematy, które są dla nas wspólne. Kampania pokazała mi, że Polacy chcą widzieć swojego prezydenta nie tylko w Waszyngtonie, Berlinie czy Brukseli, ale również w Moskwie. Tylko dzięki rozmowie możemy rozwiązać problemy” – powiedziała.

Magdalena Ogórek również wspomniał o fali uchodźców, która jej zdaniem podwyższa zagrożenie terrorystyczne. Stwierdziła, że Rosja powinna brać udział w rozmowach dotyczących walki z nimI.

KOMENTARZ  ROSYJSKIEJ TELEWIZJI ROSSIJA 1

Co ciekawe, polityk Magdalena Ogórek  po zakończeniu kampanii prezydenckiej nie udziela żadnych wywiadów. W rozmowie z naszym dziennikarzem powiedziała, że musi odpocząć od mediów, dlatego też nie spotyka się z reporterami.

MAGDALENA OGÓREK ULUBIONYM PREZYDENCKIM KANDYDATEM ROSYJSKICH MEDIÓW.

“Najpiękniejsza z kandydatów na prezydenta Polski opowiada się za poprawą stosunków z Rosją” – takie tytuły przewijają się przez rosyjskie media po sobotniej konwencji, na której wystąpiła Magdalena Ogórek.

Kandydatka lewicy na prezydenta Polski deklaruje, że w razie wygranej w wyborach poprawi stosunki z Rosją – tak relację z sobotniej konwencji rozpoczyna jeden z największych rosyjskich serwisów internetowych gazeta.ru. Od razu jednak dodaje, że szanse – jak ją określa – atrakcyjnej, czarującej blondynki nie są zbyt wielkie. A to za sprawą braków w jej politycznym doświadczeniu, ale także silnych antyrosyjskich nastrojów panujących nad Wisłą.

Serwis przytacza słowa wypowiedziane przez Ogórek, a dotyczące Rosji. Deklaracja kandydatki została jednoznacznie odczytana jako prorosyjska – chodzi o wypowiedź o tym, że nie będzie się bała podnieść słuchawki i zadzwonić do Władimira Putina. Gazeta.ru komentuje: (Ogórek) w razie wyboru na prezydenta będzie bez wątpienia prowadziła dialog z Władimirem Putinem. Nakreślając sylwetkę Ogórek – o której pisze, że jest historykiem z wykształcenia i specjalistką od integracji europejskiej – serwis zwraca uwagę, że wypowiedziała się ona krytycznie na temat działań Rosji na Ukrainie, ale podkreśliła, że Polska nie powinna uważać Rosji za swojego głównego wroga.

Piękność, sportsmenka, doktor filozofii – tak o Magdalenie Ogórek pisze z kolei “Komsomolska Prawda”. I oczywiście powołuje się na jej słowa wypowiedziane w czasie sobotniej konwencji. – Kandydatka Sojuszu Lewicy Demokratycznej ogłosiła już zamiar poprawienia stosunków z Rosją. I potępiła obecne władze za zbyt krytyczny stosunek wobec Federacji Rosyjskiej. Według niej odpowiedzialność za napięcia w stosunkach spoczywa na obecnym polskim prezydencie i jego ekipie – pisze gazeta.

O tym, że Magdalena Ogórek chce poprawić stosunki z Rosją, napisała także gazeta “Argumenty i Fakty”, a także serwis rb.ru, który przygotował nawet galerię, w której prezentuje kandydatkę SLD. Większość notek prasowych opartych jest na depeszy agencji “RIA Nowosti”, która to napisała, że Ogórek jakoby zganiła polskie władze za obecny stan stosunków polsko-rosyjskich. Media zgodnie podkreślają również urodę kandydatki oraz wspominają o jej karierze telewizyjnej i serialowej.

Pozytywnie o Ogórek wypowiedział się także szef komisji spraw zagranicznych Dumy Państwowej, Aleksiej Puszkow. – “Magdalena Ogórek – kandydatka na prezydenta Sojuszu Lewicy Demokratycznej – przyjemna twarz nierusofobicznej Polski. Miło widzieć, że taka Polska także istnieje” – napisał na Twitterze.

CO O ROSJI POWIEDZIAŁA MAGDALENA OGÓREK?

“Jako prezydent, idąc krok w krok z naszymi sojusznikami z NATO, z Unii Europejskiej, będę dążyć do normalizacji stosunków z Rosją. Nie stać nas na to i nie leży to w interesie bezpieczeństwa żadnego Polaka, by rosyjskie media określały nas jako wroga Rosji numer jeden. Jesteśmy w NATO i w Unii Europejskiej, bo jesteśmy częścią Zachodu, ale polską politykę zagraniczną musimy prowadzić rozważnie. Zapewniam, zdecydowanie potępiając rosyjską agresję na Ukrainę, że ja nie wahałabym się odpowiedzieć na depeszę Władimira Putina i podniosłabym słuchawkę, by do prezydenta Federacji Rosyjskiej zadzwonić.

Rosja jest i będzie naszym sąsiadem. Analitycy podają, że wojna na Ukrainie pochłonęła do tej pory około 50 tysięcy ofiar. A pan prezydent siedzi z założonymi rękoma, kiedy polski MSZ mówi o sprzedaży broni na Ukrainę, kiedy z taką decyzją waha się Ameryka, a w Europie taką deklarację złożyła tylko Litwa. Trójkąt Weimarski i Grupa Wyszehradzka funkcjonują jedynie formalnie. W rozmowach o Ukrainie nas nie ma. A tymczasem decyzją o sprzedaży broni na Ukrainę stajemy się niemal stroną w tym konflikcie. Czy to nie jest książkowa definicja fiaska polskiej polityki zagranicznej?”

Magdalena Ogórek nie ustosunkowała się merytorycznie, ani też historycznie do bezczelnej prowokacji przekazu Putina  o rozpoczęciu Ii Wojny Światowej przez Polskę.

Polska historyk i dziennikarka nie broni historii zbrodni dokonanych przez NKWD i Gestapo  w czasie przebiegu II Wojny Światowej, w czasie której Związek Radziecki i nazistowskie Niemcy wymordowali 6 milionów obywateli polskich, w tym 3 miliony Polaków pochodzenia żydowskiego w Zagładzie (Shoah).

HISTORYCZNE SPOTKANIE TUSKA Z PUTINEM

Sobotni wywiad Magdaleny Ogórek przypomina historyczne już spotkanie Putina z Tuskiem, który nie wspomniał o Katyniu, dopiero zapytany przez zdziwionego Putina dlaczego nie pytał o Katyń  – Tusk odpowiedział:

“Sprawa Katynia nie należy do polityków”, po czym zaproponował Putinowi “koncert piosenki radzieckiej w Zielonej Górze”.

Po wyjeździe Tuska z Moskwy rosyjskie wyrzutnie rakietowe skierowano na Polskę!!!

Jak na ów wywiad Magdaleny Ogórek z telewizja rosyjską zareagowała telewizja publiczna – prezes Jacek Kurski?

 

SŁUCHACZKA ZABIŁA ĆWIEKA MAGDZIE OGÓREK W PROGRAMIE NA ŻYWO

 

Słuchaczka zabiła ćwieka Magdzie Ogórek w programie na żywo. Poszło o Wałęsę

Do programu “W tyle wizji” dodzwoniła się słuchaczka, która podzieliła się wątpliwościami nt. kontrowersyjnego paska o Lechu Wałęsie. – Co tu jest nie tak? – pytała zdziwiona Magdalena Ogórek. Wtedy pani Jolanta z Warszawy zeszła na temat męża publicystki.

O kontrowersyjnym pasku w TVP Info pisaliśmy w środę . W programie “Minęła 20” rozmawiano na temat aresztowania sekretarza generalnego PO, Stanisława Gawłowskiego. Wałęsa wydał oświadczenie, w którym stanął murem za politykiem. Stacja zemściła się w starym stylu – nazwała byłego prezydenta “TW Bolkiem”.

Sprawa odbiła się szerokim echem wśród dziennikarzy i internautów. “A który to sąd prawomocnie stwierdził, że Lech Wałęsa to TW Bolek? Coś mnie ominęło?” – pytał Jan Kunert z Polsatu.

Do wątku niespodziewanie wrócono w programie “W tyle wizji”. Za sprawą jednej ze słuchaczek, pani Jolanty z Warszawy, która postanowiła podzielić się swoimi wątpliwościami na temat działań TVP. Jako przykład podała właśnie pasek nt. Wałęsy.

 

– No, ale co tu jest nie tak? – pytała zdziwiona Ogórek.

– Czyli możemy podpisywać też np. TW Michał. Prawda, pani Magdaleno? – odpowiedziała słuchaczka.

– A kto to jest?

– Noo, chyba pani mąż… Piotr Mochnaczewski…

– Proszę w takim razie o dokument i dowody. Jest coś takiego jak proces lustracyjny – mówiła Ogórek.

– A czy pani mąż podał się lustracji? – dociekała pani Jolanta.

– Jest w toku. Ten telefon, droga pani z SLD, jest niestety kulą w płot.

 

TO NIEPRAWDOPODOBNE

 

Słuchaczka nie odpuszczała. – Nie jest. Pani mąż, powiedzmy otwarcie, donosił na ludzi. Niech cała Polska się dowie – oznajmiła. – To nieprawdopodobne – podsumowała Ogórek.

 

TVP “WTYLEWIZJI” PRZERYWA ROZMOWĘ

 

Wtem ze strony prowadzących padła sugestia o konieczności przerwania rozmowy. Ale na koniec dodano: “Jako dziennikarz forumułowałem wielokrotnie ostre zarzuty, ponosząc za nie odpowiedzialność. Zawsze pod nazwiskiem. Czy mogłaby się pani przedstawić?”. Słuchaczka nie wahała się z odpowiedzią:

 

W 1992 r. nazwisko Piotra Mochnaczewskiego znalazło się na tzw. liście Macierewicza jako rzekomego tajnego współpracownika służb specjalnych PRL.

 

Źródła:

 

https://wiadomosci.dziennik.pl/wybory-prezydenckie/artykuly/483090,rosyjskie-media-przychylnie-o-magdalenie-ogorek-i-jej-slowach-o-rosji.html

AKTUALIZACJA 21 LISTOPADA 2019 ROK (14.09).

 

https://www.google.pl/search?sxsrf=ACYBGNQLKJGHnkje7hy2o8OSBiIVoGoRuQ%3A1578409959044&source=hp&ei=5p8UXv3rPKTBlwTMyJTABQ&q=czy+magdalena+ogorek+jest+rosyjskim+agentem&oq=czy+magdalena+ogorek+jest+rosyjskim+agentem&gs_l=psy-ab.3…5108.48275..50389…32.0..0.134.4960.17j31……0….1..gws-wiz…….0j0i131j35i39j0i22i30j0i13j33i22i29i30j33i160.JQY7nuFg4Vs&ved=0ahUKEwj99qmn4_HmAhWk4IUKHUwkBVgQ4dUDCAU&uact=5

 

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/magdalena-ogorek-udzielila-wywiadu-rosji/wwfyyq7#slajd-1

 

https://wiadomosci.wp.pl/sluchaczka-zabila-cwieka-magdzie-ogorek-w-programie-na-zywo-poszlo-o-walese-6242790128240769a?nil=

 

dziennik.pl

 

 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Aleszuma http://aleksanderszumanski.pl

Po prostu zwykly czlowiek

1146 publikacje
7 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816