Globalnie i Lokalnie
Like

Kalifornia jak Sodoma trawiona ogniem.

11/12/2017
1147 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
Kalifornia jak Sodoma trawiona ogniem.

Według Biblii mieszkańcy Sodomy i Gomory byli niegodziwi, rozpustni, pogardzali prawem boskim i ludzkim. Bóg Jahwe zamierzał je zniszczyć, ale za namową Abrahama zgodził się, że daruje życie jego mieszkańcom, jeśli wśród nich znajdzie się przynajmniej dziesięciu sprawiedliwych.Niestety, tylu się nie znalazło.

0


Wtedy Bóg wysłał dwóch swoich aniołów (mężczyźni), którzy spędzili noc w domu Lota. Przed nocą mężczyźni (dziś nazwano by ich gejami) z miasta otoczyli dom Lota, by współżyć z jego gośćmi.

Wypisz, wymaluj, styl życia preferowany w Kalifornii, która stała się siedliskiem wszelkiego zła i stolicą zboczeń. Sodoma i Gomora  i Kalifornia – są synonimem gniazda rozpusty, siedliska zła moralnego i zepsucia obyczajów.

Jahwe ogniem zniszczył miasta wraz z mieszkańcami i roślinnością w całym okręgu.

Tego doświadcza też Kalifornia co na razie jest tylko ostrzeżeniem dla reszty świata.

image

To obrazek z dzisiejszej Kalifornii.

Pożar południowej Kalifornii, jaki eksplodował w niedzielę określa się jako najbardziej destrukcyjny. Ale Kalifornia płonie bez przerwy już od długiego czasu.
Obecny tak zwany pożar Thomasa zniszczył  już około 230 000 akrów (ok 100 tys. ha),  co czyniło go piątym co do wielkości pożarem we współczesnej Kalifornii, donosi Los Angeles Times. Ogółem pożary zniszczyły około 800 domów i innych budynków, zabiły dziesiątki koni i zmusiły do ucieczki ponad 200 000 ludzi.

https://

Archeolodzy pracujący od dekady w regionie Tall el-Hammam w Jordanii sądzą, że odkryli pozostałości biblijnej Sodomy i Gomory.

Z analizy glinianych naczyń, murów, grobów i krzemiennych narzędzi wynika, iż owe miasta uległy zniszczeniu w wyniku klęski żywiołowej.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816