POLSKA
Like

Kaczyński obiecuje likwidację przymusu ubezpieczeń społecznych

29/06/2013
840 Wyświetlenia
5 Komentarze
8 minut czytania
Kaczyński obiecuje likwidację przymusu ubezpieczeń społecznych

„Kaczyński, podkreślając, że przyszłość oznacza Polskę. „….„Zaś w kwestii ubezpieczeń społecznych zadeklarował wprowadzenie mechanizmów, które pozwolą na swobodny wybór formy ubezpieczenia się, a także – rezygnację na własną odpowiedzialność z wszelkiej formy ubezpieczenia się. „….”Polska potrzebuje przywództwa „ …(źródło ) —— Mój komentarz   Chodziło o OFE i emerytury , mam nadzieję ,że obietnica Kaczyńskiego była przemyślana .Zresztą wpisuje się ona w poparcie przez PiS koncepcji tak zwanej emerytury kanadyjskiej   „ Kaczyński, PiS proponuje „System kanadyjski, zwany też emeryturą obywatelską, polega na zagwarantowaniu przez państwo jednakowego świadczenia dla wszystkich obywateli, którzy płaciliby jednakową niską składkę. „….”Dwa lata temu pomysł wprowadzenia systemu kanadyjskiego rzucił lider PSL Waldemar Pawlak. Według jego szacunków składka miała wynosić 120 zł miesięcznie, co w przyszłości […]

0


„Kaczyński, podkreślając, że przyszłość oznacza Polskę. „….„Zaś w kwestii ubezpieczeń społecznych zadeklarował wprowadzenie mechanizmów, które pozwolą na swobodny wybór formy ubezpieczenia się, a także – rezygnację na własną odpowiedzialność z wszelkiej formy ubezpieczenia się. „….”Polska potrzebuje przywództwa „ …(źródło )

——

Mój komentarz

 

Chodziło o OFE i emerytury , mam nadzieję ,że obietnica Kaczyńskiego była przemyślana .Zresztą wpisuje się ona w poparcie przez PiS koncepcji tak zwanej emerytury kanadyjskiej

 

„ Kaczyński, PiS proponuje „System kanadyjski, zwany też emeryturą obywatelską, polega na zagwarantowaniu przez państwo jednakowego świadczenia dla wszystkich obywateli, którzy płaciliby jednakową niską składkę. „….”Dwa lata temu pomysł wprowadzenia systemu kanadyjskiego rzucił lider PSL Waldemar Pawlak. Według jego szacunków składka miała wynosić 120 zł miesięcznie, co w przyszłości miało przynieść ok. 1000 zł emerytury. PSL chętnie wróciłoby do niego. – Niestety nasz liberalny koalicjant nie chce poprzeć liberalnego pomysłu – mówi rzecznik PSL Krzysztof Kosiński. „…..”System kanadyjski był też postulowany przez Centrum im. Adama Smitha. Według projektu Centrum miałby być finansowany z podatków ogólnych, a nie składek płaconych do ZUS. Szacunkowa emerytura obywatelska miałaby wynosić 900 zł.”…”To uczciwy i realistyczny system. Obecnie obowiązujący upadnie, co widzimy np. w Grecji. A sytuacja demograficzna i gospodarcza powoduje, że przez najbliższe pół wieku nie ma szans na wzrost emerytur– uważa wiceszef Centrum Andrzej Sadowski. „..(więcej )

 

Kaczyński zaproponował jednak Polakom jednak coś więcej . Zaoferował im opcję wyjścia z przymusowego socjalistycznego systemu ubezpieczeń społecznych . Na razie w zakresie ubezpieczeń emerytalnych, a kiedy antysocjalistyczny eksperyment się powiedzie, to kto wie ., przyjdzie pora na zburzenie powoli reszty niemieckiego systemu , pozostałych przymusowych ubepieczeń społecznych .

 

Kaczyński obiecał finansować służbę zdrowia z budżetu, co może tez być krokiem w kierunku gruntowej reformy i przynajmniej częściowej likwidacji totalitarnego systemu ubezpieczeń

 

Miejmy nadzieję ,że Jarosław Kaczyński obiecał rozpocząć likwidacje obcego polskiej kulturze niemieckiego totalitarnego wynalazku jakim jest socjalizm i i jego fundament drakoński haracz ekonomiczny ,zwany przymusowymi ubezpieczeniami społecznymi . Wydaje się że Polska i Polacy będą w stanie wybić się na niepodległość, na wyrwanie się z obłąkanej pruskiej hegemoni kulturowej .

 

Co oznacza obietnica Kaczyńskiego „ rezygnację na własną odpowiedzialność z wszelkiej formy ubezpieczenia się. „.

 

Oznacza ona faktyczna likwidacje przymusowych ubezpieczeń społecznych . Bo tylko idiota zgodziłby się za własne pieniądze otrzymywać usługi zdrowotne na poziomie lecznicy dla zwierząt . Państwowe lecznictwo w aspekcie ekonomicznym oznacza marnotrawstwo , gigantyczna korupcję , zacofanie , prymitywizm, a w efekcie zaniechanie leczenia, czy leczenie z opóźnieniem , czyli tak zwaną cichą eutanazję.

 

Tylko idiota zgodziłby się za swoje pieniądze otrzymać emeryturę w postaci pracy aż do śmierci i w jej przypadku konfiskatę wszystkich składek

 

Przymusowe ubezpieczenia społeczne w aspekcie politycznym to zagrożenie dla demokracji i fundament budowy totalitarnego społeczeństwa socjalistycznego. Lewicowi bandyci , dostając do ręki tak gigantyczne złupione, zagrabione ciężko pracującym, Polakom bogactwa mogą kupić i zbudować wielomilionowy socjalistyczny lumpenelektorat , który w zamian za zasiłki i świadczenia poprze w wyborach każdego lewackiego łajdaka i bandytę .

 

Byłby to koniec c łupienia ZUSem Polaków mających firmy , koniec z rabowaniem ZUS em Polaków pracobiorców .

 

Jeżeli Kaczyński wypali gorącym żelazem niemiecki socjalizm w Polsce to za 10 lat Niemcy będą przyjeżdżać do Polski zbierać truskawki u polskiego rolnika , wykonywać proste prace fizyczne u polskiego fabrykanta, czy sprzątać w polskich domach .

 

Gowin Łyżkę dziegciu dorzucił na koniec Jarosław Gowin. – Dziś sytuacja w  naszej partii jest przełomowa. Zaczęliśmy tracić zaufanie Polaków. Odwracają się od nas, wśród przedsiębiorców –  dziś popiera nas 15 proc. a nie jak kiedyś 50 proc. Zaczynamy tracić poparcie samorządowców, grup społecznych, którzy widzą w nas ludzi władzy „…(źródło )

 

 

video „Przemówienie Jarosława Kaczyńskiego podczas kongresu PiS (TVP Info, 29.06.2013) „

 

Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz
Twitter
Linki do tekstów, które mnie zainteresowały umieszczam na osobnej stronie facebooka Marek Mojsiewicz „ Różne Takie

 

Foros „Przemówienia J. Kaczyńskiego są bardzo klarowne i logiczne i spójne dlatego przedstawię w punktach głowne tezy:

1. Podsumowanie negatywnych elementów współczesnej Polski:
skrajna bieda części społeczeństwa, wadliwa służba zdrowia, brak mieszkań, źle działający wymiar sprawiedliwości, zła polityka prorodzinna, brak obrony godności Polski

2. Strategiczny cel rządu PiS:
poczucie bezpieczeństwa, sprawiedliwości, współdecydowania, kraj oparty na wartościach.

3. Strategia rządu Donalda Tuska:
a. liczy się z silnymi pogardza resztą
b. drenuje z kapitału najuboższych

4. Polska potrzebuje przywództwa czyli lidera który potrafi słuchać innych, mówić prawdę, nawet trudną, brać na swoje barki najtrudniejsze zadania.

Po wskazaniu generaliów Kaczyński omawia poszczególne działy polityki państwa:

5. Gospodarka: cel strategiczny dać obywatelom pracę poprzez:

– programy rządowe dla poszczególnych dziedzin gospodarki.
– likwidację barier administracyjnych
– repolonizację banków,
– wspieranie polskiego kapitału,
– ograniczanie pożyczek od struktur miedzynarodowych,
– reindustrializację Polski,
– uruchomienie szkolnictwa zawodowego,
– współpraca szkolnictwa wyższego z przemysłem (nawet wymuszoną)
– energetyka:
a, pod polską kontrolą,
b, oparta na węglu, z czego wynika odrzucenie pakietu klimatycznego.
– przywrócenie prawa pracy
– dążenie do ograniczenia umów śmieciowych
– wspieranie małych i średnich przedsiębiorstw, łącznie z ewentualną abolicją dla nich
Polityką regionalną, do regionów najbardziej wspieranych włączyć należy zniszczone przez transformację Śląsk i Łódź”…(źródło )

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Marek Mojsiewicz

Europejczyk

924 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758