Bez kategorii
Like

Jutro o godzinie 13 protest głodowy zostanie zawieszony

29/03/2012
287 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
no-cover

Na prośbę Metropolity Krakowskiego Kardynała Stanisława Dziwisza jutro o godz. 13 protest głodowy przeciwko rozporządzeniu MEN zostanie zawieszony.

0


Na prośbę Metropolity Krakowskiego Kardynała Stanisława Dziwisza, który odwiedził dzisiaj popołudniu głodujących  przeciwko rozporządzeniu MEN,  zgodzili się oni zawiesić protest jutro o godz. 13. Zgodnie z ich oświadczeniem z 19.03 rozporządzenie MEN powoduje:  działania degradujące polską naukę, kulturę i kościół katolicki, naruszając podstawy naszej państwowości. Równocześnie poprzez ograniczanie przedmiotów humanistycznych, ale także przyrodniczych i matematycznych w szkołach średnich, likwidację instytucji kultury, próby wyprowadzenia religii ze szkół wprowadza nas na prostą drogę do upadku Polski.
Sytuacja głodujących jest bardzo poważna. We wtorek najstarszy z nich, Marian Stach, trafił do szpitala. Kolejny, Ryszard Majdzik, jest w poważnym stanie ale zdecydował się pozostać do jutra razem z kolegami. Aktualnie protest głodowy jest kontynuowany przez 6 osób: Adama Kalitę, Ryszarda Majdzika, Leszka Jaranowskiego, Grzegorza Surdego, Bogusława Dąbrowę Kostkę i Marcina Szymańskiego.

Więcej na:

www.krzysztofkopec.pl

 

Inne zapisy autora:

0

Krzysztof Kopeć
Krzysztof Kopeć

12 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816