NEWS
Like

Joe Chal – Komórki mózgowe świń w leczeniu Parkinsona!

21/07/2013
96 Wyświetlenia
1 Komentarze
1 minut czytania
Joe Chal – Komórki mózgowe świń w leczeniu Parkinsona!

Komórki mózgowe z bardzo rzadkiego gatunku nowozelandzkich świń zostaną użyty jako próba w zapobieżeniu umierania ludzkich komórek mózgowych pacjentów z chorobą Parkinsona.

Pierwsza na świecie próba na czterech Nowozelandczykach z chorobą Parkinsona będzie polegała na tym, że komórki mózgowe zostaną pobrane od pewnego gatunku świń z wyspy Auckland po czym komórki te zostaną wstrzyknięte do ludzkiego mózgu.

Komórki będą ukierunkowane tam, gdzie została uszkodzona cześć mózgu pacjentów.Joe small picture

          Joe Chal vel Chalubowicz

Foto: Dzikie świnie z wyspy Auckland;

 

 

Choroba Parkinsona powoduje drżenie, utratę ruchu i upośledzenie funkcji poznawczych i występuje wtedy, gdy komórki nerwowe w mózgu umierają lub są uszkodzone.

Naukowcy mają nadzieję, że czynnik wzrostu hormonów uwalnianych przez świńskie komórki mózgowe spowoduje odnowę umierających ludzkich komórki, które dołączą do istniejących komórek.

Foto: Prymitywna świnia (locha) z wyspy Auckland , Nowa Zelandia;

Gatunek tych zwierząt z wyspy Auckland został wybrany do badania, ponieważ jest wolny od wirusów najczęściej spotykanych u świń.

Neurolog Dr Barry Snow mówi, że badania na zwierzętach wykazały “niezwykły odrost” uszkodzonych komórek.

Próby na ludziach rozpoczną się we wrześniu na pierwszym pacjencie, a pozostałym trzem będą te injekcje zastosowane w późniejszym terminie.

 

Obecnie nie ma lekarstwa na chorobę Parkinsona i zabiegi po kilku latach stają się nieskuteczne.

 

W artykule tym wykorzystano notkę z Uniwersytetu w Auckland oraz źródła własne.

Inne zapisy autora:

fundacja

Blog fundacyjny

4 publikacje
0 komentarze
 

Jeden komentarz

  1. FanDaVinci FanDaVinci

    no i mamy kolejny dowód, że człowieka wiele łączy ze świniami, kiedyś stosowano świńską krew do transfuzji, czy próbowano przeszczepiać organy, jak np. serce, teraz komórki mózgowe.., a co z komórkami macierzystymi? ponoć można je uzyskiwać u dorosłego człowieka z miazgi zębowej, jak do tej pory ich źródłem była krew pępowinowa noworodków, czy ludzkie embriony, tak się dzieje w Chinach, gdzie aborcja to już przemysł na dużą skalę, a pacjenci zjeżdżają tam z całego świata, a efekty są ponoć wręcz “cudotwórcze”, tylko co z aborcją? podobnie sprawa ma się z in vitro !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

319217