Stanisław Michalkiewicz twierdzi, że jednym z największych problemów Polski oraz całej Europy jest działalność “lichwiarskiej międzynarodówki”, która doprowadza poszczególne narody do stanu bezbronności. Czy, aby przypadkiem Michalkiewicz się nie myli? Wszak jego przyjaciel i wieloletni współpracownik polityczny, Janusz Korwin- Mikke  twierdzi, że lichwa jest moralna, a potwierdził to sam Chrystus w przypowieści o talentach! “Pan wyjeżdża i trzem sługom powierza po talencie srebra; jeden zainwestował w gospodarstwo, drugi w handel- a trzeci tak bał się odpowiedzialności, że srebro ukrył i zakopał w ziemi. Pan po powrocie nagrodził tego pierwszego i drugiego, a trzeciego nazwał złym sługą, gdyż “Przecz- żeś tedy nie dał srebra mego do lichwiarzy? A ja przyszedłszy wziąłbym ją z lichwą!?”- posłał go “tam gdzie płacz i zgrzytanie zębów””- pisze w [a]http://nczas.com/wyroznione/korwin-mikke-o-lichwie-inwestowaniu-i-dialogu-z-muzulmanami/;”Najwyzszym Czasie”[/a].

Co chce nam przez to powiedzieć Janusz Korwin- Mikke; że Chrystus zgrzeszył i zbuntował się przeciwko swojemu Ojcu? Pan Bóg jednoznacznie zakazał uprawiania lichwy; oto co przekazał prorokowi Ezechielowi: “Ktokolwiek jest sprawiedliwy i przestrzega prawa i sprawiedliwości, kto nie jada mięsa z krwią i oczu nie podnosi ku bożkom domu Izraela, nie bezcześci żony bliźniego, nie zbliża się do żony w okresie jej nieczystości, 7 nie krzywdzi nikogo, zwraca zastaw dłużnikowi, nie popełnia rozboju, łaknącemu udziela swego chleba, nagiego przyodziewa szatą, [b]nie uprawia lichwy, nie żąda odsetek[/b], odsuwa swą rękę od nieprawości, sprawiedliwie rozsądza między jednym człowiekiem a drugim, stosuje się do moich ustaw i zachowuje wiernie moje przykazania, postępując uczciwie – ten na pewno żyć będzie – wyrocznia Pana Boga.”(Ez.18).

Korwin- Mikke zakaz uprawiania lichwy nazywa “absurdem”: “Jednakże również doktryna muzułmanów nie jest pozbawiona absurdów. Jednym z nich jest zakaz lichwy.”- twierdzi. Czy zatem dla Korwina, Prawo Boże tylko w tym fragmencie jest absurdalne?

https://plus.google.com/u/0/