HYDE PARK
Like

Jaki glukometr do ketozy używać na diecie ketogenicznej?

10/08/2022
297 Wyświetlenia
0 Komentarze
5 minut czytania
Jaki glukometr do ketozy używać na diecie ketogenicznej?

Czym dokonać pomiaru poziomu ketonów we krwi będąc na diecie ketogenicznej? Świetnym urządzeniem, które warto wypróbować, jest glukometr do ketozy. Wiele osób zastanawia się nad tym, jaki glukometr do ketozy używać na diecie ketogenicznej? Z tego artykułu dowiemy się trochę o ketozie, poznamy również metody pomiaru ciał ketonowych oraz doradzimy, jakie urządzenie do mierzenia ketonów wybrać, aby pomiar ten zawsze był wiarygodny i skuteczny. Omówimy także Keto-Mojo- glukometr, który coraz częściej stosują osoby będące na diecie keto. Co to jest ketoza? Ketoza jest naturalnym stanem fizjologicznym dla człowieka, ale bywa czasem mylnie kojarzona ze stanem patologicznym, jakim jest kwasica ketonowa. Dlatego występuje pojęcie ketozy odżywczej (diabetycznej), która nie jest związana ze stałą zmianą pH krwi i nie jest niebezpieczna dla […]

0


Czym dokonać pomiaru poziomu ketonów we krwi będąc na diecie ketogenicznej? Świetnym urządzeniem, które warto wypróbować, jest glukometr do ketozy. Wiele osób zastanawia się nad tym, jaki glukometr do ketozy używać na diecie ketogenicznej? Z tego artykułu dowiemy się trochę o ketozie, poznamy również metody pomiaru ciał ketonowych oraz doradzimy, jakie urządzenie do mierzenia ketonów wybrać, aby pomiar ten zawsze był wiarygodny i skuteczny. Omówimy także Keto-Mojo- glukometr, który coraz częściej stosują osoby będące na diecie keto.

Co to jest ketoza?

Ketoza jest naturalnym stanem fizjologicznym dla człowieka, ale bywa czasem mylnie kojarzona ze stanem patologicznym, jakim jest kwasica ketonowa. Dlatego występuje pojęcie ketozy odżywczej (diabetycznej), która nie jest związana ze stałą zmianą pH krwi i nie jest niebezpieczna dla ludzkiego organizmu. Jest ona wymuszoną syntezą ciał ketonowych, które powstają w stanie ketozy w wątrobie z rozkładu tłuszczu i w wyniku obniżenia poziomu insuliny. Czyli jest to wykorzystanie tłuszczu zgromadzonego w komórkach ciała w celu wytworzenia energii, a nie glukozy. Organizm w stanie ketozy pozyskuje energię z tkanek tłuszczowych, a nie z cukrów.


Adaptacja do ketozy

Adaptacja do ketozy to adaptacja naszego organizmu do nowego sposobu żywienia, w którym keto jadłospis odgrywa kluczową rolę. Adaptacja ta trwa od dwóch do czterech tygodni, ale warto ją wydłużyć do 4 tygodni. Sama zmiana diety z wysokowęglowodanowej na wysokotłuszczową i keto jadłospis są stosunkowo łatwe do przygotowania, natomiast zmiana źródła energii dla naszego organizmu jest niezłym wyzwaniem. W tym okresie każdego dnia musimy redukować białko o 1-1,5 g a węglowodany o 20g na kg masy ciała. Pozostała część energii musi pochodzić z tłuszczów.


Pomiar ciał ketonowych- metody

Dieta ketogeniczna przynosi efekty u osób, które chcą szybko schudnąć. Pomiar ciał ketonowych jest odpowiednim sposobem, na sprawdzenie, czy dieta ketogeniczna przynosi efekty. Jakie są więc metody, przy pomocy których da się przeprowadzić pomiar ciał ketonowych? Pierwszą metodą pomiaru ciał ketonowych jest badanie oddechu, z którego możemy dowiedzieć się, czy w powietrzu, które wydychamy, są obecne ketony. Kolejne dwie metody to badanie moczu, które pokazuje czy w moczu są obecne ciała ketonowe oraz badanie krwi, z którego dowiadujemy się, czy ciała ketonowe są obecne we krwi. Wartości ≥0,5 mmol/l βOHB (β-hydroksymaślan) uznaje się za próg wejścia na ketozę w dziedzinie żywienia.


Glukometr do ketonów

Tak jak każde inne urządzenie do mierzenia ketonów, glukometr do ketonów we krwi powinien charakteryzować się wysoką jakością, pochodzić ze sprawdzonego źródła i być wyprodukowanym przez renomowaną firmę. Tanie, słabej jakości oraz zakupione z nielegalnego źródła urządzenie do pomiaru ketonów jak np. ketometr lub analizator oddechu acetonowego- mogą być niemiarodajne, ale także podawać nieprawidłowe wyniki pomiaru. Wybierając takie urządzenie, warto zwrócić uwagę na: jakość wykonania wyświetlacza i obudowy urządzenia, pochodzenie, gwarancję (najlepiej dożywotnią) udzielaną na miernik ketonów i jego wyposażenie, nadane glukometrowi certyfikaty oraz cenę. Glukometr do pomiaru ciał ketonowych Keto-Mojo (https://dieta-ketogeniczna.com/keto-mojo-glukometr-do-pomiaru-cial-ketonowych/) jest nowym produktem na rynku, który cieszy się sporym zainteresowaniem wśród osób stosujących dietę ketogeniczną. Dlatego tak jest, ponieważ ten glukometr do pomiaru ketonów jest sprzętem, który wykorzystuje najnowocześniejsze technologie i oferuje swoim użytkownikom szereg przydatnych funkcji i udogodnień.

0

kampanieonline

244 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758