HYDE PARK
Like

Jak zregenerować siły po imprezie?

07/03/2015
703 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
Jak zregenerować siły po imprezie?

W dzisiejszych czasach żyjemy w ciągłym biegu i rzadko znajdujemy czas na przyjemności. Nic więc dziwnego, że w weekendy puby i dyskoteki są pełne ludzi, którzy chcę się dobrze zabawić i zrelaksować. W czasie imprezy nie myślimy o jej skutkach i dopiero następnego dnia okazuje się, że brakuje nam sił do normalnego funkcjonowania. Zanim pójdziesz spać Imprezy do białego rana wspominamy długo, jednak dzień po zazwyczaj spisujemy na straty. Bardzo często jest to związane z kacem, ale wpływ na nasze złe samopoczucie ma także zbyt mała ilość snu. Nie zapominajmy także, że dużo sił straciliśmy w nocy na parkiecie. Warto zatem zminimalizować negatywne skutki nocnych szaleństw, aby z imprezą wiązały się wyłącznie dobre wspomnienia. Po powrocie do domu warto wypić […]

0


W dzisiejszych czasach żyjemy w ciągłym biegu i rzadko znajdujemy czas na przyjemności. Nic więc dziwnego, że w weekendy puby i dyskoteki są pełne ludzi, którzy chcę się dobrze zabawić i zrelaksować. W czasie imprezy nie myślimy o jej skutkach i dopiero następnego dnia okazuje się, że brakuje nam sił do normalnego funkcjonowania.

Zanim pójdziesz spać

Imprezy do białego rana wspominamy długo, jednak dzień po zazwyczaj spisujemy na straty. Bardzo często jest to związane z kacem, ale wpływ na nasze złe samopoczucie ma także zbyt mała ilość snu. Nie zapominajmy także, że dużo sił straciliśmy w nocy na parkiecie. Warto zatem zminimalizować negatywne skutki nocnych szaleństw, aby z imprezą wiązały się wyłącznie dobre wspomnienia. Po powrocie do domu warto wypić przynajmniej dwie szklanki wody. Dzięki temu uzupełnimy jej braki w organizmie i złagodzimy kaca. Pamiętajmy, że zarówno alkohol, jak i dym nikotynowy powodują rozszerzenie naczyń krwionośnych. Panie powinny zatem zadbać o dokładne zmycie makijażu, aby uniknąć opuchlizny i zaczerwieniania na twarzy. Nawet przy największym zmęczeniu należy wykrzesać z siebie resztki siły, aby nie kłaść się do łóżka w imprezowych ubraniach. Zdecydowanie lepiej wyśpimy się w wygodnej piżamie.

Co po przebudzeniu?

Ostatnią rzeczą o jakiej myślimy po powrocie z imprezy jest nastawianie budzika. Okazuje się jednak, że może ono uratować nam dzień. Po suto zakrapianej zabawie możemy spać nawet do późnego popołudnia, więc zostaje nam zaledwie kilka godzin dla siebie. Na sen przeznaczmy sobie 8 godzin, aby organizm zdążył się zregenerować. Potem warto wstać z łóżka i pomóc mu odzyskać siły. Pierwsze kroki skierujmy pod prysznic – orzeźwi to nasz umysł i pozwoli zmyć z siebie zapachy, które towarzyszyły nam poprzedniego dnia. Zdecydowanie lepszym pomysłem jest prysznic zimny i szybki, niż długa kąpiel w wannie, która mogłaby nas tylko rozleniwić. Po całonocnych szaleństwach nasz organizm będzie potrzebował zastrzyku energii, zatem niezwykle istotne jest pożywne śniadanie. Przygotowanie jajecznicy lub tostów nie zajmie nam dużo czasu, a taki posiłek na pewno pozwoli nam szybciej stanąć na nogi. W regeneracji pomoże nam także spacer – świeże powietrze doda nam sił, a organizm zostanie odpowiednio dotleniony.  Więcej informacji dotyczących tego tematu można znaleźć tutaj.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
martbed

2 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758