HYDE PARK
Like

Jak zaoszczędzić na księgowości?

24/08/2018
1359 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
Jak zaoszczędzić na księgowości?

Każdy przedsiębiorca wie, że księgowość kosztuje. Jest to prawda bezsprzeczna, która co miesiąc potrafi wywołać niemiłe uczucie u każdego, kto musi zapłacić za pracę księgowego kilka tysięcy złotych lub kilkaset złotych za usługi biura rachunkowego. Można to jednak zmienić. W jaki sposób?

0


Dzięki temu, że czasy monopolu księgowych na prowadzenie księgowości firm minęły, możemy mówić o sporej samodzielności przedsiębiorców. Nie wszyscy jednak z niej w pełni korzystają. A przecież nowoczesne technologie oparte na wiedzy komputerowej oraz Internecie dają spore możliwości. W ciągu ostatnich lat powstało wiele programów do prowadzenia samodzielnej księgowości online. I o ile wiele z nich nie jest wartych uwagi kogoś, kto chciałby posiadać usługę kompleksową, o tyle rewolucyjny Taxomatic posiada tak mnogą ilość funkcji podstawowych i dodatkowych, że zadowoli każdego – nawet najbardziej wymagającego – przedsiębiorcę.

Co z księgowymi i biurami rachunkowymi?

Nie da się ukryć, ze wielkie firmy oraz koncerny potrzebują w swoich szeregach wykwalifikowanych księgowych, którzy będą zajmowali się księgowością firmy. W tego typu monstrualnych przedsiębiorstwach istnieją nawet całe działy poświęcone wyłącznie księgowości.

Małym i średnim przedsiębiorcom jednak księgowy tak naprawdę nie jest potrzebny. Z powodzeniem mogą oni wykonywać obowiązki rozliczeniowe samodzielnie za pomocą programu do księgowania.

Dlaczego opcja księgowego lub biura rachunkowego jest nieopłacalna?

Przede wszystkim ze względów finansowych. Podczas gdy za program online zapłacimy kilkanaście-kilkadziesiąt złotych miesięcznie, za pracę księgowego zapłacić możemy nawet parę tysięcy. To samo dotyczy biur rachunkowych, które mimo że stanowią opcję dogodniejszą finansowo niż prywatni księgowi, to nadal są o wiele droższe od subskrypcji programu.

Ponadto musimy zauważyć, że zarówno księgowi, jak i biura rachunkowe, posiadają swoje konkretnie ustalone godziny pracy oraz poza nami innych klientów. Nie zawsze więc znajdą dla nas czas o tej porze, o której najbardziej by nam pasowało. Z programem takich problemów nie będzie. Jest on dla nas dostępny o każdej porze dnia i nocy – w każdym miejscu, gdzie tylko posiadamy dostęp do Internetu.

Skoro program – to jaki?

Najlepiej wybrać takie narzędzie do księgowania, które będzie posiadało sporo opcji – zarówno podstawowych związanych z prowadzeniem księgowości, jak i dodatkowych – które ułatwią nasza pracę i pozwolą oszczędzić sporo czasu i pieniędzy.

Ciekawym rozwiązaniem okazuje się być rewolucyjny program do księgowania Taxomatic, dzięki któremu zajmiemy się sprawami finansowymi naszej firmy kompleksowo. Narzędzie działa z wykorzystaniem chmury internetowej, na które będziemy mogli w bezpieczny sposób przechowywać różne dane – od faktur, przez informacje o naszych kontrahentach oraz pracownikach.

0

kampanieonline

247 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758