NEWS
4

Jak ustawiano “katastrofę”.

14/04/2019
4345 Wyświetlenia
1 Komentarze
6 minut czytania
Jak ustawiano “katastrofę”.

Alfabet smoleński cz. 2. „Ten lot ciągle trwa. I nie skończy się póki prawda nie wyjdzie na jaw” /internauta/

0


Elementy smoleńskiego oszustwa. Ciąg dalszy.

Jaki obraz „katastrofy smoleńskiej” utkwił nam na dobre w naszej świadomości? Czyż nie taki:

 

Opary dymu, piany strażackiej, błoto, rozrzucone wszędzie samosiejki, kilka fragmentów samolotowych i sapanie montażysty Wiśniewskiego. Nie widać ciał ludzkich, i choćby wieńców, które zajmowały tył Tupolewa. Zapamiętajmy ten obraz, i porównajmy go z fotografiami omówionymi poniżej.

Według mediów i raportów wszelkich miało „to” stać się przy ulicy Kutuzowa, w pobliżu ogrodzenia fabryki SMaZ – zakładu utylizacji starych samolotów. „Przypadek” ten, nomen omen, wydaje się mieć istotne znaczenie dla przebiegu zdarzeń. Bo jak się okazuje – „katastrofa” przebiegała stopniowo na drodze swoistej ewolucji „ręką ludzką uczynionej”, nadzorowanej przez spec służby. Badania oparto na dostępnej dokumentacji filmowej i zdjęciowej z uwzględnieniem każdej możliwości. Jak pisałem w części pierwszej – gdyby to była „zwykła katastrofa”, tragiczna w skutkach, niedorzecznością byłoby z „miejsca oficjalnego” zabierać wszystkie charakterystyczne samolotowe fragmenty i ustawiać je następnie w innych miejscach nie wskazujących na jakiekolwiek zdarzenie. 

W tej części przeanalizujmy położenie statecznika w widoku z kierunku północnego i północno-wschodniego. Wynikowy rezultat symulacji daje nam poniższy obraz zestawienia fotografii samego skrzydła, w którym zwracamy szczególną uwagę na otoczenie skrzydła i „tło” wokół i za nim.

Na zdjęciach: powtarzają się jedynie podobne ułamane kikuty samosiejek i wątpliwego pochodzenia statecznik (inż. K. Cierpisz) na których oparto wcześniej doniesione przez kilkunastu spasatieli na to miejsce skrzydło.

http://wmeritum.pl/internauta-przypomnial-malo-znane-nagranie-ze-smolenska-robia-rosyjscy-zolnierze-wideo/212774

Elementy były więc podrzucone i przestawiane. Co ciekawe, urwane bądź ucięte skrzydło na zdjęciach wydaje się być tym samym, tak samo zniszczonym i ubłoconym. Środowisko wokół niego diametralnie się jednak różni i z tych i innych materiałów niż „film Wiśniewskiego” wynika, że destrukcji terenu dokonano po wcześniejszym ustawieniu samolotowego złomu. Odwrotność tej sytuacji jest niemożliwa.

Kwestia samego filmu S. Wiśniewskiego vel Śliwińskiego i jego wiarygodności mimo licznych opracowań wciąż jest zagadkowa. Podnosił temat, film Jacka Kruczkowskiego „10.04.10. Na własne oczy” – wątek prawdomówności montażysty i jego obecności jednocześnie w dwóch miejscach o tym samym czasie – na polance i przy pasie startowym wraz z dziennikarzami. Temat drobiazgowo analizował FYM, a także inni blogerzy związani głównie z platformą SALON24.pl. jak np. Albatros z Lotu Ptaka. („Maskirowka smoleńska”, Bollinari 2018)

Powtórzę, zastanawiające było to, że oba elementy raz stały w miejscu nie zniszczonym wokół, a raz w scenerii zupełnego spustoszenia ukazanego kamerą Sławomira Wiśniewskiego, którego oficjalnie podaje się za autora filmu. Widzimy to na wszystkich zestawionych tutaj zdjęciach. Zwróćmy uwagę na ziemię – nawet trawy nie są zniszczone.

Oczywiste jest, że te elementy nie powinny się tam znaleźć przed owym strasznym „spustoszeniem”. Stały jednak wcześniej zanim dokonano wybuchów naziemnych o których pisał inż. Krzysztof Cierpisz, https://gazetawarszawska.com/index.php/zamachwarszawski/85-oszustwo-katastrofy-smolenskiej-10-kwietnia-2010

– potwierdzają ten fakt m.in. zdjęcia ze strony pomniksmolensk.pl i exify fotografii innych części. Dziś już tych sielskich zdjęć tam nie znajdziemy. Skąd je miała P. Kurtyka, nie wiem. Charakterystyczne dla tych zdjęć są: „czarne” rozwidlone drzewo między brzózkami z prawej i słupek, prawdopodobnie betonowy (biała strzałka) – nie naruszony przez cokolwiek, chodź stoi na linii „upadku”. Jest to dowód, że żaden samolot na tej wysokości tj przy samej ziemi tędy nie przelatywał i nie spadał „orząc skrzydłem ziemię” jak chcą fałszywi świadkowie.

Zobaczymy później tę scenę z kierunku wschodniego i obejrzymy teren jaki poprzedzał wschodni kraniec polanki samosiejek. Porównamy także widok oficjalny polanki z tym jaki pokazała lokalna telewizja REN.

Poniżej jeszcze zdjęcie z portalu pomniksmolensk.pl:

Lekkie nierówności terenu zasłaniają dół skrzydła … widoczny betonowy słupek (brak lokalizacji na filmie S.W.), trawy nie zniszczone, pędy chwastów, krzaczków także nie naruszone. Nienaruszone są i drzewa stojące za skrzydłem (w przeciwieństwie do „filmu S.W.”).  …jeszcze inne porównanie tej samej sceny:

I Inne spojrzenie na tę sytuację ze słupkiem (ostatnie zdjęcie, zaznaczenie białą strzałką) dające pełniejsze wyobrażenie o okalającym skrzydło terenie zanim dokonano zniszczeń na polanie.

Wskazany element i wygląd poszycia wokół skrzydła ewidentnie przeczą przelotowi i upadkowi w tym miejscu czegokolwiek. Skrzydło już stoi, a zniszczeń brak. Co dopiero mówić o bruździe w ziemi wyrytej skrzydłem.

Porównanie ze zdjęciem z prac Podkomisji:

Yurko

 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Yurko

Cud wcielonego ducha, pierwsze slowa z wiersza Cypriana Norwida pt. PISMO, czyli nie szermowac, krzyczéc, Lecz cala sila dzialac

110 publikacje
3 komentarze
 

Jeden komentarz

 1. Avatar STEVE KNIGHT

  Witam Panie i Panowie.
  Witamy w NoviCap Financial Service Provider.

  Czy pilnie potrzebujesz przełomu finansowego? Potrzebujesz pożyczki z różnych powodów? NoviCap oferuje elastyczne opcje pożyczek dostosowane do twoich potrzeb.

  NoviCap oferuje różnorodne opcje pożyczek wszystkim potrzebującym pomocy finansowej o niskich stopach procentowych 3%, niezależnie od tego, czy jest to pożyczka biznesowa, pożyczka osobista czy pożyczka na rachunki medyczne, zaliczka na wypłatę, finansowanie sprzętu, pożyczka hipoteczna itp. Usługa jest szybka, bezpieczna, niezawodna. Aby uzyskać więcej informacji na temat oferty pożyczki NoviCap, wyślij e-mail za pośrednictwem || novicapserviceprovider@gmail.com || lub Napisz do nas na WhatsApp za pośrednictwem: +31642117819

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816